Skocz do zawartości


Zdjęcie

Monster Garage BY KROPEK!!


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
434 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 19 stycznia 2010 - 19:42

postaram się spokojnie ... jeśli byś śledził mój temat to byś zauważył że mam już wszystko do malucha ...WSZYSTKO całe blachy czekają podkład lakierniczy kupiony nitro i rozpuszczalnik czekają brunox także A O MASIE BITUMICZNEJ TEZ NIE ZAPOMNIAŁEM muszę kupić tylko lakier a tym się nie martwię bo będzie dopiero ok marca lub kwietnia lakierowany więc to zdążę kupić ... zawieszenie mam nowe hamulce nowe z tyłu wahacze nowe tak samo jak i przedni resor nowy lub wahacze.... to wszystko CZEKA NA WMONTOWANIE teraz ja się mogę zajmować przyjemnościami takimi jak skupywanie tajli czy przerabianie nie których elementów na stylistykę

Amen :roll:

#42 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 19 stycznia 2010 - 19:53

kropek ma garage po zamknietej dzilalnosci wiec moze pobajerowac. Ale bardziej podzielam zdanie kropka bo podobnie jest w moim przypadku. Ogolnie lubie fiaty 126p ale dla mnie moj konkretny egzemplaz jest wyjatkowy. Sa ludzie ktorzy nie moga zdobyc okreslonej kasy na kupno innego auta wiec jesli tylko maja jakis zastrzyk gotowki od razu pakuja go w to co maja i na ogol jezeli maja checi i troche samozaparcie i co najwazniejsze kieruja sie pasja przewaznie dochodza do zamierzonego celu i wydaje mi sie ze w przypadku kropka bedzie podobnie:)

#43 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 19 stycznia 2010 - 20:41

Blachy można sprzedać a podkład lakierniczy, nitro, brunox ,zawieszenie mam nowe hamulce nowe z tyłu wahacze nowe tak samo jak i przedni resor nowy lub wahacze mógłbyś z powodzeniem włożyć do innego.

Jak chcesz to nie będę się wypowiadał w twoim wątku.
126tka - 1978' old school driving
Dodany obrazek

#44 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 19 stycznia 2010 - 21:12

Zaraz sobie głowy poskrecacie :) Jeden i drugi zaraz parcia robi;p ALe ogolnie mysle ze jezeli chlopak wpakowal juz tyle czasu i kasy to nie robi tego tak calkiem na oslep. wiele rzeczy musial najpierw przemyslec i wziasc pod uwage.;]

#45 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 19 stycznia 2010 - 21:48

Co to znaczy "posrecacie" ??

Spokojnie dziewczyny :crazy:
Milten - wygo stary daj człowiekowi żyć. Jego zabawki, jego piaskownica.
Tez bym go nie naprawiał, ale cóż - sentyment ma.

#46 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 19 stycznia 2010 - 22:21

Ja już daje spokój :D luz. Zapomniałem napisać o późniejszym bezpieczeństwie a raczej jego braku :P no ale już ciii :mrgreen: . Łataj łataj
126tka - 1978' old school driving
Dodany obrazek

#47 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 19 stycznia 2010 - 22:27

Tak - nadwozie juz nigdy nie będzie tak samo sztywne niezależnie ile drutu spawalniczego pójdzie.

#48 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 19 stycznia 2010 - 23:08

Zapytajcie Sebcyca co zostalo z bisa oprocz dachu :lol: :lol: :lol: Niech sobie dlubie tylko niech skonczy. :idea:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#49 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 19 stycznia 2010 - 23:38

no ciekawy argumenty tutaj użyliście i jest się na co wypowiedzieć

sentyment- tak to mam głównie do niego krótki okres wakacji a dużo fajnych rzeczy z nim przeżyłem :) między innymi objechanie opla astry (luźna buda) latanie boczkami ciągnięcie przypałowego poloneza 5 km i mały mnie nie zawiódł nawet w najgorszym błocie ... lecąc po poloneza się zagadałem ze znajomymi w aucie i przy 120 na łuku kołami przytarłem po samym brzegu rowu ale mały jakoś czuwał i mi dupę uratował mimo to że z na przeciwka jechał samochód,mały wyciągną poldka z rowu mimo to że tamten był na lekkim ręcznym ... nie jednemu cwaniakowi dał powąchać spaliny ... i wiele ciekawych innych przygód

Finanse- dużo wcisnełem już w ten pojazd a także nowych rzeczy nie będę broń boże sprzedawał wkładam w to auto całe serce i te nowe elementy będą w nim jeździć a nie jest łatwo dostać nowy resor do malucha jeszcze z epoki czy przekładnie kierowniczą też nową a wszystko co mu ładuje to są rzeczy oryginalne za bardzo się starałem aby teraz przerwać

MONSTER GARAGE - mam wiele możliwości w tym garażu mam to co mi potrzebne wiertarka szlifierka spawarka kanał podnośnik do silników robię sobie na wiosnę... mam wszystko co chce pod rękom nawet takie śmieci jak dziurkacz do metalu czy nożyce do obróbki kabli ... wystarczy mi tylko ciekawa wyobraźnia

NADWOZIE- owszem nigdy nie będzie takie samo ale maluch zawsze był śmiercią na kółkach z resztą nie które elementy będę wzmacniał swoimi sposobami które mam już obmyślane

PRZEMYŚLENIA- dużo myślałem jak zrobić auto od której strony czy rost czy tuning itd a także remont blacharki oraz wzmocnienia nad tym dużo siedziałem obliczałem wagę koszta itd wszystko mam przestudiowane od A do Z teraz wystarczy mi przestudiować opcję tuningu silnika ... nie robię tego byle jak jeśli zauwazyliście


biorę wasze zdania pod uwagę prócz jednego "ZŁOM" to zawsze będzie u mnie negatywne słowo...

