Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchudzone koło zamachowe a spalanie.


3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów
    • Time Online: 6g 42m 53s

Napisany 24 stycznia 2014 - 11:09

Panowie mam obecnie w malcu koło od fl 85r. pytanie czy lepiej założyć koło zamachowe od el (posiadam takie) czy stoczyć do wieńca ? na osiągach mi tak nie zależy jak na spalaniu bo w rajdach nie startuje. Podobno na stoczonym są osiągi lepsze ale szybciej prędkość wytraca, i więcej pali sam nie wiem co o tym myśleć. Co sądzicie ?
Silnik mam zamiar usprawnić lekko (głowice poprawić, podstawka pod gaźnik, planowanie itp) nic grubszego.

#2 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 postów
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Napisany 24 stycznia 2014 - 11:11

Internet jest pełny informacji, wykresów itp, wystarczy w gogle wejść

#3 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów
    • Time Online: 6g 42m 53s

Napisany 24 stycznia 2014 - 11:12

Dużo szukałem ale jakoś nie mogę znaleść tego co mnie interesuje. Wszystkim zależy na osiągach.

#4 OFFLINE   Michalbtm

Michalbtm

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
    • Time Online: 17g 24m 14s

Napisany 24 stycznia 2014 - 23:58

odelzone kolo zamachowe daje mniej szybciej osiagalnego momentu obrotowego, na prosty rozum szybciej sie wkreca szybciej sie zbiera z miejsca ale vmax spada.

Ja w swoim za lebka mialem kolo stoczone do wienca przez co do 90 km/h szedl jak burza po czym wskazowka stawala i wiecej nie chcial isc. Fajna sprawa na miasto, FIAT to nie jest auto rajdowe wiec na miescie nie bedziesz wachlowac biegami jak w subarynie wiec ja bym toczyl na twoim miejscu.

Co do wyboru kola nie pomoge gdyz byly to moje przerobki sprzed 15 lat jak jeszcze mialem dostep do tokarki na praktykach



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.