Skocz do zawartości


Pomysły na zmiany i ich rozwiazania


113 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 08 maja 2009 - 16:55

Coś mi się z klapiszami w klawiaturze dzieje i jka syzbko pisze to takie szlaczki wychodza.

#102 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 08 maja 2009 - 17:20

No to pisać wolniej albo po napisaniu poprawiać. ;) No ale mniejsza o to. Nie to jest istotnym problemem forum. ;)
Dodany obrazek

#103 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 08 maja 2009 - 22:14

To ode mnie parę uwag:
1.Modowie powinni mieć czas i kontrolować forum na bieżąco.
2. Moda jako dodatkowe osoby (często mają np. mniej czasu) powinni być prezesowie oddziałów i mieć uprawnienia tylko na działa spoty/zloty i że tak powiem pilnować swoich tematów czyli oddziałów lub zlotów na ich Terytorium :wink: )
3. Rejestracja tu jest największy problem bo skłamać z wiekiem nie problem więc może zostawić jak jest i po prosu mod wykasuje takie konto po cichu.
4. Małkers powinie mieć bana ten człowiek albo wnerwia albo spamuje - tez na gg go zablokowałem...
5. Wywalenie nie aktywnych/nie używanych kont
6. Wywalenie z garażu samochodów których już nie mam
7. Dział spoty jako jeden super pomysł. oddziały zostają przyklejone ;-) Wyróżnił bym temat o ogólnopolskim jeszcze jak się da osobno od oddziałów ;-)
8. Porządek w dziale Hp i naprawy.
9. Lama używaj Mozilla Firefox jak zle napiszesz to podkreśla tobie na czerwono i wszystkim to polecam ;-)
10. I każde kłótnie od razu do śmieci (od tego macie PW, gg, komóry czy co tam chcecie). Tu uwaga do kolegi Nowaczka, spełnij swoją obietnice i czytaj dokładnie tematy bo później jest niepotrzebny dym na forum ;-) a sam pisałeś ze już jesteś trochę na forum...

ja jestem na forum od 2004 a memberem od 2006 czy 07 więc trochę lat już jest i powiem szczerze, że na początku przyjemnie się wchodziło bo nie było takie burdelu... ale liczę, że wspólnym siłami przywrócimy porządek i Maxx też się w to włączy ;-)
10.
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#104 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 08 maja 2009 - 22:25

1.Modowie powinni mieć czas i kontrolować forum na bieżąco.

To napewno

2. Moda jako dodatkowe osoby (często mają np. mniej czasu) powinni być prezesowie oddziałów i mieć uprawnienia tylko na działa spoty/zloty i że tak powiem pilnować swoich tematów czyli oddziałów lub zlotów na ich Terytorium

Jak najbardziej na TAk bardzo dobry pomysł Moda dla prezesów tylko do tematu ich spotów

3. Rejestracja tu jest największy problem bo skłamać z wiekiem nie problem więc może zostawić jak jest i po prosu mod wykasuje takie konto po cichu.

A ja bym to wprowadził z tego względu, że jeżeli ktoś zarejestruje się mimo wieku o czym sie kapniemy ale bedzie w pożo to można bedzie juz na taką osobę przymknąć oko, a jeżeli to od razu wyjdzie że totalny dzieciak i wiocha to out na podstawie punktu z regulaminu i cześć.

6. Wywalenie z garażu samochodów których już nie mam

Juz dawno o tym temat założyłem ale ucichło bo niby powinny zostać jako pamiątka, ale ja uważam że to totalnie bez sensu. Niech w garażu będą tylko aktualne auta.

7. Dział spoty jako jeden

To jak najbardziej na TAK co juz mówiłem

9. Lama używaj Mozilla Firefox

Spoko wodza używam ale pośpiech robi swoje :P

#105 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 08 maja 2009 - 22:41

2. Moda jako dodatkowe osoby (często mają np. mniej czasu) powinni być prezesowie oddziałów i mieć uprawnienia tylko na działa spoty/zloty i że tak powiem pilnować swoich tematów czyli oddziałów lub zlotów na ich Terytorium

Jak najbardziej na TAk bardzo dobry pomysł Moda dla prezesów tylko do tematu ich spotów

3. Rejestracja tu jest największy problem bo skłamać z wiekiem nie problem więc może zostawić jak jest i po prosu mod wykasuje takie konto po cichu.

A ja bym to wprowadził z tego względu, że jeżeli ktoś zarejestruje się mimo wieku o czym sie kapniemy ale bedzie w pożo to można bedzie juz na taką osobę przymknąć oko, a jeżeli to od razu wyjdzie że totalny dzieciak i wiocha to out na podstawie punktu z regulaminu i cześć.


o tym też myślę, ale zapomniałem napisać :wink:
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#106 OFFLINE   m.a.x.x.

m.a.x.x.

