Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oleje


108 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 31 marca 2013 - 20:08

lubro, selektol i inne wynalazki to sobie możesz lać do starego traktora

#82 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 postów
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Napisany 02 czerwca 2013 - 20:29

Ja do siebie zalewam olej z motocykla, mam full profi motor enduro exc 450 z 2009 roku, gdzie leję olej MOTUL 300V 4T Factory Line 15W60, któy za litro kosztuje 70-80zł, a w motocyklu przejeżdżam na nim 10 motogodzin = ok 400 km, więc lepszego oleju nie mógł sobie mój silnik maluchowski wymarzyć :)

#83 OFFLINE   czarodziej007

czarodziej007

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 12 lipca 2013 - 08:44

Ja co prawda nie jestem posiadaczem pryńa ale kolega jest i razem spróbujemy mu świetność przywrócić. Jednak z olejami mam styczność dłuższą. I tak osobiście nie zauważyłem różnicy żadnej między Motul a Valvoline poza taką że Valvoline jest tańszy. Do maluszka polecał bym MaxLife 10W40 bardzo dobry olej półsyntetyk. Jeżeli ktoś wczesniej używał w pełni mineralnego zalecam użyć płukanki to pomoże w oczyszczeniu silnika to samo jeżeli to było dziadostwo pokroju marketowego lotos , orlen, castrol, mobil, shell .....

A skąd moje przekonanie do Valvoline chodźby z ostatniej zmiany oleju w moim Volvo c70. Miałem tam zalany olej Shell Helix 5W30 niby dobry jakościowo i marka dobra. Samochód jeździł poprawnie po zmianie niczego nie spodziewałem się. Zmieniłem jak zwykle raz do roku lub po 10000 km i silnik jak by nabrał kultury pracy. A zalałem go Valvoline VR1 5W50 bardzo dobry olej do wysilonych samochodów.

5W nie jest olejem zalecanym do malca a VR1 10W jest drogim olejem około 100zł za 3 litry.
Max Life 10W40 to koszt 88zł za 4L bańkę i myśle że to najlepsze co można wlać do tego samochodu. Wszystkoi droższe moim zdaniem mija się z celem bo nic więcej nie da.


Taki tam teks reklamowy ale dość zbierzny z prawdą:
"... MaxLife Motor Oil 10W-40 półsyntetyczny olej, który spowalnia proces starzenia i wydłuża żywotność starszych silników.
Dzięki unikalnemu systemowi dodatków uszlachetniających skutecznie regeneruje i konserwuje uszczelki, zapobiega wyciekom i minimalizuje zużycie oleju. Zapobiega utlenianiu oleju i ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach. ... "

#84 OFFLINE   lucaso

lucaso

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
    • :

Napisany 04 października 2013 - 18:39

a co polecicie do zalania mojego silnika?

Auto to Fiat 500 z 1957. Silnik 473cm. Auto ma przejechane ok 65 tys. od 15 lat nie jezdzilo. Silnik po remoncie. Zalany lotosem 15w40. W zwiazku z tym, iz stoi tak juz 2 lata chce go zalac już nowym olejem. Co polecacie? Minerał?

#85 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 04 października 2013 - 20:36

na początek odłącz cewkę i pokręć nim żeby zgasło podczas kręcenia ciśnienie oleju

potem zapal i rozgrzej, na rozgrzanym silniku wlej mu płukankę liqui moly engine spulung i niech sobie pyrkoli na wolnych obrotach ze 20minut, spuszczasz i zalewasz świeży olej

lotos to najgorsze ścierwo na rynku
olej proponowałbym midland performance 20w50

#86 OFFLINE   lucaso

lucaso

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
    • :

Napisany 08 października 2013 - 01:37

na allegro jest tylko liqui moly engine flush - to coś innego?
Jezeli nie będzi tego polecanego oleju to może byc inny 20w50? będzie ok dla 55 letniego silnika?

#87 OFFLINE   SAMAEL66

SAMAEL66

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
    • Time Online: 1g 26m 9s

Napisany 19 października 2013 - 09:59

co byście wybrali z tych dwóch?

- Motul 4000 Motion 15W40

- castrol 15w40 magnatec

właśnie nad nimi się zastanawiam.

#88 OFFLINE   Robal

Robal

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
    • :

Napisany 13 listopada 2013 - 11:46

Witam, dwa tygodnie temu zakupiłem maluszka z 1988 roku z przebiegiem 32500 km. Samochód odstawiłem do garażu na zimę, ale przed tym zabiegiem wymieniłem oleje.
Zalałem silnik olejem Motul Classic 20W-50. Do marki Motul mam ogromne zaufanie, od 2005 roku zalewam silniki swoich Alf produktami tego producenta.

pozdrawiam
Bartłomiej "Robal"

#89 OFFLINE   biedron

biedron

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
    • Time Online: 19g 31m 14s

Napisany 11 grudnia 2013 - 13:34

Ja leje ten

Please Login or Register to see this Hidden Content


Dodany obrazek

#90 OFFLINE   Mato96

Mato96

    Master

  • Member
  • 526 postów
    • Time Online: 1d 19g 31m 37s

Napisany 02 kwietnia 2014 - 20:54

Panowie mam pytanie, spotkał się ktoś z olejem marki Mannol ? Mam dosyć tanie dojście do takowego tylko czy jakościowo jest dobry ? 


