Skocz do zawartości


Zdjęcie

Turbo :)


27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   travis87

travis87

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2006 - 15:31

Mam takie pytanko, istnieje w ogóle możliwość założenia turbiny do maluszka ?? Bo tak się ostatnio zastanawiałem i chyba jeszcze nikt tego nie zrobił (albo zrobił ale ja tego nie widziałem), fajnie byłoby usłyszeć śfist turbo w maluchu (tylko ciekawe ile czasu silnik by to wytrzymał :D). No więc jak da się ?? Moim zdanie to dało by się to jakoś zrobić ale pewien na 100% nie jestem :P

#2 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2006 - 15:33

Próbuj.. tłoki spłyna przez wydech na momencie.. seryjne graty maja za malą wytrzymałosc pozatym maluch ma za mała moc w serii na turbine..

#3 OFFLINE   travis87

travis87

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2006 - 15:39

A jakby tak podłubać w silniku żeby miał kolo 35koników i założyć kute tłoki, korbowody itp :D To teoretycznie by się dało?? Np w drze Gran Turismo 2 do Fiata 500R da sie włożyć turbinkę :D A przecież 500R ma tą samą konstrukcję silnika co maluch. Więc w teorii to jest możliwe??

#4 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2006 - 15:44

W GRZE !! czowieku !! W grze napierasz 200km/h walisz w bande i bierzesz restart !! a w zyciu nie.. Jakby kute graty pozakładac i powzmacniac to moze by to dalo rade.. ale raczej watpie zeby działało..

#5 OFFLINE   travis87

travis87

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2006 - 15:46

Gran Turismo jest w miare realistyczną grą!! Czyli w teorii by się dało coś takiego zrobić :D
akcja docieranie :D

Dodany obrazek
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 05 listopada 2006 - 15:49

Teoretycznie mając 10 poduszek powietrznych możesz przeżyć wszystko, jednak przy zderzeniu z tirem g**o to daje :)
I masz odp!
Dodany obrazek

#7 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2006 - 18:20

Dodany obrazek
Dodany obrazek

da sie , ale koszty ....
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#8 OFFLINE   travis87

travis87

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2006 - 18:37

jak wygram w totka to sobie cos takiego zamontuje :D :P
akcja docieranie :D

Dodany obrazek
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   ziomal

ziomal

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2006 - 00:35

dać rade da bo właśńie miedzy innymi włosi to robią, co do turbiny ze znalezieniem nie ma problemu ponieważ smarty są na turbinach a smart ma pojemnosć 600ccm. a z koro ma taką pojemnosć to nie wiem czy by tłoków nie dało rady podpasować, inna sprawa to wzmocnienie/ wymiana wszystkiego żeby tam dmuchnąć odpowiednie ciśnienie, bo raczej nie widze sensu wsadzać turbine żeby dmuchała 0,4. jak już coś to przydało by się coś koło 1-1,5 atmosfery:D tylko wtedy nie wytrzymaja tego tłoki, korby, wał i pewnie wiele rzeczy, aha i przy wsadzaniu turbiny jeszcze trzeba zmienić gaźnik bo przy serynym to wszystko by chyba wydmuchało na zewnątrz, ludzie kombinowali z gaźnikiem od renówki 5 turbo ale dorawać taki to cud ( osobiście jeden widziałem). Pokombinować z turbino było by można bo w sumie z chłodzeniem też nie ma problemu bo wpinasz sie w obieg chłodnicy oleju, jeszcze trzeba było by tłumk przerobić jak na zdjeciach żeby spaliny wpadały do turbiny i wychodziły a miejsca za wiele nie ma a trzeba pamieta że turbina się szybko kręci i temperature jednak sporą łapie.

#10 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2006 - 15:18

smart ma 3 cylindry o srednicy 63,5 mm ... nie dalo by sie podpasowac :lol: :lol:
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#11 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 06 listopada 2006 - 16:14

Więcej zachodu z tym niż to warte!
Dodany obrazek

#12 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2006 - 16:20

to samo mozna powiedziec o jakimkolwiek tuningu 126p i remontach - panie po co to panu kup pan fieste :!: :lol:

a mimo to sie z tym bawimy ...
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#13 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 06 listopada 2006 - 16:31

Nie prównuj normalnego tuningu malucha ze wsadzaniem do niego turbo :roll:
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2006 - 19:11

obrabianie glowki , zabawa z walkami i inne takie to normalny tuning , a turbo to jaki :?: :?: moze poje**ny :lol: :lol:
jedna chwala , tyle ze koszta wieksze i troche wiecej zabawy
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#15 OFFLINE   ziomal

ziomal

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2006 - 19:25

jakiś miesiac temu wyliczałem ile moze kosztować przygotowanie takiej turbiny robiąc samemu to wyszło mi około 500-600 zł, w skład wchodzi turbina, gaźnik(po jakimś miesiącu szukania) rury od kolektorów i do tłumika, chłodzenie turbiny. a pozostaje problem z tłokami i wałem.

#16 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 06 listopada 2006 - 19:31

A pomyślał ktoś o wzmocnieniu bloku silnika? Co z jego uszczelnieniem skoro seryjny silnik szczelnością nie grzeszy?
Dodany obrazek

#17 OFFLINE   travis87

travis87

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
    • :

Napisany 07 listopada 2006 - 18:55

Można by powiedzieć że wkładnaie turbinki to już jest ekstremalny tuning :D Ale co ekstremalne jest dobre :) Wiadomo że dużo by kosztowało zrobienie czegoś takiego ale jaki lanssss by był :P Kto wie może kiedyś :D
akcja docieranie :D

Dodany obrazek
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   aranarth

aranarth

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 159 postów
    • :

Napisany 07 listopada 2006 - 21:01

wszyscy mowia o tym, jak trzeba silnik wzmocnic... a chyba nikt nie pomyslal, ze turbina daje duzo ciepla i trzeba ja jakos chlodzic... a przy standartowym chlodzeniu maluchowskim (powietrzem) nawet wzmacniane podzespoly wyplyna przez rure wydechowa... Najpierw chlodzenie wodne, potem turbo. Bo jak najpierw sie dolozy sprezarke, to mozna kupowac nowy silnik. :)
Mrok, szatan i martwe płody... ;D

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#19 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 07 listopada 2006 - 21:14

jak widziales te silniki ktore ja pokazalem mialy chlodzenie powietrzem i turbo , wystarczy chyba porzadna chlodnica oleju :wink:
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#20 OFFLINE   ziomal

ziomal

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • :

Napisany 07 listopada 2006 - 22:57

sama turbina jest wychładzana olejem bo w końcu olej ja smaruje jak już pisałem wcześniej turbina kręci się bardzo szybko i wytwarza dużo ciepła i zazwyczaj wychładzany jest ten olej, chłodniczą oleju(jednak ktoś pomyślał o chłodzeniu i pisął już o tym, czytaj)chyba że mówisz o czym innym ale ja zrozumiałem że o chłodzenie turbiny a jeżeli chodzi o chłodzenie silnika cieczą to też da rade, zmiana głowicy załatwi wszystko. jeżeli chodzi Ci o chłodzenie wodą turbiny to jak byś to chciał wykonać? co wlał byś wody do turbiny? bo jak na mój gust to by się wtedy raz dwa zatarła bo zazwyczaj części mechaniczne są w kompieli olejowej która zmniejsza tarcie.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.