    Master

  • Member
  • 3 638 postów
    • Time Online: 12d 12g 32m 34s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 15 maja 2009 - 18:21

Odnośnie nieuwazywanych kont to mam już pomysł jak zrobić to całkowicie automatycznie. Skrypt będzie wyciągał z bazy osoby które nie logowały się przez X czasu na stronie lub forum (jeden SELECT), a potem w petli będzie ich usuwał. Uruchamiany będzie z tablicy CRONa np. raz na pół roku.

Pytanie tylko ile czasu ustalić wstecz (od ost. logowania)?

#107 Gość_szczuraz_*

Gość_szczuraz_*
  • Guests

Napisany 15 maja 2009 - 18:32

pięć miesięcy ...



zapraszam do tematu o rozliczeniach panie maxx :roll:

#108 OFFLINE   ScApi

ScApi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 241 postów
    • Time Online: 20m 6s

Napisany 15 maja 2009 - 21:50

phpBB ma wbudowany taki skrypt podobnie jak konta z 0 ilością postów, raczej skryptem władowanym do Crona tutaj nie ma sensu się przejmować, może ciachnąć czasem nie to co trzeba.

Co do modów tutaj zastanowił bym się nad podziałem modów na grupy do poszczególnych działów Forum, z doświadczenia wiem że zawężenie zakresu obowiązków pomaga w ich realizacji.

Maxx z ciekawości jaki ruch generuje szukajka bo coś ostatnio nie bardzo mi załapuje (nie za każdym razem) a forum z tego co widzę dość obszerne chyba że skrypt troszkę szfankuje.
Docieranie 500km/500km. Day 10
V-MAX / In progres.

#109 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 15 maja 2009 - 23:08

4. Małkers powinie mieć bana ten człowiek albo wnerwia albo spamuje - tez na gg go zablokowałem...

Lama, m.a.x.x.

dlaczego się nie ustosunkujecie do powyższego ? :mrgreen:

no dobra, nevermind, ale nadal się nie ustosunkowałeś

#110 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 15 maja 2009 - 23:11

Nie przeginaj to było na hardcore grill'u w domu dziecka qrwa :!:

#111 Gość_szczuraz_*

Gość_szczuraz_*
  • Guests

Napisany 16 maja 2009 - 10:17

Co do modów tutaj zastanowił bym się nad podziałem modów na grupy do poszczególnych działów Forum, z doświadczenia wiem że zawężenie zakresu obowiązków pomaga w ich realizacji.




Sylwuniu ... walczę o to od pół roku ... ale odpowiedź jest zawsze taka sama że jak któryś wyjedzie na wakacje albo na zieloną szkołę to dział zostanie nie moderowany bo reszta będzie miała klapki na oczach i nie będzie widziała nic poza własnymi tematami ... :crazy:



Nie przeginaj to było na hardcore grill'u w domu dziecka qrwa



Znaczy się będą jeszcze jacyś nowi memberzy ? i to tak bez głosowania ? :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :twisted:

#112 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 16 maja 2009 - 16:02

Co do modów tutaj zastanowił bym się nad podziałem modów na grupy do poszczególnych działów Forum, z doświadczenia wiem że zawężenie zakresu obowiązków pomaga w ich realizacji.


Każdy ma inne doświadczenia. Ja próbowałem czegoś takiego na swoim forum i efekt był odwrotny od zamierzonego.
Dodany obrazek

#113 OFFLINE   ScApi

ScApi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 241 postów
    • Time Online: 20m 6s

Napisany 16 maja 2009 - 20:26

Moje forum jakoś n'lat już tak działa, wcześniej za to było zbyt wiele kłótni/sprzeczek, jak każdy był do wszystkiego, a tak po 3 na dział i spokój. Co do modów trzeba umieć ich dobrać, kwestia wolnego czasu i obiektywizmu, zbyt często udzielający się mod to też niedobrze bo zaczyna wtedy pilnować własnych tematów i usuwa to co "mu nie pasuje". A zbyt rzadko udzielający się nie wie w ogóle co ma robić.

P.S. szczuraz nie pisz do mnie zdrobniale, głupio brzmi :twisted: :wink:
Docieranie 500km/500km. Day 10
V-MAX / In progres.

#114 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 16 maja 2009 - 21:42

U mnie z kolei było odwrotnie. Często dochodziło do sytuacji "to nie mój dział, to ja się nie tykam". Po powrocie do "starych zasad" problem ustąpił.

Co do modów trzeba umieć ich dobrać, kwestia wolnego czasu i obiektywizmu, zbyt często udzielający się mod to też niedobrze bo zaczyna wtedy pilnować własnych tematów i usuwa to co "mu nie pasuje". A zbyt rzadko udzielający się nie wie w ogóle co ma robić.


Święte słowa. ;)
Dodany obrazek








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.