Skocz do zawartości


Zdjęcie

światła do jazdy dziennej


13 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Olo

Olo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 156 postów
    • Time Online: 2d 21g 23m 47s

Napisany 04 stycznia 2014 - 20:59

Zamontowałem we fiaciku światła do jazdy dziennej z wbudowanym przekaźnikiem. Tak jak w instrukcji + pod jakiś bezpiecznik pod który idzie prąd po przekręceniu kluczyka, - pod śrubkę od mechanizmu wycieraczek, przewód od przekaźnika po + od świateł pozycyjnych. Pięknie się światła włączają po przekręceniu kluczyka, po włączeniu świateł pozycyjnych gasną, a po zapaleniu mijania i drogowych znów dzienne się zapalają :? zgłupiałem co nie tak, pozycję wtedy cały czas się świeca ;/

#2 OFFLINE   paulo850

paulo850

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów
    • Time Online: 5g 17m 45s

Napisany 04 stycznia 2014 - 21:49

z tego co wiem to nie trzeba przekrecac kluczyka zeby pozycyjne swiecily. gasisz auto w nie oswietlonym miejscu (zapalasz pozycyjne) wysiadasz, zakluczasz auto i idziesz...(moze sie myle). ja bym podlaczyl pod + od pozycyjnych i wyjal bym te zarowki... wiem, prostota ale nie pamietam kiedy postojowek uzywalem... wiec wg mnie sa nie potrzebne. problem tylko przy przegladzie i kontroli na drodze.... ale to tez pecha bym musial miec zeby wpasc...

#3 OFFLINE   Olo

Olo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 156 postów
    • Time Online: 2d 21g 23m 47s

Napisany 04 stycznia 2014 - 21:59

Tu nie chodzi żeby brały prąd od pozycji tylko, żeby po załączaniu postojówek poszedł prąd na przekaźnik i rozłączył dzienne. To dobrze działa, tylko nie wiem dlaczego jak włączy się mijania to znów dzienne się włączają.

#4 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 05 stycznia 2014 - 00:42

podłącz pod światła mijania i powinno pomóc jeśli dobrze zrozumiałem to co piszesz :mrgreen:

#5 OFFLINE   Szczepek

Szczepek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
    • Time Online: 3d 5g 41m 51s

Napisany 05 stycznia 2014 - 14:09

Jak wyżej podłącz pod światła mijania (chodzi o to , że światła do jazdy dziennej nie mogą się świecić razem ze światłami mijania :) )

#6 OFFLINE   Krzysztof0430

Krzysztof0430

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
    • Time Online: 3s

Napisany 05 stycznia 2014 - 22:44

Może nie pod światła mijania, bo jak włączy światła drogowe to dzienne znowu jemu się włączą. Ja bym proponował podpiąć się pod przekaźnik świateł.

#7 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 stycznia 2014 - 16:33

Jak włączy światła mijania to mu się nie zapalą, bo przekaźnik dostanie napięcie i je rozłączy.

#8 OFFLINE   Damian126elx

Damian126elx

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • Time Online: 9d 6g 10m 44s

Napisany 18 stycznia 2014 - 18:50

z tego co wiem to nie trzeba przekrecac kluczyka zeby pozycyjne swiecily. gasisz auto w nie oswietlonym miejscu (zapalasz pozycyjne) wysiadasz, zakluczasz auto i idziesz...(moze sie myle). ja bym podlaczyl pod + od pozycyjnych i wyjal bym te zarowki... wiem, prostota ale nie pamietam kiedy postojowek uzywalem... wiec wg mnie sa nie potrzebne. problem tylko przy przegladzie i kontroli na drodze.... ale to tez pecha bym musial miec zeby wpasc...


Tutaj kolega dobrze pisze, wiem bo miałem podobny problem, podpiać do'' postojówek'' i wyciągnąć żarówki, druga sprawa że twoje światła mogą mieć w sobie automat który je gasi

#9 OFFLINE   Olo

Olo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 156 postów
    • Time Online: 2d 21g 23m 47s

Napisany 18 stycznia 2014 - 19:53

z tego co wiem to nie trzeba przekrecac kluczyka zeby pozycyjne swiecily. gasisz auto w nie oswietlonym miejscu (zapalasz pozycyjne) wysiadasz, zakluczasz auto i idziesz...(moze sie myle). ja bym podlaczyl pod + od pozycyjnych i wyjal bym te zarowki... wiem, prostota ale nie pamietam kiedy postojowek uzywalem... wiec wg mnie sa nie potrzebne. problem tylko przy przegladzie i kontroli na drodze.... ale to tez pecha bym musial miec zeby wpasc...


Tutaj kolega dobrze pisze, wiem bo miałem podobny problem, podpiać do'' postojówek'' i wyciągnąć żarówki, druga sprawa że twoje światła mogą mieć w sobie automat który je gasi


Pisałem że światła dzienne są z przekaźnikiem który pod wpływem napięcia powinien rozłączyć.
Kombinowałem na różne sposoby dla mnie to rzecz zupełnie niezrozumiała

#10 OFFLINE   Damian126elx

Damian126elx

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • Time Online: 9d 6g 10m 44s

Napisany 18 stycznia 2014 - 20:07

to oddaj do sklepu i kup latwiejsze do montażu z prostym wyjściem "+","-" i podlacz do postojowek bez zarowek. zaoszczędzisz kłopotu i zdrowia :wink: :wink:

#11 OFFLINE   Olo

Olo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 156 postów
    • Time Online: 2d 21g 23m 47s

Napisany 18 stycznia 2014 - 20:21

Z + i - są raczej trudniejsze gdyż trzeba do niech zamontować przekaźnik żeby gasły :D

#12 OFFLINE   Damian126elx

Damian126elx

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • Time Online: 9d 6g 10m 44s

Napisany 18 stycznia 2014 - 20:30

Niekture mają w sobie automat( nie przekaznik)

#13 OFFLINE   kris8526

kris8526

    Szef wszystkich Szefów (Moderator)

  • Member
  • 997 postów
    • Time Online: 50d 15g 58m 13s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 18 stycznia 2014 - 20:41

Ale nie ma to jak orginalne światełka - żarzące się w maluszku :wink:

#14 OFFLINE   Olo

Olo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 156 postów
    • Time Online: 2d 21g 23m 47s

Napisany 18 stycznia 2014 - 20:46

Niekture mają w sobie automat( nie przekaznik)

Właśnie z nimi mam ten problem :D

Kris u mnie długo maluch stoi nie odpalany, a jak jeżdżę to krótkie odcinki i nie chce mi się co trochę aku wyciągać. Po za tym to te dzienne 20zł tylko kosztowały :D



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.