Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarne tablice- pozostawienie


43 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Yanke$

Yanke$

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów
    • :

Napisany 11 stycznia 2014 - 21:25

Witam, na dniach muszę przerejestrować maluszka narazie na białe tablice, potem żółte. Można zostawić czarne tablice na pamiątke? bo podobno trzeba oddawać tablice stare. Jest jakaś możliwość pozostawienia ich na pamiątke ? 8)

A i jeszcze jedno. Oc jest zapłacone do lipca tego roku. przegląd do sierpnia tego roku.
Mogę jeździć bezkarnie do lipca? czy trzeba przerejestrować już na siebie? bo samochód był kupiony w połowie grudnia

#2 OFFLINE   Ghost666

Ghost666

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 207 postów
    • Time Online: 5d 12g 17m 19s

Napisany 11 stycznia 2014 - 22:31

na przerejstrowanie na siebie masz 30dni

#3 OFFLINE   Yanke$

Yanke$

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów
    • :

Napisany 11 stycznia 2014 - 22:33

Ok, a co jeśli chcę zostawić czarne tablice na pamiatke?

#4 OFFLINE   poloska

poloska

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
    • Time Online: 3d 4g 40m 22s

Napisany 11 stycznia 2014 - 22:37

Wypełniasz w urzędzie papier że je "zgubiłeś" i cieszysz się z czarnych blach :wink:
Za nieprzerejestrowanie w terminie można dostać mandat do 500zł

#5 OFFLINE   kris8526

kris8526

    Szef wszystkich Szefów (Moderator)

  • Member
  • 997 postów
    • Time Online: 50d 15g 58m 13s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 12 stycznia 2014 - 13:16

Wypełniasz w urzędzie papier że je "zgubiłeś" i cieszysz się z czarnych blach :wink:
Za nieprzerejestrowanie w terminie można dostać mandat do 500zł

Nie ma za to mandatu, bo sam przerejestrowywałem auto po 6miesiącach i pytałem się w wydziale komunikacji. Mandat dostaniesz jak nie przerejestrujesz pojazdu sprowadzonego z zagranicy bo taki dostałem 300 zł za Audi :wink:
A robił ktoś już tak z czarnymi tablicami ?

#6 OFFLINE   dobry

dobry

    Master

  • Member
  • 1 348 postów
    • Time Online: 48d 18g 37m 44s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 12 stycznia 2014 - 13:42

Kilka samochodów zezłomowałem i żaden nie był przerejestrowany , a tablice kasowali z automatu bo nie będę jeździł po Polsce i odwoził im blach i płacił za zdanie 10 zł :) Obecnie też mam nie przerejestrowane i jakoś konsekwencji żadnych z tego tytułu nie miałem :) Ubezpieczenie mam i przegląd ważny a to misiaczków głównie obchodzi bo pojazd ma być dopuszczony do ruchu a nie to na kogo jest autko :) bo równie dobrze można powiedzieć ze pożyczone choć ubezp mam na swoje nazwisko ,ubezpieczyciel wystawia OC na Pojazd a kto zapłacił składkę to już im to lotto :) Wydział komunikacji też nigdy na mnie nie nałożył żadnej kary za nieterminowe przerejestrowanie auta inaczej niż skarbówka gdzie chciał nie chciał 3ba się udać do 14 dni roboczych

Oczywiście teoretycznie obowiązek przerejestrowania istnieje ale w praktyce nie ma sankcji za nieprzerejestrowanie w terminie

COKOLWIEK ROBISZ RÓB TO DOBRZE ALBO DAJ SOBIE SPOKÓJ....

