Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maluch nie odpala...


67 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 13:23

Ta do masy zawsze sie dotyka swieca...tylko kolega musi miec kogos do pomocy...pozatym jak ma sie w takie cos bawic to niech kupi nowa swiece w niej z regoly nie trzeba nic ustawiac...aha i jak cos to odrazu te gumki co izoluja miedzy glowica a obudowa do tego nowe kapturki na swiece i bedzie ok...wtedy bedzie mozna sie do czegos innego doczepic

#22 OFFLINE   elektronik

elektronik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 15:51

WIELKIE PYTANIE :shock: czy maluch ma odrazu na 2 cylindrach iskrę czy na 1 potem na 2 :shock: byłem sprawdzić świece i wykręciłem obie przyłożyłem gwintem do masy mój kolega kręcił kołem tym od alternatora i się zdziwiłem bo chyba nie wiedziałem ale obydwie w tym samym czasie iskrę zrobiły potem tak drugi raz i 3 a potem już nic chyba mam do wymiany kable i świece.

#23 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 16:31

Chyba tylko w najstarszych maluchach był rozdzielacz. FLe i ELeganty nie miały rozdzielacza więc iskra jest na dwóch świecach jednocześnie.
126elx '97

#24 OFFLINE   elektronik

elektronik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 16:40

aha no to okej bo już myślałem że się ośmieszyłem tym pytaniem bo wydawało mi się to trochę dziwne ;p
no nic gaźnik przeczyszczony zapłon ustawiony świece wraz z kablami w domu na razie muszę sobie to kupić potem dalej se prace potoczą . wie ktoś może dlaczego czasem robią iskrę a czasem nie czy to np kable czy świece siadły ?

#25 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 17:13

czasem robią iskrę a czasem nie czy to np kable czy świece siadły ?

Prawdopodobnie przerywacz - na początek przeczyść styki papierem ściernym (jakimś drobnym jakieś 200 ~ 800), ale niech jeszcze inni sie wypowiedzą.
126elx '97

#26 OFFLINE   darek1231

darek1231

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 225 postów
    • Time Online: 1g 38m 19s

Napisany 27 stycznia 2009 - 19:04

a dla wykluczenia gaźnika możesz wlać trochę benzyny przez rurę od filtra powietrza jeśli będzie próbował zaskoczyć to znaczy że gaźnik nie podaje paliwa

#27 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 21:56

czy maluch ma odrazu na 2 cylindrach iskrę czy na 1 potem na 2


Zawsze i wciaz pierwsze na 1 potem na 2...ja tak mam w swoim ST

FLe i ELeganty nie miały rozdzielacza więc iskra jest na dwóch świecach jednocześnie.


:shock: jednoczesnie powiadasz? To masz magiczny sprzet bo nawet w BISie ktorego mam to nie ma takich bajerow...

#28 OFFLINE   elektronik

elektronik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:02

Dobra wyczyszczony elektrozawór, dysza mieszanki paliwo powietrze, "przyklejony" na oleju samochodowym gaźnik do podkładki a podkładka do silnika żeby nie dostawał "lewego" powietrza, wykręcone przeczyszczone szczoteczką drucianą świece i wkręcone spowrotem, złożyłem drobniutki papier ścierny na pół tak żeby z dwóch stron mógł "trzeć" i przejechałem trochę tam w przerywaczu złożyłem wszystko i DZIAŁA :jupi: gada aż miło podziękowania dla: piotrek87, Banakil, Npzwso scout < (dzięki za dobre chęci niestety to fl albo stety że nie mam tego czujnika ;] ), Rufito, darek1231 . DZIĘKI WAM WSZYSTKIM ZA POMOC nie widze nigdzie gdzie bym mugł wam dać za to plusy chyba nie mogę bo nie jestem założycielem tematu a jak mogę to mnie trochę oświećcie ;] a na pewno do was powędrują jeśli tylko mogę ich aż tyle dać jeszcze raz DZIĘKI.

do Rufito no jak 2 świece miałem na masie to 2 na raz iskierki dawały ;] widocznie tak musi być.

#29 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:22

FLe i ELeganty nie miały rozdzielacza więc iskra jest na dwóch świecach jednocześnie.


:shock: jednoczesnie powiadasz? To masz magiczny sprzet bo nawet w BISie ktorego mam to nie ma takich bajerow...

