Skocz do zawartości


Zdjęcie

kaszlak's junkyard


276 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 15 października 2008 - 21:27

a z tym Moch się nie spotkałem :wink: a kumple miał na dłubanym silniku strumienica ładnie to szło ;-)
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#42 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 15 października 2008 - 21:28

A co do zapłonu, to myślałem nawet o wymianie na elektroniczny. Warto czy szkoda na to czasu?
Dodany obrazek

#43 OFFLINE   chemik143

chemik143

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
    • Time Online: 47m 52s

Napisany 16 października 2008 - 02:01

Pierwszy maluch pomalowany dwoma kolorami który mi się podoba...

#44 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 16 października 2008 - 07:16

No kolego, odwaliłeś kawał kupy z tym taśmexem :/ Popraw to jak najszybciej, bo mnie w oczy kuje :P Taj sobie dluższy wąż do odmy i skitraj głębiej tą butelkę, zeby tego tak widac nie było, bo wygląda z deczka druciarsko ;)

#45 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 16 października 2008 - 09:54

karol S. 126wlkp strumienica ma kształt umożliwiający swobodne odprowadzanie spalin.

#46 OFFLINE   maciekdj

maciekdj

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 290 postów
    • Time Online: 2m 26s

Napisany 16 października 2008 - 14:23

strumienica wydechu ma kształt (kombinacja odpowiednio dobranych stożków) pozwalający na powstanie podciśnienia na wejściu do niej, co skutkuje dodatkowym „wysysaniem” spalin.

Pustak zawsze będzie stawiał mniejsze opory od wydechu z bebechami, ale nigdy nie będzie lepszy od strumienicy.

#47 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 29 października 2008 - 21:21

Łeeee chciałem iść dzisiaj zmienić butelkę ale na dworze leje... :( No nic, myślę, że nie stanie się tragedia, jak jeszcze jeden dzień tam zostanie...

Co do tłumików - mogę spróbować i z pustakiem, w końcu wymiana tłumika nie zajmuje nie wiadomo ile czasu - jak się nie sprawdzi zawsze można założyć inny. ;) A najchętniej założyłbym twina (chyba że odradzacie), tylko muszę poczekać na jakiś przypływ gotówki... ;)

A teraz jeszcze pytanie odnośnie tej odmy - czy przewód musi być tego samego typu, czy można wstawić jakikolwiek inny kawał rurki o podobnej średnicy?

EDIT:

Nowe graty:
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Lampy w planach były od el, ale te trafiły się tak jakoś przy okazji i dosłownie za bezcen, więc jak można nie było wziąć? :P

A jak się podoba kierownica? Wcześniej jeździła w Mercedesie 190 więc trza będzie zmienić nabę... :P

A tak przy okazji chciałem się pochwalić, stałem się szczęśliwym posiadaczem MZ TS 150 o tyle niezwykłej, że ma przeszczepiony silnik od WSK 125. :P Jak ją przytargam do domu to zrobię fotki. :P
Dodany obrazek

#48 OFFLINE   kapsel

kapsel

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 754 postów
    • Time Online: 2g 33m 1s

Napisany 29 października 2008 - 21:28

błagam... drewniana kierownica do tjuninka....
[img]http://img138.imageshack.us/img138/7055/126bb.gif[img]

#49 OFFLINE   Ekjonar

Ekjonar

    Master

  • Member
  • 733 postów
    • Time Online: 2g 39m 36s

Napisany 29 października 2008 - 21:34

Kiera fajna mi się podoba :)

#50 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 29 października 2008 - 21:43

I MZetka nie jeździ i WueSKa też nie jeździ :P Jak WSK to tylko w oryginale a takie wynalazki są z reguły do niczego :P Poza tym, dwusuwy to się nadają tylko do crossówek ;)

Kierowniczka generalnie nie w moim stylu, ale do koncepcji auta myślę, że będzie ok :D A białe lamy coś mi nie leżą, moim zdaniem lepiej przy tym malowaniu albo zostać przy oryginalnych, albo jak już to czerwono-białe ;)

#51 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 29 października 2008 - 21:51

Jak WSK to tylko w oryginale a takie wynalazki są z reguły do niczego Razz


Wiesz, historia była tego taka, że kumpel miał MZ TS 150 i WSK 125, używał obu, pewnego dnia nieszczęśliwym trafem przerdzewiała rama WSKi się rozsypała, a w MZcie padł oryginalny silnik (który i tak nie był udaną konstrukcją). MZ miała jeszcze jedną wadę - zapłon bateryjny, gdy aku nie był dostatecznie naładowany, z odpaleniem było ciężko... WSK zaś nie miała tego problemu. ;) Teraz bolączki obu motocykli są zlikwidowane. ;)