BLACHA LAKIER TAPICERKA http://www.terytoriu...ier-t13294.html

 

Dobry Garage Klinika 126p http://www.terytoriu...p-dobry-garage/

 

ELX 1999/2013 BY DOBRY http://www.terytoriu...bry-t12009.html
Dobry Fiat 126p ST `83 600 http://www.terytorium126p.pl/forum/dobry-fiat-126p-st-83-600-t13452.html
Biały FL kiedyś Człapka http://www.terytoriu...-fl-93-człapka/

 

 


#7 OFFLINE   kris8526

kris8526

    Szef wszystkich Szefów (Moderator)

  • Member
  • 997 postów
    • Time Online: 50d 15g 58m 13s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 12 stycznia 2014 - 13:44

Dokładnie dobry skarbówka i urząd celny jak sprowadzony :wink:

#8 OFFLINE   poloska

poloska

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
    • Time Online: 3d 4g 40m 22s

Napisany 12 stycznia 2014 - 14:22

Wypełniasz w urzędzie papier że je "zgubiłeś" i cieszysz się z czarnych blach :wink:
Za nieprzerejestrowanie w terminie można dostać mandat do 500zł

Nie ma za to mandatu, bo sam przerejestrowywałem auto po 6miesiącach i pytałem się w wydziale komunikacji. Mandat dostaniesz jak nie przerejestrujesz pojazdu sprowadzonego z zagranicy bo taki dostałem 300 zł za Audi :wink:
A robił ktoś już tak z czarnymi tablicami ?


Miałem na myśli kontrolę np. policji
Nawet Straż miejska gdy np.złapie cię na fotoradar i okaże się że auto jest nieprzerejestrowane może wlepić mandat.

Oczywiście wszystko zależy na kogo się trafi bo z reguły nie zwracają na to uwagi.

#9 OFFLINE   kris8526

kris8526

    Szef wszystkich Szefów (Moderator)

  • Member
  • 997 postów
    • Time Online: 50d 15g 58m 13s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 12 stycznia 2014 - 16:17

poloska
tak jak mówisz, tylko ciekawe czy oni dają te mandaty z zgodnie z kodeksem karnym o ruchu drogowym :faja: ? ,
bo to jest zastanawiające co pisałeś o straży miejskiej, skoro wydział komunikacji nie ściga za to
pozdro :D

#10 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:03

zmieniły się przepisy i teraz dają mandaty za nie przerejestrowanie, od 20 do 500 zł

#11 OFFLINE   kris8526

kris8526

    Szef wszystkich Szefów (Moderator)

  • Member
  • 997 postów
    • Time Online: 50d 15g 58m 13s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:30

Arek nie to żebym Ci chciał dogryzać
Teoretycznie do przerejestrowania zakupionego samochodu w ciągu 30 dni obligują nas przepisy. W praktyce nie przewidują one jednak żadnych konsekwencji dla osoby, która ten termin przekroczy.Zdaniem Małgorzaty Kaniewskiej, szefowej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Wydziałów Komunikacji, urzędnicy nie mają żadnej możliwości ukarania kierowcy, który postanowi przerejestrować auto po upływie 30 dni. Jak się okazuje, kierowcy doskonale zdają sobie z tego sprawę - spóźnialskich jest naprawdę wielu. Policja, przynajmniej na razie, niewiele może zrobić w tej sprawie. Po pierwsze, w tej chwili, gdy nie działa jeszcze CEPiK, czyli Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, policjant zatrzymujący samochód np. w Poznaniu może ustalić zgodność danych w dowodzie rejestracyjnym tylko w wypadku samochodu zarejestrowanego w tym mieście i w powiecie poznańskim. Jeśli auto zostało zarejestrowane gdzie indziej i sami się nie przyznamy, policjant nie będzie w stanie ustalić, czy kupiliśmy je np. pół roku temu, czy też może należy ono do naszego kolegi. Po drugie, nawet jeśli funkcjonariuszowi uda się stwierdzić, że samochód zmienił właściciela i nie został na czas przerejestrowany, to konsekwencje dla kierowcy są niezbyt poważne. Jak mówi asp. Zbigniew Paszkiewicz z poznańskiej drogówki, zgodnie z prawem o ruchu drogowym „w razie uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim [dowodzie rejestracyjnym] zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu”, policjant może jedynie zatrzymać dowód rejestracyjny i wystawić kierowcy stosowne zaświadczenia na 7 dni. W tym czasie bez problemu zdążymy nadrobić zaległości i przerejestrować auto. Co bardzo ważne, policjant nie ma prawa ukarać nas mandatem za nieprzerejestrowanie samochodu na czas.

