Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzienne ładniej, a prawo ?


6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   DziQ

DziQ

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 13 listopada 2007 - 23:00

Witam,
chciałem zmienić troszkę wygląd mojego diabła, mam światła dzienne na zderzaczku u góry chciałem zrobić tak:
zmienić klosze kierunkowskazów przednich na białe ( homologwane ) i tam włozyć normalne białe żarówki i podpiać je jako dzienne. Kierunkowskazy natomiast chciałem zamontowac w zderzaku ( takie siakieś od Golfa II też z homologacją ) i tutaj moje pytanie jak się to ma do prawa?
Czy jest mozliwe że panowie niebiescy się przyczepią do takiej rpzeróbki i jakie szanse że przejdzie mi to przegląd ( oczywiscie podpinajac zgodnie z przepisami na przekaźniku który oodłacza dzienne po wlaczeniu świateł mijania )

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Userów !

#2 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 13 listopada 2007 - 23:34

Na dzienne to one będą za małe i za słabe, dlatego bym tak nie zrobił, co innego gdyby miałyby to być pozycje. A do migaczy to lotto gdzie są byleby sprawne były.

#3 OFFLINE   DziQ

DziQ

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2007 - 00:06

Światła dzienne posiadaja tak samo żarówkę 21W odbłysniki mogłbym "pochromować" ( doprowadzic do błyszczacej powirzchni) powierchnia takiego światła wydaje mi sie bardzo zblizona z tym co mam dzienne.

#4 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2007 - 00:12

Niestety tutaj nie może się nikomu nic wydawać. W takich sprawach ciężko jest się wypowiedzieć. Najlepiej byłoby chyba dogadać tego typu sprawę z diagnostą na stacji kontroli pojazdów.

#5 OFFLINE   DziQ

DziQ

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2007 - 00:16

I chyba tak zrobię, podskocze w tygodniu do kolesia który mi podbijał dowód i zapytam się, chodź coś mi sie wydaje ze znam jego odpowiedź ( wszystko jak fabryka dała nic wiecej :? ) ale spróbowac nie zaszkodzi.

pozdrawiam.
Tam gdzie kończy się logika zaczyna się mój 126p El Diablo :D

#6 OFFLINE   Groszek

Groszek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
    • Time Online: 4m 39s

Napisany 14 listopada 2007 - 12:36

Klosz musi mieć homologację do danego typu tak jak światła do jazdy dziennej mają na kloszu oznaczenia RL i tylko lampy z takimi kloszami mogą być (muszą!) stosowane jako światła do jazdy dziennej. Tak więc nie możesz zamontować sobie świateł do jazdy dziennej pod kloszem z oznaczeniem kierunkowskazu - Przykład z życia - Mało brakowało a mojemu kumplowi zabraliby dowód ponieważ miał światła dalekosiężne (małe wesemy prostokątne) podłączone jako dzienne, a tak być nie może ponieważ to od klosza zależy jak światło jest rozpraszane.

#7 OFFLINE   DziQ

DziQ

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2007 - 20:59

Dzieki, to juz wiem na czym stoje i ten pomysł odpada :) teraz przygotowuje projekt zegarow w Corelu jak ukoncze prace i zmontuje wszystko w calosc to sie pochwalę :D a dzienne moze wmontuje w zderzak :) chcialem ejszcze wspomniane dalekosiężne zamontować tak poniezje zderzaka jakby sie udalo szerzej niz głowne ale to pomyślę i raczej wiosną wykonam.

pozdrawiam i dziekuje za pomoc i opinie !
Tam gdzie kończy się logika zaczyna się mój 126p El Diablo :D



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.