A wracając do kierownicy - ja odnoszę wrażenie, że jedyną nieseryjną kierownicą akceptowaną na tym forum jest nudna już MC, którą można zobaczyć w co trzecim aucie... :/
Dodany obrazek

#52 OFFLINE   kapsel

kapsel

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 754 postów
    • Time Online: 2g 33m 1s

Napisany 29 października 2008 - 21:58

ale do koncepcji auta myślę, że będzie ok

błagam, Rekin.

może i masz takie wrażenie, ale ja tak nie sądzę, jest wiele ciekawych kierownic poza mc, a ta do Twojego stylu pasuje jak psu z dupy.
[img]http://img138.imageshack.us/img138/7055/126bb.gif[img]

#53 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 29 października 2008 - 22:02

Może byś z łaski swej pokazał kilka chociaż, skoro jest ich tak wiele. ;>
Dodany obrazek

#54 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 29 października 2008 - 22:05

Wszystko będzie jasne, jak założysz tą kierownicę na auto, wtedy dopiero będzie można ocenić efekt ;)

Czy ja wiem, silniki MZ na pewno były lepsze od polskich jednostek montowanych w Wytwórniach Sprzętu Komunikacyjnego, których konstrukcja to jednak lata '50te. Non stop przestawiający sie zapłon, cieknące gaźniki, wycieki oleju ze skrzyni, podatność na zawilgocenia iskrownika... Z resztą za jakiś czas będziesz to przechodził ;) MZetki miały już zapłon elektroniczny, całkiem niezłe gaźniki i większe użebrowanie cylindra, co wpływało znacząco na chłodzeni silnika ;) Z dwojga złęgo MZ jest lepszą konstrukcją, która i tak jest kijowa :P A oryginalna WSK ma zacne walory kolekcjonerskie ;) Pokaż no, co to za rzeźba :D

#55 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 29 października 2008 - 22:16

Wiesz, gdyby to był silnik od ETZ 150, to uwierz mi, poprzedni właściciel by tego nawet nie tykał, ale silnik w TS 150 to była bardzo nieudana konstrukcja i szkoda było na niego kasy, bo i tak by się rozleciał...

Non stop przestawiający sie zapłon, cieknące gaźniki, wycieki oleju ze skrzyni, podatność na zawilgocenia iskrownika...


Czy mówisz o silniku 125? ;> albo trafiałeś na kiepskie, albo ja trafiam na dobre egzemplarze, bo nigdy nie miałem problemów z silnikami WSK. Każdy palił od kopa (no dobra, czasem jak dłużej stał to od drugiego kopa :P), nie ciekł i pracował jak należy. ;) Zaś silnik MZ TS 150 (powtarzam, silnik, nie cała MZ :P) to było jedne wieczne siedzenie i grzebanie...

Foty dam, jak przywiozę ją do domu, bo stoi u kumpla na działce, a już za bardzo piździ by jechać, to przywieziemy na przyczepce. :P Ale mam jeszcze jeden fajny sprzęt - Cezet 175. :D


A z drewnianą kierownicą zrobię pewnie to samo co z polonezową - nie będzie się podobać całemu forum a i tak ją założę... :P
Dodany obrazek

#56 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 01 listopada 2008 - 10:35

kaszlak_maniak od razu sorry za OT. wypas podpis :), tylko musisz w podpisie klosze na FL zmienić :mrgreen:
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#57 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 01 listopada 2008 - 11:29

Ano będzie trzeba. :P W ogóle to mam w przygotowaniu kilka wersji tych rysunków, jak skończę, to je udostępnię i każdy kto chce to będzie mógł korzystać. ;)
Dodany obrazek

#58 Gość_Nowaczek_*

Gość_Nowaczek_*
  • Guests

Napisany 02 grudnia 2008 - 01:46

Kaszlak ledwo Memberem zostałes a juz malca sprzedajesz :/ nie kapue tłumacz sie no kolegom :)
http://moto.allegro....26p_maluch.html
czy to aukcja poglodowa bez licytacji ??

#59 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 02 grudnia 2008 - 10:58

poglądowa, wcześniej nawet założył temat, żeby się zapytać ile może za niego dostać :P
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#60 OFFLINE   bartonq

bartonq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 755 postów
    • :

Napisany 02 grudnia 2008 - 11:04

kup teraz to nie bardzo pogladowo








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.