Jump to content


Photo

Swap na początek - 900;1.0;1.1;1.2 ?


82 replies to this topic

#61 OFFLINE   Mroziu126p

Mroziu126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 605 posts
    • Time Online: 5g 20m 25s

Posted 23 July 2013 - 21:11

Marekkk - jakbyś robił swapa na 900 to mam cały komplet wraz z chłodzeniem na sprzedaż oprocz silnika ;)
1989 Polski Fiat 126 BIS 700 sleeper

#62 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,951 posts
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Posted 23 July 2013 - 21:15

bierz fire'ke 1.0 z uno, jak ci będzie mało to będą ci już mocowania pasowały pod 1.2 mpi

#63 OFFLINE   Marekkk

Marekkk

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 posts
    • :

Posted 25 July 2013 - 20:02

chlopaki , tak przyszlo mi do glowy ze silnik + orginalna skrzynia pasowalo by do maluszka .
silnik umieszczony z tylu z odwróconym silnikiem o 180 stopni , aby 4 biegi byly do przodu .
Jak myslicie , czy to zda egzamin ? Czy to dobry zestaw
Bez zadnych flansz itp , orginalny pasujacy zestaw , tylko trzeba dopasowac miejsce i rame z poduchami

#64 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1,732 posts
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 25 July 2013 - 20:08

Tylko o jakim silniku piszesz, troszkę brak ładu i składu w Twojej wypowiedzi. Generalnie jest mało aut ze skrzyni położoną wzdłużnie. Druga sprawa rama i poduchy, zbyt prosto by było, dorzucić do tego wszystkiego trzeba mechanizm zmiany biegów i półosie.

#65 OFFLINE   Marekkk

Marekkk

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 posts
    • :

Posted 25 July 2013 - 20:30

wlasnie kadett jest w miare wąski , półosie na szerokośc będą pasowac , bo maluch bedzie poszerzony .
Nie trzeba bedzie dystansów dorabiac .
Juz to przemyslalem i rozmierzyłem , to byl by najtańszy swap . Silnik 1.6 max , inne były za bardzo ociężale .
Najlepiej silnik umieścic nisko na miejscu kanapy z orginalnąskrzynią ,
są tylko 3 problemy
1 - bezpieczne i skuteczne umieszczenie silnika jak i mocowanie skrzyni
2- odwrócenie i przedłużenie mechanizmu zmiany biegów . Najlepiej na 3 żyłkach przy 4 biegowej .
3 - rozmieszczenie masy silnika na dużej przestrzeni budy , zeby nic sie nie zarwało .
silnik bedzie kawałek za tylną osią , czyli w sumie centralnie .
tyle co ile to wystarczy dobrze spawac , kupic sporo materiału i kadeta ;-)
no i wyciszenie tyłu heh bo bedzie głośno

#66 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2,643 posts
    • Time Online: 28m 43s

Posted 25 July 2013 - 21:12

Nie bardzo rozumiem Twoją wizję. Chcesz robić centrala na silniku z Kadetta? Jak już robić centrala, to jest wiele innych lepszych silników o podobnych lub większych mocach, a mniejszych pojemnościowo. No i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że to nie jest tylko kwestia "wyciąć dziurę i włożyć silnik". To jest konstruowanie od nowa połowy samochodu...
Dodany obrazek

#67 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1,732 posts
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 26 July 2013 - 17:04

Mówisz o poszerzeniu auta, ale widzę że chyba nie masz pojęcia co piszesz. Jak sobie wyobrażasz poszerzenie malucha z przesunięciem wahaczy bez robienia centrala ?

#68 OFFLINE   Marekkk

Marekkk

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 posts
    • :

Posted 26 July 2013 - 20:10

bo mam zrobiony mc person i stabilizator , ktory musze wywalic i cos innego zrobic bo silnik nie wejdzie .
Ale masz racje , poloski bede musial dac na skrócenie bo az takich wahaczy nie mam .

#69 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1,732 posts
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 27 July 2013 - 13:33

Mhm mcperson i wahacz ... ciekawe to mi bardziej wygląda na centrala, no ale cóż. Półosie do skrócenia i do nacięcia frezu + może odchudzenia.
Pokaż foto tego jak to jest zrobione, bo aż ciekawy jestem.

#70 OFFLINE   bartek126p el

bartek126p el

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 posts
    • :

