Skocz do zawartości


Zdjęcie

Swap na początek - 900;1.0;1.1;1.2 ?


82 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Mroziu126p

Mroziu126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 605 postów
    • Time Online: 5g 20m 25s

Napisany 23 lipca 2013 - 21:11

Marekkk - jakbyś robił swapa na 900 to mam cały komplet wraz z chłodzeniem na sprzedaż oprocz silnika ;)
1989 Polski Fiat 126 BIS 700 sleeper

#62 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 23 lipca 2013 - 21:15

bierz fire'ke 1.0 z uno, jak ci będzie mało to będą ci już mocowania pasowały pod 1.2 mpi

#63 OFFLINE   Marekkk

Marekkk

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 25 lipca 2013 - 20:02

chlopaki , tak przyszlo mi do glowy ze silnik + orginalna skrzynia pasowalo by do maluszka .
silnik umieszczony z tylu z odwróconym silnikiem o 180 stopni , aby 4 biegi byly do przodu .
Jak myslicie , czy to zda egzamin ? Czy to dobry zestaw
Bez zadnych flansz itp , orginalny pasujacy zestaw , tylko trzeba dopasowac miejsce i rame z poduchami

#64 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 25 lipca 2013 - 20:08

Tylko o jakim silniku piszesz, troszkę brak ładu i składu w Twojej wypowiedzi. Generalnie jest mało aut ze skrzyni położoną wzdłużnie. Druga sprawa rama i poduchy, zbyt prosto by było, dorzucić do tego wszystkiego trzeba mechanizm zmiany biegów i półosie.

#65 OFFLINE   Marekkk

Marekkk

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 25 lipca 2013 - 20:30

wlasnie kadett jest w miare wąski , półosie na szerokośc będą pasowac , bo maluch bedzie poszerzony .
Nie trzeba bedzie dystansów dorabiac .
Juz to przemyslalem i rozmierzyłem , to byl by najtańszy swap . Silnik 1.6 max , inne były za bardzo ociężale .
Najlepiej silnik umieścic nisko na miejscu kanapy z orginalnąskrzynią ,
są tylko 3 problemy
1 - bezpieczne i skuteczne umieszczenie silnika jak i mocowanie skrzyni
2- odwrócenie i przedłużenie mechanizmu zmiany biegów . Najlepiej na 3 żyłkach przy 4 biegowej .
3 - rozmieszczenie masy silnika na dużej przestrzeni budy , zeby nic sie nie zarwało .
silnik bedzie kawałek za tylną osią , czyli w sumie centralnie .
tyle co ile to wystarczy dobrze spawac , kupic sporo materiału i kadeta ;-)
no i wyciszenie tyłu heh bo bedzie głośno

#66 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 25 lipca 2013 - 21:12

Nie bardzo rozumiem Twoją wizję. Chcesz robić centrala na silniku z Kadetta? Jak już robić centrala, to jest wiele innych lepszych silników o podobnych lub większych mocach, a mniejszych pojemnościowo. No i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że to nie jest tylko kwestia "wyciąć dziurę i włożyć silnik". To jest konstruowanie od nowa połowy samochodu...
Dodany obrazek

#67 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 26 lipca 2013 - 17:04

Mówisz o poszerzeniu auta, ale widzę że chyba nie masz pojęcia co piszesz. Jak sobie wyobrażasz poszerzenie malucha z przesunięciem wahaczy bez robienia centrala ?

#68 OFFLINE   Marekkk

Marekkk

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 26 lipca 2013 - 20:10

bo mam zrobiony mc person i stabilizator , ktory musze wywalic i cos innego zrobic bo silnik nie wejdzie .
Ale masz racje , poloski bede musial dac na skrócenie bo az takich wahaczy nie mam .

#69 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 27 lipca 2013 - 13:33

Mhm mcperson i wahacz ... ciekawe to mi bardziej wygląda na centrala, no ale cóż. Półosie do skrócenia i do nacięcia frezu + może odchudzenia.
Pokaż foto tego jak to jest zrobione, bo aż ciekawy jestem.

#70 OFFLINE   bartek126p el

bartek126p el

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
    • :