#50 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 20 stycznia 2010 - 11:34

Zapytajcie Sebcyca co zostalo z bisa oprocz dachu :lol: :lol: :lol: Niech sobie dlubie tylko niech skonczy. :idea:


Śmiesz porównywać :> :mrgreen: ?
126tka - 1978' old school driving
Dodany obrazek

#51 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 20 stycznia 2010 - 17:49

Spokojnie się uspokójcie :wink:
kropek żeś wyskoczył trochę za ostro ale spoko looz :roll:
Milten tez bym tego nie porównywał,nie śmiał bym nawet :wink:
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#52 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 21 stycznia 2010 - 14:39

nie no :) wedlug mnie chlopak wie co robi i robi to na swoj sposob i nie powinnismy go zrazac do tej misji :D

#53 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 21 stycznia 2010 - 16:09

nie zrażacie ale denerwuje mnie to gdy ktoś mówi że to parch itp... gorsze maluchy się ratowało... ja mam 17 lat jestem bez pracy a starzy mi raz sfinansowali uszczelkę pod gaźnik reszta rzeczy to moje wypociny moje starania i mój wkład finansowy... jak się podjąłem takiego wyczynu to go skończę i może w te ferie zjedzie już na koła

#54 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 21 stycznia 2010 - 18:09

przynajmniej pouczysz się jak i co robić :) będziesz miał dobrą praktykę po takiej zabawie:)
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#55 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 22 stycznia 2010 - 00:31

Ode mnie plus, ze go nie spisales na straty. Szkoda tylko, ze latasz takie elementy, ktore juz ewidentnie mjaja dosc (vide nadkola zewn/wewn, belka). Są to elementy stosunkowo tanie, a przy dobrym zapleczu warto wymieniac calosc.
Pozdr.
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#56 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 22 stycznia 2010 - 00:52

aby wymienić belkę przy tym stanie nadwozia auto mogło by się całkiem złamać chodź już sie złamało na wysokości przednich słupków co oznacza że po postawieniu na koła będę musiał sprawdzić stan i wzmocnić resztę ... mianowicie stan korozyjny jest taki że komora bagażnika itp po rozcięciu pojazdu poszła kilka MM w dół więc lepiej jest to wyłatać a koryto robię na swój sposób czyli wygląd fabryczny ale będzie wzmocnione bo przy obniżeniu i utwardzeniu malucha nie ma jak w pełni amortyzować więc koryto będzie pracować w tym momęcie wzmocnie przód auta i będzie solidniejsze w ogóle ja to auto robię pod swoje wymagania czyli pojazd bardzo trwały na lata inaczej mówiąc poprawiam troszkę to co spieprzyli inżynierowie FSM po prostu nadwozie będzie troszkę solidniejsze ale nic nie robię na drut pewnie kolejne osoby skrytykują to że albo przerabiam na wzmocnienia albo ktoś powie że auto nie będzie już poprawnie jeździć bo sie opuściło przodem a ja zapewniam że będzie jeździło jak dawniej dziś doszły mi lampy SMOKED przód i tył z czasem dodam fotki bardzo ładnie wyglądają a nie długo dojedzie do mnie 27 kg części czyli wielka paczka gratów :)

#57 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 22 stycznia 2010 - 14:38

no to brawo brawo xD wiedze ze pociskasz ciagle w przod;p rozuimem ze remont silnika tez robisz;> mi jeszcze brakuje milimetrow do celu :) zeby nie wiem co ja mojego dzisiaj odpale( dla zainteresowaych temat Czarna Bestyja Project) :)

#58 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 22 stycznia 2010 - 17:46

tutaj dam nowinkę ... początek silnika będzie seryjny taki jaki jest teraz... ma po prostu jeździć i się nie popsuć w drodze ale gdy skończę projekt stylizacji czyli już przegląd wszystko będzie to wyjmuje mu serduszko i... i tu ciekawie się robi...

Modyfikacje:
Głowica od 4 do 5,5mm w dół
Wałek 555
Koło zamachowe ok 4-5 kg masy całkowitej czyli odchudzamy
sportowy rozrząd na łańcuchu cc700
polerowane denka tłoków i zaworów ale tu sie zastanowię jeszcze
frezy w tłokach aby się zawory nie obijały
Miska olejowa ABARTH
Sprzęgło cc700
Obrabiany gaźnik zmiana dyszy
Dolot powietrza- albo rurka 600 i mała obróbka albo kompleksowa przeróbka układu dolotowego
Wydech albo Breda albo Pustak
Reszta zużytych części... REGENERACJA
Odchudzone panewki
OLEJ Castrol Edge

oczywiście silnik będzie rozbierany do zera czyszczony obrabiany i składany ... czyli profesjonalna i rzetelna robota

#59 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 22 stycznia 2010 - 19:26

no i tak ma byc xD

#60 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 23 stycznia 2010 - 02:06

Nooo kropek dobrze idziesz :)
ale tylko mała uwaga z kąt wiesz ile splanować głowice ??
głowice planuje się pod dany wałek rozrządu :) poczytaj o tym :)
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.