#12 OFFLINE   poloska

poloska

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
    • Time Online: 3d 4g 40m 22s

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:38

poloska
tak jak mówisz, tylko ciekawe czy oni dają te mandaty z zgodnie z kodeksem karnym o ruchu drogowym :faja: ? ,
bo to jest zastanawiające co pisałeś o straży miejskiej, skoro wydział komunikacji nie ściga za to
pozdro :D


Tego nie wiem,informację mam od strażniczki miejskiej zajmującej się wykroczeniami drogowymi.

#13 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1 474 postów
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:45

Raptem 3 dni temu mnie zatrzymali gdy jechałem 306. Przetrzepali dokumenty i nic nie powiedzieli że auto nie przerejestrowane. Kupione było w marcu 2013 :E

Co do "zaginięcia" czarnych blach to tak jak napisał poloska. Praktykowałem osobiście :twisted:

#14 OFFLINE   Yanke$

Yanke$

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów
    • :

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:46

No ok, czyli jak mam oc do lipca to moge przerejestrować np na początku czerwca?

#15 OFFLINE   poloska

poloska

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
    • Time Online: 3d 4g 40m 22s

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:47

Raptem 3 dni temu mnie zatrzymali gdy jechałem 306. Przetrzepali dokumenty i nic nie powiedzieli że auto nie przerejestrowane. Kupione było w marcu 2013 :E

Co do "zaginięcia" czarnych blach to tak jak napisał poloska. Praktykowałem osobiście :twisted:


Tak jak mówiłem większość mundurowych olewa temat :wink:

No ok, czyli jak mam oc do lipca to moge przerejestrować np na początku czerwca?

Póki masz miejsca na przegląd w dowodzie nie musisz koniecznie przerejestrowywać, ważne żebyś Oc miał opłacone.

#16 OFFLINE   Yanke$

Yanke$

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów
    • :

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:49

Miejsc w dowodzie mam jeszcze 3 chyba ;D albo 4

#17 OFFLINE   kris8526

kris8526

    Szef wszystkich Szefów (Moderator)

  • Member
  • 997 postów
    • Time Online: 50d 15g 58m 13s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 12 stycznia 2014 - 21:50

Dokładnie najważniejsze OC :)
A policja olewa bo nie ma na to przepisu, tak jak pisałem wyżej :)

#18 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 12 stycznia 2014 - 22:49

Za nieprzerejestrowanie w terminie można dostać mandat do 500zł


zmieniły się przepisy i teraz dają mandaty za nie przerejestrowanie, od 20 do 500 zł


Nie spotkałem się jeszcze z tym przepisem - W wydziale komunikacjii - co prawda 2 lata temu - znajomy powiedział mi, iż jest w prawie taki przypis, że trzeba w ciągu dwóch tyg przerejestrować auto - ale niema ustanowionej kary za to - Jedyne i najważniejsze za co mogą się doczepić to nie opłacony podatek ...
MAŁY, ALE WARIAT

#19 OFFLINE   Robal

Robal

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
    • :

Napisany 16 stycznia 2014 - 15:44

Póki masz miejsca na przegląd w dowodzie nie musisz koniecznie przerejestrowywać, ważne żebyś Oc miał opłacone.


czemu? Może mieć zaświadczenie o odbytym przeglądzie technicznym na papierze. Sam tak mam.

#20 OFFLINE   poloska

poloska

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
    • Time Online: 3d 4g 40m 22s

Napisany 16 stycznia 2014 - 16:02


Póki masz miejsca na przegląd w dowodzie nie musisz koniecznie przerejestrowywać, ważne żebyś Oc miał opłacone.


czemu? Może mieć zaświadczenie o odbytym przeglądzie technicznym na papierze. Sam tak mam.


Niby tak ale nadgorliwy mundurowy może się doczepić



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.