Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyciek oleju


4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lopi

lopi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 15 września 2013 - 21:15

Witam. Tydzień temu kupiłem Fiacika rok prod. 1990 z przebiegiem 44 000 km. Autko jest w stanie idealnym oprócz okropnego wycieku oleju z silnika i skrzyni. Wyciek z silnika ulokowany jest po prawej stronie jakby z obudowy ciepłego powietrza, jest duży oblana cała strona poniżej obudowy, natomiast skrzynia jest cała usmarowana z błotem na grubo i świeży olej jest przy lizaku. Chciałbym zapytać z czego może być wyciek i czy warto jest go naprawić czy spróbować z innym silnikiem i skrzynią. Zależy mi bardzo aby auto było oryginalne więc nie chcę w nim mieszać. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

#2 OFFLINE   Majonez

Majonez

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
    • Time Online: 3d 3g 37m 51s

Napisany 15 września 2013 - 22:15

W silniku na bank do wymiany uszczelki osłon popychaczy, sprawdź też czy nie cieknie czasem także spod bagnetu i aparatu zapłonowego. Jak masz możliwość możliwość to wjedź na kanał i oczyścić cały ten syf ze skrzyni, będziesz miał dokładniejszy obraz. Jak olej masz przy lizaku to możliwe że leci spod ślimaka, ale sprawdziłbym to jeszcze i obadał dokładniej na twoim miejscu.

#3 OFFLINE   lopi

lopi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 09 października 2013 - 18:48

Troszkę pojechałem, ponieważ wyciągnąłem silnik i skrzynię w ramach relaksu weekendowego. Z silnika leje się olej z prawej strony obudowy czarne są mokre. Skrzynia cała oblana olejem, przy lizaku również. Mam pytanie czy uszczelnienie takich wycieków jest proste i czy jest gdzieś jakiś opis jak to przeprowadzić, czy też lepiej oddać mechanikowi. Dziwi mnie że przy tak małym przebiegu 45tkm taki wyciek. Przebieg oryginał (skrzynia i licznik ma plomby).

Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content



#4 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 14 października 2013 - 16:41

W maluchu to powiedzmy, że jest normą, a wyciek na silniku to z uszczelnienia osłon lasek popychaczy, jednym zdaniem masz silnik do rozebrania.

#5 Gość_Wicher126_*

Gość_Wicher126_*
  • Guests

Napisany 14 października 2013 - 19:50

A konkretniej musisz głowicę zdjąć



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.