Jump to content


Photo

Jak wyprostować CHROMY? -POCHWAŁY-


7 replies to this topic

#1 OFFLINE   motokrzych

motokrzych

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 477 posts
    • Time Online: 2d 19g 41m 10s

Posted 03 February 2013 - 13:24

Napiszcie może swoje sposoby na naprostowanie pogiętych chromów i co robycie aby wyciągnąć wgnioty?

Daje pochwały za szczegółowe informacje
Dodany obrazekDodany obrazek

chomik: motokrzych40
516-410-545 (proszę raczej o sms)
Lokalizacja Nowy Sącz małopolska
Dodany obrazek

Na sprzedaż chromowane częci
na chomiku mam to co sprzedaję;)

#2 OFFLINE   Halabala2909

Halabala2909

    Zaawansowany

  • Member
  • 159 posts
    • Time Online: 1g 7m 4s

Posted 03 February 2013 - 21:16

Najlepiej to chyba będzie położyć na czymś równym, płaskim i wypukac od środka tylko przez jakiś kawałek drzewa
http://www.polskajaz...Fiat/126/106033
jest
Elx 97r
był
Bis 89r

#3 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
    • :

Posted 04 February 2013 - 00:50

Ja kładłem na gumie brałem szerszy młotek szerokości zderzaka jak nie masz takiego dużego to weź jakiś klocek ( wkładasz go od strony wewnętrznej i uderzasz od góry ) i ładnie równocześnie się odgina z dwóch stron jeżeli jeszcze będą jakieś nie dociągnięcia to bierzesz klucz francuski ( taki jak na zdjęciu poniżej ) zakładasz z dwóch stron jakąś gumę (żeby nie porysować chromu) skręcasz i odginasz to co jeszcze zostało jakieś drobne upierdliwe zagięcia :) Polecam ja tak robiłem i jak z fabryki :D

Please Login or Register to see this Hidden Content



#4 OFFLINE   TheRans

TheRans

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 posts
    • :

Posted 06 February 2013 - 02:06

Ja przy klepaniu elementów lakierowanych zawsze je uprzednio nagrzewałem (bez przesady oczywiście), kładłem na równej, prostej powierzchni przykrytej filcową wykładziną lakierem w stronę filcu i od drugiej strony delikatnie gumowym młotkiem sobie pukałem. Przeważnie udawało się nawet bez pęknięć lakieru. Cierpliwość przede wszystkim :)

Przy wyciąganiu wgniotów przydaje się przykładanie zwykłej linijki, ja tak zawsze w motocyklach robiłem. Niestety blacha jak to metal się po prostu naciąga i przy głębszych wgniotach nie wyrównasz powierzchni do stanu pierwotnego. No ale przede wszystkim cierpliwość, precyzja i jeszcze raz cierpliwość. Gdyby jednak się nie udało i został mały dołek to ładnie wypolerować i nie będzie aż tak źle ;p

Ew. zeszlifować chrom, nadspawać dołek, wyrównać i oddać do chromowania. Ale to znowu koszta.

#5 OFFLINE   kultowe@op

kultowe@op

    Master

  • Member
  • 678 posts
    • Time Online: 9g 32m 58s

Posted 06 February 2013 - 22:57

Chromu nigdy nie wyprostujesz idealnie. Sa produkowane pod prasa o nacisku kilkudziesięciu ton z płaskiego kawałka blachy. Możesz go wyklepac młotkiem gumowym lub zwykłym przez drewno mozolnie posuwając się od zewnątrz do środka wgniotki, ale po wszystkim i tak pod światło będzie widać załamanie. Podgrzewania nie polecam bo się przebarwi. Nagłe podgrzewanie i studzenie sprawdza sie na elementach lakierowanych lub do lakierowania, ale nie przy chromie.

#6 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,951 posts
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Posted 06 February 2013 - 23:36

uwierz ze da się wyklepać tak ze nie będzie śladu, potrzebne są tylko odpowiednie narzędzia i doświadczenie

są spece od usuwania wgnieceń karoserii np po gradobiciu, wyprostują blachę tak ze nie ma śladu i nie trzeba po nich lakierować elementu

nazywa się to metoda PDR, na YT jest sporo filmików pokazowych, z chromami taki spec powinien sobie poradzić

#7 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 posts
    • :

Posted 08 February 2013 - 00:58

Ciekawy przyrząd

A tu w domowy sposób :lol:


Ja spróbuję tym drugim zrobić tylko nie mam przepychaczki do kibla :lol:

#8 OFFLINE   Mateusz9510

Mateusz9510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 455 posts
    • Time Online: 14g 45m 59s

Posted 08 February 2013 - 09:33

Masz błąd w nazwie tematu, bo jest: wyprostoać, a powinno być wyprostoWać



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.