Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyważanie układu korbowo-tłokowego - gdzie?


4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   H4RY

H4RY

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
    • Time Online: 1g 23m 46s

Napisany 10 lipca 2013 - 14:47

Szukam warsztatu, w którym wyważą mi wał korbowy i koło zamachowe z tłokami i korbowodami. Modyfikacje, jakie robię w silniku tego wymagają, albo inaczej- nie chce żeby mój silnik nad którym pracuje tyle czasu rozpadł się po 1h pracy albo 100km przebiegu... :?
Nie chcę tego wysyłać gdzieś daleko w Polskę, wolałbym to zawieźć i przywieźć samemu, nawet 100km w jedną stronę. :P
Zna ktoś taki warsztat na Dolnym Śląsku? :)

#2 OFFLINE   BEZIMIENNY

BEZIMIENNY

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
    • Time Online: 16m 21s

Napisany 10 lipca 2013 - 21:45

ogólnie ciężka sprawa. Koło zamachowe to jeszcze ci wywyważą, ale cały układ korbowo tłokowy to trochę ciężko bo trzeba mieć odpowiednie zaplecze techniczne. Też szukałem na śląsku i nie znalazłem. Końieć końców wsadziłem wał z bis-a, tłok doprowadziłem do identycznej masy, tak samo korby. potem całe zestawy ( korba tłok( z pierścieniami) sworzeń z zabezpieczeniami wy tarowałem. No i to poskładałem. Zapierd... całkiem nieźle juz przez 6000 km.

#3 OFFLINE   H4RY

H4RY

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
    • Time Online: 1g 23m 46s

Napisany 11 lipca 2013 - 08:40

Mam wał cc700 przerobiony tak, że pasuje na maluchowskie panewki, do tego odelżone korby i tłoki z garbusa, które ważą z pierścieniami ok. 90 gramów więcej niż te z fiacika... :?
ogólnie rzeźba niezła, dlatego chciałem to wszystko wyważyć :)
Wygląda na to, że trzeba będzie to wysłać do Wawy albo Lublina :|

#4 OFFLINE   BEZIMIENNY

BEZIMIENNY

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
    • Time Online: 16m 21s

Napisany 11 lipca 2013 - 09:15

no niestety. Ciężko z takimi usługami zwłaszcza jeżeli chodzi o malucha. Ja kieds kupiłem wał nowy z panewkami do tego tłoki cylindry i koło zamachowe 3,6kg. Sprzedający twierdził że cały układ korbowo- tłokowy był wyważany w specjalistycznej firmie. Wszystko fajnie pięknie. Poskładałem silnik, dotarł się silni cacy. No i jak troche po upalałem upalać tak po 500km upalanie zaczął pękać blok przy panewce głównej.

#5 OFFLINE   H4RY

H4RY

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
    • Time Online: 1g 23m 46s

Napisany 23 lipca 2013 - 20:34

Od ostatniego postu szukałem takiego warsztatu po okolicy.
Dzisiaj odwiedziłem pana Grzywę w Jaworze, bo podobno wyważa wały korbowe. Fakt, wyważa, ale wału od silnika mojego bolidu nie wyważy... "bo się nie da" :/
Zastanawiam się, czy samemu nie zważyć stopy korbowodu, a potem tę masę dać na czopy korbowe i zrobić, żeby się zatrzymywało w dowolnym punkcie... Została chyba tylko Kuźnia w Jaworze (jeśli robią takie rzeczy) i Polibuda we Wrocku. :?



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.