W Bisie też masz zapłon bezrozdzielaczowy (z cewki zapłonowej wychodzą dwa kable i nie idą do rozdzielacza tylko bezpośrednio na świece). Dwie świece na raz dostają prąd


elektronik Proszę bardzo. Bardzo mi przyjemnie że mogłem pomóc w przywróceniu do życia maluszka. Pozdrawiam
126elx '97

#30 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:27

Dwie świece na raz dostają prąd


Dobra...wedlug ciebie tak jest...nawet nie chce myslec jak by ten silnik chodzil...tyle razy sprawdzalem i nigdy takiego bajeru niewidzialem

#31 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:31

Chodził by...... NORMALNIE no bo co za różnica czy iskra walnie w spalonej mieszance (podczas końca wydechu) czy nie.
126elx '97

#32 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:33

w takim badz razie musisz miec dobrze zaplon ustawiony...

Oczywiscie w takim FLu

#33 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:40

Czemu tylko w tym wypadku? Dobrze ustawiony zapłon trzeba mieć zawsze.

PS. Mając rozdzielacz także masz dwie iskry na raz - jedna na świecy druga na rozdzielaczu :lol2: (dlatego palce rozdzielacza szybko "się kończą" "wypalają się" :) )
126elx '97

#34 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:51

Niestety taki bajer nie u mnie...platynka, kopulka wszystko nowe lacznie z cewka i zadnej iskrowni tam nie ma...zapewniam cie... a nawet jakby tam cos iskrzylo to ladnie by byl sprzet zamulony...z reszta jak sie takie cos u mnie pojawia to na nastepny dzien tego nie ma...

#35 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:58

Ja już w końcu nie wiem o jakim samochodzie i o jakim zapłonie piszesz :? .
Piszesz o:
BISie czy FLu?
Zapłonie stykowym (przerywaczowym) bezrozdzielaczowym czy stykowym (przerywaczowym) rozdzielaczowym (z rozdzielaczem iskry na konkretny cylinder) ?
126elx '97

#36 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 22:59

stykowym (przerywaczowym) rozdzielaczowym (z rozdzielaczem iskry na konkretny cylinder)



#37 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 23:02

To takie były w FLach lub BISach standardowo czy wstawiłeś sobie od ST?
126elx '97

#38 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 23:08

ja juz sam nie wiem...pogubilem sie...


stykowym (przerywaczowym) rozdzielaczowym (z rozdzielaczem iskry na konkretny cylinder)


Wczesniej pisales ze byl uzywany tylko w ST...a teraz piszesz:

To takie były w FLach lub BISach standardowo



#39 OFFLINE   elektronik

elektronik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 23:17

weź sobie po prostu 2 świece wykręć weź kolegę niech ci je trzyma na masie i kręć kołem od alternatora to zobaczysz jak masz jak ci sie pojawi iskra najpierw na 1 potem na 2 to masz rozdzielaczowy jak na raz we 2 świeczkach to bezrozdzielaczowy tyle zrozumiałem z tej wymiany zdań ;]
mi zostało jeszcze chyba ustawić zapłon i tą śrubkę od składu mieszanki paliwo powietrze i tu zonk jak to zrobić żeby nic nie spie***yć a żeby chodził możliwie cicho z zapasem mocy czyli ogułem jak go ustawić żeby był cichy i w miarę mocny jak na serie ?

#40 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 27 stycznia 2009 - 23:18

To takie były w FLach lub BISach standardowo czy wstawiłeś sobie od ST?

Rufito to było pytanie a nie stwierdzenie :)

EDIT

mi zostało jeszcze chyba ustawić zapłon i tą śrubkę od składu mieszanki paliwo powietrze i tu zonk jak to zrobić żeby nic nie spie***yć

Z ustawieniem zapłonu ci nie pomogę.
A z ustawieniem składu mieszanki na "biegu jałowym" jak najbardziej:
-odpalasz silnik i czekasz aż sie nagerzeje
-regulujesz obroty śrubką na dźwigni przepustnicy
-potem wkręcasz tą śrubkę (którą wcześniej mówiłem żebyś wykręcił prawie do końca - żeby maluch napewno odpalił) do momentu aż obroty wyraźnie zaczną spadać (pomocny wykres w 15 poście tego tematu :devil: )
126elx '97



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.