Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyprostować CHROMY? -POCHWAŁY-


7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   motokrzych

motokrzych

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 477 postów
    • Time Online: 2d 19g 41m 10s

Napisany 03 lutego 2013 - 13:24

Napiszcie może swoje sposoby na naprostowanie pogiętych chromów i co robycie aby wyciągnąć wgnioty?

Daje pochwały za szczegółowe informacje
Dodany obrazekDodany obrazek

chomik: motokrzych40
516-410-545 (proszę raczej o sms)
Lokalizacja Nowy Sącz małopolska
Dodany obrazek

Na sprzedaż chromowane częci
na chomiku mam to co sprzedaję;)

#2 OFFLINE   Halabala2909

Halabala2909

    Zaawansowany

  • Member
  • 159 postów
    • Time Online: 1g 7m 4s

Napisany 03 lutego 2013 - 21:16

Najlepiej to chyba będzie położyć na czymś równym, płaskim i wypukac od środka tylko przez jakiś kawałek drzewa
http://www.polskajaz...Fiat/126/106033
jest
Elx 97r
był
Bis 89r

#3 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 04 lutego 2013 - 00:50

Ja kładłem na gumie brałem szerszy młotek szerokości zderzaka jak nie masz takiego dużego to weź jakiś klocek ( wkładasz go od strony wewnętrznej i uderzasz od góry ) i ładnie równocześnie się odgina z dwóch stron jeżeli jeszcze będą jakieś nie dociągnięcia to bierzesz klucz francuski ( taki jak na zdjęciu poniżej ) zakładasz z dwóch stron jakąś gumę (żeby nie porysować chromu) skręcasz i odginasz to co jeszcze zostało jakieś drobne upierdliwe zagięcia :) Polecam ja tak robiłem i jak z fabryki :D

Please Login or Register to see this Hidden Content



#4 OFFLINE   TheRans

TheRans

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów
    • :

Napisany 06 lutego 2013 - 02:06

Ja przy klepaniu elementów lakierowanych zawsze je uprzednio nagrzewałem (bez przesady oczywiście), kładłem na równej, prostej powierzchni przykrytej filcową wykładziną lakierem w stronę filcu i od drugiej strony delikatnie gumowym młotkiem sobie pukałem. Przeważnie udawało się nawet bez pęknięć lakieru. Cierpliwość przede wszystkim :)

Przy wyciąganiu wgniotów przydaje się przykładanie zwykłej linijki, ja tak zawsze w motocyklach robiłem. Niestety blacha jak to metal się po prostu naciąga i przy głębszych wgniotach nie wyrównasz powierzchni do stanu pierwotnego. No ale przede wszystkim cierpliwość, precyzja i jeszcze raz cierpliwość. Gdyby jednak się nie udało i został mały dołek to ładnie wypolerować i nie będzie aż tak źle ;p

Ew. zeszlifować chrom, nadspawać dołek, wyrównać i oddać do chromowania. Ale to znowu koszta.

#5 OFFLINE   kultowe@op

kultowe@op

    Master

  • Member
  • 678 postów
    • Time Online: 9g 32m 58s

Napisany 06 lutego 2013 - 22:57

Chromu nigdy nie wyprostujesz idealnie. Sa produkowane pod prasa o nacisku kilkudziesięciu ton z płaskiego kawałka blachy. Możesz go wyklepac młotkiem gumowym lub zwykłym przez drewno mozolnie posuwając się od zewnątrz do środka wgniotki, ale po wszystkim i tak pod światło będzie widać załamanie. Podgrzewania nie polecam bo się przebarwi. Nagłe podgrzewanie i studzenie sprawdza sie na elementach lakierowanych lub do lakierowania, ale nie przy chromie.

#6 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 06 lutego 2013 - 23:36

uwierz ze da się wyklepać tak ze nie będzie śladu, potrzebne są tylko odpowiednie narzędzia i doświadczenie

są spece od usuwania wgnieceń karoserii np po gradobiciu, wyprostują blachę tak ze nie ma śladu i nie trzeba po nich lakierować elementu

nazywa się to metoda PDR, na YT jest sporo filmików pokazowych, z chromami taki spec powinien sobie poradzić

#7 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 08 lutego 2013 - 00:58

Ciekawy przyrząd

A tu w domowy sposób :lol:


Ja spróbuję tym drugim zrobić tylko nie mam przepychaczki do kibla :lol:

#8 OFFLINE   Mateusz9510

Mateusz9510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 455 postów
    • Time Online: 14g 45m 59s

Napisany 08 lutego 2013 - 09:33

Masz błąd w nazwie tematu, bo jest: wyprostoać, a powinno być wyprostoWać



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.