Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plastikowe nadkola zalety i wady


6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Pitros

Pitros

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
    • :

Napisany 04 listopada 2013 - 21:56

Witam przymieżam się nad założeniem plastikowych nadkoli, ale zastanawiam się czy jest sęs? Czy chronią nadkole przed korozją? jakie są ich zalety i wady? jeśli nie plastiki to jak zakonserwować dobrze nadkola, a najbardziej te podgięte krawędzie żeby rdza nie zeżarła?

#2 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 04 listopada 2013 - 22:02

sęs :jupi: najlepiej wyczyścić i dać jakiś dobry podkład antykorozyjny i baranek na to :mrgreen:

#3 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 05 listopada 2013 - 18:44

rdza najszybciej łapie miejsca w których są wkręty, pod plastikiem zbiera się syf z pod kół co tylko sprzyja korozji

#4 OFFLINE   krzychu888

krzychu888

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2013 - 21:09

ja oczyściłem nadkola z z brudu, i zakonserwowałem kilkakrotnie Bitgumem, później przykręciłem nadkola, 3eba było je trochę podgrzać aby pasowały, wcześniej były tam nadkola z włókna szklanego które 3mam w garażu, dzięki nim maluch zachował się do dzisiaj 35 lat, więc warto montować nadkola, teraz mój fiacik będzie miał tylko lżej:)

#5 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 12 listopada 2013 - 22:48

no nie wiem czy jest sens na 3 warstwy bitgumy dawać jeszcze plastiki, zabezpieczy to ewentualnie przed uszkodzeniami mechanicznymi (kamienie itp.) , poza tym zgodzę się z Arkiem. Między plastikiem a bitgumą będzie się zimą sól zbierała i wiadomo jak działa na karoserię i zabezpieczenie :)

#6 OFFLINE   krzychu888

krzychu888

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 13 listopada 2013 - 21:25

Kwestia zależy od użytkowania, ja będę wyjeżdżał w słoneczne dni tylko a i tak dałem nadkola.

#7 OFFLINE   paulo850

paulo850

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów
    • Time Online: 5g 17m 45s

Napisany 13 listopada 2013 - 23:00

ja nadkola mam od czasu zakupu malucha. rdza ogniska rdzy w miejscach wkrętów jak pisał arek ale nie rozprzestrzenia się to. ogólnie nie mam miejsca które było by zgnite przez zbieranie się czegokolwiek za plastikami. jedyny minus jaki widze to ocieranie kół przednich przy maksymalnym skręcie kół, ale to w przypadku R13, wcześniej tego nie miałem.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.