Dodany obrazek
652 powody do radoci

#91 OFFLINE   Driver

Driver

    Master

  • Member
  • 557 postów
    • Time Online: 2d 15g 17m 23s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 03 kwietnia 2014 - 17:38

nie rozumiem po co kombinować z jakimiś wynalazkami firmy "krzak", przecież do malucha wchodzi troszkę ponad 2litry więc po co kupować gówna, kupujcie sprawdzone oleje


3894cc4b71026425m.jpg


#92 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 04 kwietnia 2014 - 15:01

Panowie mam pytanie, spotkał się ktoś z olejem marki Mannol ? Mam dosyć tanie dojście do takowego tylko czy jakościowo jest dobry ? 

 

 

ja od sierpnia zeszłego roku jeżdżę na mannolu i jest ok. Miałem taki 15w40 czyli standard mineralny. wcześniej lałem platinuma z orlenu

Please Login or Register to see this Hidden Content


mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html

#93 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów
    • Time Online: 6g 42m 53s

Napisany 07 kwietnia 2014 - 22:41

Spotkałem się z olejem mannol. Nie narzekają.

Ja osobiście do maluszka mam sprawdzony przeze mnie olej orlen 15w40 mineralny. Nie robi się po paru kilometrach rzadki jak lotos, nie robi też syfu w silniku, bynajmniej u mnie, i jest dość tani. Mówią że orlen jest średniej jakości natomiast ja mam nim zalane wszystkie auta w domu i nic się nie dzieje niepokojącego.Uważam że świetny stosunek ceny do jakości. Wcześniej miałem wszystko zalane lotosem to wiem co on potrafi narobić.


Red elegant

#94 OFFLINE   Damian126elx

Damian126elx

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • Time Online: 9d 6g 10m 44s

Napisany 21 kwietnia 2014 - 14:17

jaki jest najlepszy olej na dotarcie



#95 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 07 maja 2014 - 11:48

Jaki olej lejecie do skrzyni biegów lub jaki polecacie? może być z wyższej pułki. 



#96 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 09 maja 2014 - 19:29

Hipol 15MF wchodzi 1,1 litra do skrzyni



#97 OFFLINE   mikke

mikke

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 6g 31m 28s

Napisany 19 maja 2014 - 11:35

Co do oleju do silnika do malucha.

Moim skromnym zdaniem nie ma tak dużej różnicy między olejami silnikowymi niż to się powszechnie wydaje.

Sam osobiście już od kilku lat stosuję olej mineralny LOTOS o parametrach takich jak zaleca producent czyli 15/40

Ponadto stosuję bardzo poważną zasadę: Olej należy wymieniać co roku, choćby nawet niewiele się jeździ.  Na pewno lepiej wymienić tańszy olej co roku, niż stosować droższy olej i jeździć na nim dłużej. 

Głównym powodem przemawiającym za tym jest rozcieńczanie oleju paliwem przy jeździe na ssaniu i starzenie się oleju.

 

Ponadto stawiał bym pod znakiem zapytania celowość stosowania w silniku malucha oleju półsyntetycznego lub co gorsza pełnego syntetyku. Głównym powodem tego jest to że olej filtrowany jest za pomocą odśrodkowego filtru oleju, w którym osiadają różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Jak wiadomo oleje półsyntetyczne i syntetyczne zawierają dodatki płuczące i myjące, które niweczą wszystkie zabiegi związane z filtracją ponieważ po prostu wypłukują z powrotem wszystkie  zanieczyszczenia, które trafiają znowu do obiegu silnika.

Tak więc należy stosować oleje tylko i wyłącznie jakie zaleca producent czyli oleje mineralne.



#98 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 20 maja 2014 - 23:46

Śmiało można lać syntetyki byle klasa lepkości się zgadzała, to że kiedyś lali gówno bo tylko to było to nie znaczy że teraz też trzeba lać gówno.

 

Jak boisz się rozpuszczenia gnoju zalegającego w silniku to przed wymianą oleju robi się płukankę, bajeczki o wyciekach sobie daruj.

Miałem już kilka przypadków że po płukance w silniku ruszyły się zapieczone od nagaru pierścienie.



#99 OFFLINE   Hoffman9

Hoffman9

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • Time Online: 7d 58m 49s

Napisany 03 lipca 2014 - 02:11

Też jestem zdania, że płyny stosujemy dobrej jakości. Silnik na pewno się nam za to odwdzięczy. Ja do swojego leje castrol edge 10w-60



#100 OFFLINE   Gsky

Gsky

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
    • Time Online: 1d 9g 46m 16s

Napisany 04 września 2014 - 14:10

Mam pytanko: otóż jadę malaczem do Hiszpanii ( FL 88" 99 tys.) czyli będzie bardzo gorąco. Ludzie ze złombola polecają wlać olej 20w40 ;

Please Login or Register to see this Hidden Content

ale byłem dzisiaj w sklepie z olejami i koleś polecił mi takie coś

Please Login or Register to see this Hidden Content

Jak myślicie co lepiej wlać ? I czy robić płukankę przed zalaniem nowego oleju ?





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.