Jump to content


Photo

Uno 1.0


8 replies to this topic

#1 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • :

Posted 26 January 2011 - 00:05

Witam :wink:

Chce takowy silnik zamontować w swoim maluchu i teraz kilka pytań:

- Od czego zamontować chłodnicę, i którędy puścić przewody do niej (chłodnica wiadomo będzie zamiast koła zapasowego)

- Jak wygląda sprawa sprzęgła. Docisk podejrzewam że zostawiam od uno, a tarcza sprzęgła od malucha?

- Flanszę, mocowanie silnika, poduszki to wszystko kupuje stąd

Please Login or Register to see this Hidden Content


Rozumiem że kupuje flanszę i bez problemu skręcam skrzynie z silnikiem, nie muszę nic rzeźbić? Bo tam pisze że flansza niewycentrowana i bez gwintów

- Od czego daje rozrusznik od malucha czy od uniacza?

- Jak wygląda sprawa elektryki, czujniki ciśnienia ładowania, nie będzie z tym problemu, i jak wygląda sprawa z zapłonem ;)

#2 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4,364 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 26 January 2011 - 00:35

Wiec tak:
-Chłodnica od poloneza 2 wiatrakowa będzie ideolo :) Ja miałem pod spodem puszczone i nie było żadnego problemu z tym
-ja bym zostawił od uno i tarcze i docisk
-co do flanszy do jeżeli dobrze rozumiem jest ona do wycentrowania i nawiercenia otworów,wiec trzeba to zrobić fachowo,sebcyc podejrzewam że zrobi za dodatkowymi $$
-rozrusznik oczywiście od uno
-zależy jaki to silnik od uno,czy wtrysk czy gaźnik,jak gaźnik to masz raptem 2 lub 3 kable od cewki do aparatu zapłonowego i zasilanie do cewki,czujnik oleju,wiadomo kable do rozrusznika i heyah :)
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#3 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1,732 posts
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 26 January 2011 - 03:19

Ja się tu wtrącę do sprzęgła, sprawdź jaki masz otwór na wałek, bo znajomy miał taki problem, że otwór na wałek w tarczy był ok 22mm, a w maluchu masz ok 14-15mm nie pamiętam dokładnie. Jeżeli będzie taka sytuacja załóż docisk ze sprzęgłem od 900.

#4 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • :

Posted 26 January 2011 - 13:57

Czyli szukać silnika na zwykłym aparacie zapłonowym? :) Bo wiem że były jeszcze jakieś na komputerze, a nie chce się bawić w stado kabli :P

morrek Nie jestem pewien, ale tam na stronie jest na samym dole tulejka, i ona jest chyba własnie do skasowania tego luzu tak? A tarcza od uno podejdzie na frez od skrzyni malucha?

Na innym forum pisali mi że chłodnica nie od zwykłego poldka tylko od trucka, czy od zwykłego też wystarczy? ;) Jakie miałeś przewody gumowe czy miedziane? Jakbyś mógł jakieś fotki podesłać jak miałeś puszczone przewody oraz jak zamontowaną chłodnicę to byłbym wdzięczny ;)

#5 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 posts
    • Time Online: 2g 2m 13s

Posted 26 January 2011 - 15:03

na aparacie zapłonowym będziesz musiał wycinać dziurę w ścianie grodziowej. Na silniku z kompem wcale nie ma więcej roboty, odpada ssanie i wszystkie inne problemy z gaźnikiem.

#6 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • :

Posted 26 January 2011 - 15:40

W ścianie grodziowej czyli tej za tylnym siedzeniem tak? To jaki polecacie silnik wrzucić na gaźniku czy wtrysku? :P Bo oczywiście ja chce zachować wszystkie 4 miejsca ;)

#7 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2,643 posts
    • Time Online: 28m 43s

Posted 26 January 2011 - 15:45

Wtrysk lepszy. Odpada Ci okresowe regulowanie tego wszystkiego.
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • :

Posted 26 January 2011 - 15:51

Co będe potrzebował żeby złączyć silnik z wiązką maluchowską? komputer, wiązkę od uno? coś jeszcze?

#9 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1,732 posts
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 26 January 2011 - 19:05

Tu mi nie chodziło o tulejkę w wale tylko tuleję z frezem w tarczy, a czy podejdzie to nie wiem, bo były dwie wersje. Po czym poznać też się nie orientuję. Co do wiązki, nic prostszego, potrzeba całą wiązkę silnika UNO. Pod malucha podpinasz zaledwie 3 przewody, t.j.: + po stacyjce, kontrolka ładowania, kontrolka ciśnienia oleju, reszta przewodów idzie a to do pompy, a to do obrotomierza, wskaźnika temperatury silnia, i ewentualnie jeszcze kontrolki wtrysku.



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.