Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie zawory


7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 18 października 2006 - 22:34

no wiec tak mam zamiar poskladac nowy motorek bo stary na dniach sie skonczy i zastanawiam sie jakie zawory zastosowac do swojego przemieszczacza...kombinowaliscie keidys z tym ?? jesli tak to jakie zaworasy wpakowaliscie ???
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#2 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 19 października 2006 - 07:15

podjedz np do BJB na Gazowej i zapytaj sie co Ci tam zaprponują i za jaka cene...ale slyszalem o jakis 38mm

#3 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 19 października 2006 - 10:13

Dowiedziałem sie juz jak to z tymi zaworami z CC.
100 i masz wstawione.

#4 OFFLINE   SAMAEL66

SAMAEL66

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
    • Time Online: 1g 26m 9s

Napisany 19 października 2006 - 13:28

a co to są za zawory cc?

#5 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 19 października 2006 - 13:39

zawory z cc to sa zawory z Fiata Cinquecento;p czy jakos tak sie to pisze... sa wieksze niz maluchowskie...

#6 OFFLINE   Dr.Death

Dr.Death

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 48 postów
    • :

Napisany 19 października 2006 - 14:55

Co do zaworków to radze to dobrze przemysleć bo im wiekszy zawór tym wieksza jego waga co w przypadku rorzadu OHV nie jst dobre bo trzeba uzyskac jak najmniejsza wage liczac sie z wytrzymałoscia, Oczywiscie taki zawór można obrobic (nawet trzeba) ale do takiego zaworu tzreba tez dobrac kanał i gaznik tak zeby szybkosc strugi przez okno zaworowe wynosiuła 90 m/s, Stosowanie wiekszych zaworów ma polepszac napełnianie przy wiekszych obrotach zwiekszac przepłukiwanie co wiaze sie z przeniesieniem maks Nm na wiekszy zakres obrotowy wiec jest oco walczyć
Zaworki z CC sa dobre choc maja 35,7 mm z fiata chyba odmian 1100 maja 36 a z łądy maja 37 lub 38 (dokąłdnie juz nie pamietam) oczywiscie mozna udezyc do pradowskich by jakis użeźbili
A kolejnym problemem jest dobre wsatwienie gniazda tak by nie wylatywało i było osiowo do prowadnicy
Troche tego napisałem ale mysle ze warto to wiedziec, ja jeżdze na obrobionych z cc tak ze okno zaworowe odpowiada noramlnemu zaworowi 38 a sa lzejsze niz seryjnei mysle ze taka konfiguracja jest najlepsza co
do wagi i wytrzymałosci ale wiadomo ze nie jest to seria liczona na wytrzymałosc wiec trzeba liczyc sie zawsze z jakim ryzykiem (b.rzadko spotykanym ) ale jak to mowia do odwaznych swiat nalazy :P

#7 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 października 2006 - 15:02

czyli co polecasz obrobic dobrze zawory z cc ? ale z ktorego 700,900 czy 1.1 ? wiesz bedzie to wsadzone w profesionalnym warsztacie wiec o wykonanie sie nie boje
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   Dr.Death

Dr.Death

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 48 postów
    • :

Napisany 20 października 2006 - 11:53

Zawory od CC 700

Jak ci je załoza to napewno nie beda odelzane ale bedziesz miałpewnosc ze wytrzymie bo jak pisałem obrabianie jest ryzykiem wiec decyzja nalezy do ciebie



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.