Napisany 05 stycznia 2014 - 15:22

Witam chodzą mi myśli po głowie na temat budowy swap - a, a z silnikiem 1.2 - 1.1 po rozmowie z mechanikiem i po patrzeniu na ,, cienki portwel '' stwierdziliśmy iż będzie to silnik 1.1 co do poczytania na forum są to silniki : 1.1 uno, 1.1spi/mpi seicento/cinquecento, 1.1spi 16v punto pytanie do was kieruje jaki z wymienionych silników jest najmocniejszy. Co do hamulców tył bębny maluch lub inne jeśli takie są to jakie. Co do przodu tarczówki od sc lub cc jakie polecacie ? Amortyzatory od poloneza trucka mogę dać do przodu i do tyłu czy tylko na tył ? - czy może inne mogę tez zastosować? Wynalazłem również iż powinno się obspawać budę w miejscach :
1.mocowanie resora
2.zgrzew pod kanapą
3.mocowania wahaczy tył
4.zgrzewy nadkoli przednich
5.kielichy amortyzatorów
6.mocowania wahaczy przednich
Co do skrzyni biegów : Wiele z was poleca skrzynie RAPID - pytanie moje brzmi jeśli nie znajdę o to tej skrzyni jaką lub jakimi skrzyniami mogę ją zastąpić ,, lubię wyjeżdżać z piskami opon i 2 bieg '' - po paru min. szukania znalazłem iż mogą być ,, skrzynie z samochodu na H (wiertarki) należy zrobić flanszę połączyć z tą skrzynią wsadzić to poprzecznie i to dopiero będzie jeździć.Na skrzynie z malucha czy rapida tym bardziej szkoda czasu i kasy bo pierwsza klękie szybciej niz myslisz a druga jest praktycznie nie osiagalna i żeby ja zamontowac to trzeba dość ostro ciac podłoge a z poprzecznym montażem nie ma takich problemów ale musi byc skrzynia która fabrycznie kręci sie w lewo. '' - napisał to maluch790 i dodał jeszcze iż moze to byc od Hondy 1.4 lub 1.5 Civic - myśle ze to z 1 - wersi tego pojazdu - osobiście wolał bym nie ciać podłogi w maluchu. Myśląc by to grało i jeżdziło potrzebna flansza - z czego mozna to zrobić lub kto by to zrobił i za jaką cene lub gdzie..... ?? Jakie skprzęgło zastosować od jakiego pojazdu by to wszystko chodziło jak nalezy.? Co z zawieszeniem co polecacie - przydadza mi sie jakieś zdjęcia, rysunki. Chciałbym dac szersze opony jak i gleba to i opony jakie od czego......??
Co do gleby co zmodernizowac co przerobić by ładnie to się preznetowało, wyglądało.
Jakie dac opony od czego a to wiąrze sie z poszerzeniem boczków - interesuje mnie jak widziałem na zdjęciach albo wywrucić ,, od srodka rant do wewnątcz '' lub dospawac tylne boczki ale nie wiem jak i od czego wybrał bym ten drugi wariant ale nie mam pomysłu jak to zrobic - prosze o zjęcia jakąś podpowiedź.
Jaka chłodnica sie przyda i od jakiego auta ?? Piszecie ze od trucka bendzie pasowała ok. do tego by podłaczyc bendą poptrzebne rurki... Jakie ile tego jakie fi czy pod podwoziem należy cos spawac do chłodnicy?? I ostatnia rzecz jaka mnie interesuje to zakupy : jakie trzeba zrobic i czy wejdzie licznik bez problemu od cc zamiast orginalnego fiatowskiego czy to jest to samo???
Z góry dziękuje prosze o pomoc przy budowie mojego swapa 1.1 pozdrawiam

#71 OFFLINE   dobry

dobry

    Master

  • Member
  • 1 348 postów
    • Time Online: 48d 18g 37m 44s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 05 stycznia 2014 - 15:41

bartek126p el czytaj to co było napisane do tej pory na temat swap a potem zadawaj już konkretne pytania ..... na początek popraw błędy ortograficzne

COKOLWIEK ROBISZ RÓB TO DOBRZE ALBO DAJ SOBIE SPOKÓJ....

BLACHA LAKIER TAPICERKA http://www.terytoriu...ier-t13294.html

 

Dobry Garage Klinika 126p http://www.terytoriu...p-dobry-garage/

 

ELX 1999/2013 BY DOBRY http://www.terytoriu...bry-t12009.html
Dobry Fiat 126p ST `83 600 http://www.terytorium126p.pl/forum/dobry-fiat-126p-st-83-600-t13452.html
Biały FL kiedyś Człapka http://www.terytoriu...-fl-93-człapka/

 

 


#72 OFFLINE   majcu13

majcu13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
    • Time Online: 1d 41m 38s

Napisany 05 stycznia 2014 - 16:12

ja się dołączę do tematu, przy silniku 1.2 8v jaką skrzynie oprócz rapidowskiej można zastosować, czy jest wgl taka którą by się dało wpasować bez większego cięcia podłogi? a co do rapidowskiej można gdzieś to takiego silnika znaleźć flansze czy tylko na zamówienie i gdzie w razie czego?
z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi :D

#73 OFFLINE   bartek126p el

bartek126p el

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
    • :

Napisany 05 stycznia 2014 - 16:12

dobry - szukam cały czas jak bys mógł to podaj posty dzięki

#74 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 05 stycznia 2014 - 18:35

majcu13 co do flanszy do skrzyni rapidowskiej to musisz popytać chłopaków na forum może ktoś ma jakąś w zapasie lub napisz do Sebcyca może robi jeszcze takie flansze.

#75 OFFLINE   majcu13

majcu13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
    • Time Online: 1d 41m 38s

Napisany 05 stycznia 2014 - 22:33

ok dzięki za info a jest możliwość innej skrzyni?

#76 OFFLINE   ananas

ananas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów
    • Time Online: 1d 4g 48m 27s

Napisany 06 stycznia 2014 - 00:25

może będzie pasować skrzynia czwórka jakaś też od skody pod flanszę z rapidki?

#77 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 06 stycznia 2014 - 12:24

ok dzięki za info a jest możliwość innej skrzyni?


od skody 105 tez podejdzie

#78 OFFLINE   majcu13

majcu13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
    • Time Online: 1d 41m 38s

Napisany 06 stycznia 2014 - 14:46

ok dzięki serdeczne za informacje jeszcze bd szukać może coś innego znajde zobaczymy jak coś to napiszę:D

#79 OFFLINE   XxXSTUDIXxX

XxXSTUDIXxX

    Początkujący

  • Validating
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipca 2015 - 08:10

Mam zamiar w przyszłym roku zrobić swap u siebie na razie chce skompletować części bardzo przydatny temat. Dzieki

TAPNIETE Z SG S5

#80 OFFLINE   wojtas89

wojtas89

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów
    • Time Online: 2d 3g 55m 32s

Napisany 10 sierpnia 2015 - 15:02

Czy skrzynia z CC 700 nada się do silnika 1.1 SPI?



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.