Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki olej najlepszy do malca


70 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 25 lutego 2007 - 18:36

Mineralka .. ja bym wlał.. a silnik dłubany czy seria ??

#42 OFFLINE   Fala

Fala

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
    • :

Napisany 25 lutego 2007 - 18:55

seria, tyle ze dolot powietrza i tlumik zmieniony
Future Member Terytorium 126p-ODDZIAŁ BIAŁYSTOK

Bialy el'95

Jezeli mnie lubisz :D oddaj prosze glos http://www.terytoriu...tok-vt1218.html :)

#43 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 25 lutego 2007 - 19:04

To bym go wlał..

#44 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 22 marca 2007 - 21:51

jakie ma parametry?

A może lepiej selktol 20W/40?

Moj ma troche ponad 100000 przejechane i leje mu lotosa 15W/40. Oleju nie bierze.

#45 OFFLINE   Vibovit

Vibovit

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
    • :

Napisany 18 maja 2007 - 08:32

Co sądzicie o takim oleju jak Agip? (Mój ojciec jeździ Crazem w kopalni i ma do niego nieograniczony dostęp 8)) Myślę czy by sobie takiego niezaaplikować do maluszka (ma jeszcze dostęp do superolu :lol: )

#46 OFFLINE   romi1984

romi1984

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 146 postów
    • Time Online: 14m 51s

Napisany 18 maja 2007 - 11:58

ja leje "mobil1 mineralny" na lato jeździjcie tylko na tym >>gesty olej<< w lato przeważnie jest gorąco z foolsyntetyków robi się wtedy woda, czesto bedziecie widzieć palącą się kontrolkę od ciśnienia oleju na winklach no i silnik nie będzie tak schłodzony jak po mineralnym.
Jedynie w zimę ciężej będzie miał zakręcić to malutki minus 8)
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#47 OFFLINE   Marchewa

Marchewa

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 554 postów
    • :

Napisany 18 maja 2007 - 12:22

Tylko Selektol 20W40.

#48 OFFLINE   kamil_loczek

kamil_loczek

    Zaawansowany

  • Member
  • 261 postów
    • :

Napisany 19 maja 2007 - 10:55

ja śmigam na elfie 20w50 i jest git olej mineralny 9zł za litr jak nawet sobie weźmie jak go przekręcę to nawet nie jest tak duzy ubytek w kieszeni a i do tego ma bzrdzo dobrze smaruje w wysokich temperaturach jeszcze mi sie nie zapaliła kontrolka ciśnienia na nim

#49 OFFLINE   maciuhh

maciuhh

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 152 postów
    • Time Online: 17g 9m 31s

Napisany 19 maja 2007 - 21:44

castrol rs albo magnatec

#50 OFFLINE   Debo75

Debo75

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
    • :

Napisany 06 czerwca 2007 - 21:32

Ja również używam Lotos 15W/40 i nie narzekam :) na seryjnym wsio ok
Zielony Fiat 126 el '97

#51 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 07 czerwca 2007 - 11:58

Niby zalecja zmiane co 10 000 ale skoro malec ma jaki filtrm to warto chyba częściej nowy lac?

Tez musze o elfie pomyslec :D

#52 OFFLINE   Ryba

Ryba

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 07 czerwca 2007 - 18:46

Ja jeżdżę, a właściwie to jeździłem :) na najtańszym oleju Orlen uniwersalny 35 zł za 5 l. Silnik seria i leje się z niego bardzo, więc nie ma sensu wlewać droższego..

#53 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 16 listopada 2007 - 14:13

Tak czytam i czytam i niektórzy tu szaleją z olejami, raz leją minerała raz syntetyk - głupota.
Mój śmiga tradycyjnie na Selektolu Super i chyba tak zaostanie. Niestety silnik jest mokry i jeszcze nie wiem czemu ale nie bierze jak kiedyś i to mnie cieszy.

#54 OFFLINE   luksky

luksky

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
    • :

Napisany 25 listopada 2007 - 21:21

panowie to ja sie zapytam: silniczek w stanie idealnym, po remoncie, zero wycieków. Wlac może pełen syntetyk 5W30? czy standardowo mineral 15W40? cena nie gra roli w tej kwestii

#55 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 25 listopada 2007 - 21:32

Kiedys na Forum Audi byla dyskusja na temat olejow. Jak zwykle zdania uczonych byly podzielone ale pojawila sie jedna istotna opinia z ktorej wynikalo ze do silnika nalezy uzywac palety olejowej dostepnej w chwili jego konstruowania a to dlatego ze konstruktorzy wyliczajac luzy czesci brali pod uwage wlasciwosci smarne oleju a wiadomo ze w chwili gdy powstawal silnik malucha byl tylko mineral :wink: Tak wiec olej 5w a nawet 10w nie konecznie musi mu sluzyc. Obecnie zalalem do malca ELFa sporti 15W40 :wink: po VS a potem selektorze to jest dla niego mila odmiana 8)
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#56 OFFLINE   luksky

luksky

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
    • :

Napisany 25 listopada 2007 - 22:10

no tak, to prawda. W zasadzie jeżeli sie leje 15W40 to czy to firma ELF, MOBIL< TEXACO czy Bóg wie co - to jeden pies, jeżęli takie same parametry to taki sam olej.

#57 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 26 listopada 2007 - 12:00

Bilo z twoim postem zgadzam się w 100%. Śilniki są projektowane i przeliczane do technologi, cześci i olejów jakie w danym momencie istenieją na rynku.

Natomiast nie dokońca się zgodze z luksky poniewż jest różnica np. taka że ELF zawsze był najrzadszym olejem z dostępnych na rynku.
Żyj aż do śmierci!

#58 OFFLINE   4est

4est

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
    • :

Napisany 26 listopada 2007 - 12:07

Ja mam silnik zalany Lotosem SD 20W/40 i jest gitara :)

#59 OFFLINE   luksky

luksky

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
    • :

Napisany 26 listopada 2007 - 18:38

Fizyczną niemożliwością jest aby olej 15W40 firlmy ELF był bardziej rzadki niż np 15W40 MOBIL czy TEXACO. Jeżeli parametry są identyczne to olej jest identyczny - jeżeli by był bardziej rzadki to różniłby sie lepkością a co za tym idzie to napewno nie wchodzi w rachubę. Oleje o takich samym parametrach różnią się: naklejką, kolorem butelki producenta, może ceną - dla szarego obywatela i silniczka, są bez roznicy i nie może być tak że 15W40 firmy KRZAK jest bardziej rzadki niż 15W40 firmy LIŚĆ.

#60 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 26 listopada 2007 - 19:15

Fizyczną niemożliwością jest aby olej 15W40 firlmy ELF był bardziej rzadki niż np 15W40 MOBIL czy TEXACO. Jeżeli parametry są identyczne to olej jest identyczny - jeżeli by był bardziej rzadki to różniłby sie lepkością a co za tym idzie to napewno nie wchodzi w rachubę. Oleje o takich samym parametrach różnią się: naklejką, kolorem butelki producenta, może ceną - dla szarego obywatela i silniczka, są bez roznicy i nie może być tak że 15W40 firmy KRZAK jest bardziej rzadki niż 15W40 firmy LIŚĆ.


Moze w sensie spelnienia parametrow probki oleju masz racje ale olej nie stoi w menzurce tylko pracuje zuzywa sie i tylko slodka tajemnica inzynierow jest to ze nie wszystkie oleje spelniaja swoja funkcje w calym zakresie temperatur i nie wszystkie utrzymuja parametry z biegiem czasu i przejechanych kilometrow
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.