Posted 05 January 2014 - 15:22

Witam chodzą mi myśli po głowie na temat budowy swap - a, a z silnikiem 1.2 - 1.1 po rozmowie z mechanikiem i po patrzeniu na ,, cienki portwel '' stwierdziliśmy iż będzie to silnik 1.1 co do poczytania na forum są to silniki : 1.1 uno, 1.1spi/mpi seicento/cinquecento, 1.1spi 16v punto pytanie do was kieruje jaki z wymienionych silników jest najmocniejszy. Co do hamulców tył bębny maluch lub inne jeśli takie są to jakie. Co do przodu tarczówki od sc lub cc jakie polecacie ? Amortyzatory od poloneza trucka mogę dać do przodu i do tyłu czy tylko na tył ? - czy może inne mogę tez zastosować? Wynalazłem również iż powinno się obspawać budę w miejscach :
1.mocowanie resora
2.zgrzew pod kanapą
3.mocowania wahaczy tył
4.zgrzewy nadkoli przednich
5.kielichy amortyzatorów
6.mocowania wahaczy przednich
Co do skrzyni biegów : Wiele z was poleca skrzynie RAPID - pytanie moje brzmi jeśli nie znajdę o to tej skrzyni jaką lub jakimi skrzyniami mogę ją zastąpić ,, lubię wyjeżdżać z piskami opon i 2 bieg '' - po paru min. szukania znalazłem iż mogą być ,, skrzynie z samochodu na H (wiertarki) należy zrobić flanszę połączyć z tą skrzynią wsadzić to poprzecznie i to dopiero będzie jeździć.Na skrzynie z malucha czy rapida tym bardziej szkoda czasu i kasy bo pierwsza klękie szybciej niz myslisz a druga jest praktycznie nie osiagalna i żeby ja zamontowac to trzeba dość ostro ciac podłoge a z poprzecznym montażem nie ma takich problemów ale musi byc skrzynia która fabrycznie kręci sie w lewo. '' - napisał to maluch790 i dodał jeszcze iż moze to byc od Hondy 1.4 lub 1.5 Civic - myśle ze to z 1 - wersi tego pojazdu - osobiście wolał bym nie ciać podłogi w maluchu. Myśląc by to grało i jeżdziło potrzebna flansza - z czego mozna to zrobić lub kto by to zrobił i za jaką cene lub gdzie..... ?? Jakie skprzęgło zastosować od jakiego pojazdu by to wszystko chodziło jak nalezy.? Co z zawieszeniem co polecacie - przydadza mi sie jakieś zdjęcia, rysunki. Chciałbym dac szersze opony jak i gleba to i opony jakie od czego......??
Co do gleby co zmodernizowac co przerobić by ładnie to się preznetowało, wyglądało.
Jakie dac opony od czego a to wiąrze sie z poszerzeniem boczków - interesuje mnie jak widziałem na zdjęciach albo wywrucić ,, od srodka rant do wewnątcz '' lub dospawac tylne boczki ale nie wiem jak i od czego wybrał bym ten drugi wariant ale nie mam pomysłu jak to zrobic - prosze o zjęcia jakąś podpowiedź.
Jaka chłodnica sie przyda i od jakiego auta ?? Piszecie ze od trucka bendzie pasowała ok. do tego by podłaczyc bendą poptrzebne rurki... Jakie ile tego jakie fi czy pod podwoziem należy cos spawac do chłodnicy?? I ostatnia rzecz jaka mnie interesuje to zakupy : jakie trzeba zrobic i czy wejdzie licznik bez problemu od cc zamiast orginalnego fiatowskiego czy to jest to samo???
Z góry dziękuje prosze o pomoc przy budowie mojego swapa 1.1 pozdrawiam

#71 OFFLINE   dobry

dobry

    Master

  • Member
  • 1,348 posts
    • Time Online: 48d 18g 37m 44s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 05 January 2014 - 15:41

bartek126p el czytaj to co było napisane do tej pory na temat swap a potem zadawaj już konkretne pytania ..... na początek popraw błędy ortograficzne

COKOLWIEK ROBISZ RÓB TO DOBRZE ALBO DAJ SOBIE SPOKÓJ....

BLACHA LAKIER TAPICERKA http://www.terytoriu...ier-t13294.html

 

Dobry Garage Klinika 126p http://www.terytoriu...p-dobry-garage/

 

ELX 1999/2013 BY DOBRY http://www.terytoriu...bry-t12009.html
Dobry Fiat 126p ST `83 600 http://www.terytorium126p.pl/forum/dobry-fiat-126p-st-83-600-t13452.html
Biały FL kiedyś Człapka http://www.terytoriu...-fl-93-człapka/

 

 


#72 OFFLINE   majcu13

majcu13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 104 posts
    • Time Online: 1d 41m 38s

Posted 05 January 2014 - 16:12

ja się dołączę do tematu, przy silniku 1.2 8v jaką skrzynie oprócz rapidowskiej można zastosować, czy jest wgl taka którą by się dało wpasować bez większego cięcia podłogi? a co do rapidowskiej można gdzieś to takiego silnika znaleźć flansze czy tylko na zamówienie i gdzie w razie czego?
z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi :D

#73 OFFLINE   bartek126p el

bartek126p el

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 posts
    • :

Posted 05 January 2014 - 16:12

dobry - szukam cały czas jak bys mógł to podaj posty dzięki

#74 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 posts
    • Time Online: 4d 13m 47s

Posted 05 January 2014 - 18:35

majcu13 co do flanszy do skrzyni rapidowskiej to musisz popytać chłopaków na forum może ktoś ma jakąś w zapasie lub napisz do Sebcyca może robi jeszcze takie flansze.

#75 OFFLINE   majcu13

majcu13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 104 posts
    • Time Online: 1d 41m 38s

Posted 05 January 2014 - 22:33

ok dzięki za info a jest możliwość innej skrzyni?

#76 OFFLINE   ananas

ananas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 593 posts
    • Time Online: 1d 4g 48m 27s

Posted 06 January 2014 - 00:25

może będzie pasować skrzynia czwórka jakaś też od skody pod flanszę z rapidki?

#77 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 posts
    • Time Online: 4d 13m 47s

Posted 06 January 2014 - 12:24

ok dzięki za info a jest możliwość innej skrzyni?


od skody 105 tez podejdzie

#78 OFFLINE   majcu13

majcu13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 104 posts
    • Time Online: 1d 41m 38s

Posted 06 January 2014 - 14:46

ok dzięki serdeczne za informacje jeszcze bd szukać może coś innego znajde zobaczymy jak coś to napiszę:D

#79 OFFLINE   XxXSTUDIXxX

XxXSTUDIXxX

    Początkujący

  • Validating
  • Pip
  • 1 posts

Posted 24 July 2015 - 08:10

Mam zamiar w przyszłym roku zrobić swap u siebie na razie chce skompletować części bardzo przydatny temat. Dzieki

TAPNIETE Z SG S5

#80 OFFLINE   wojtas89

wojtas89

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 posts
    • Time Online: 2d 3g 55m 32s

Posted 10 August 2015 - 15:02

Czy skrzynia z CC 700 nada się do silnika 1.1 SPI?



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.