Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uno 1.0


8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 26 stycznia 2011 - 00:05

Witam :wink:

Chce takowy silnik zamontować w swoim maluchu i teraz kilka pytań:

- Od czego zamontować chłodnicę, i którędy puścić przewody do niej (chłodnica wiadomo będzie zamiast koła zapasowego)

- Jak wygląda sprawa sprzęgła. Docisk podejrzewam że zostawiam od uno, a tarcza sprzęgła od malucha?

- Flanszę, mocowanie silnika, poduszki to wszystko kupuje stąd

Please Login or Register to see this Hidden Content


Rozumiem że kupuje flanszę i bez problemu skręcam skrzynie z silnikiem, nie muszę nic rzeźbić? Bo tam pisze że flansza niewycentrowana i bez gwintów

- Od czego daje rozrusznik od malucha czy od uniacza?

- Jak wygląda sprawa elektryki, czujniki ciśnienia ładowania, nie będzie z tym problemu, i jak wygląda sprawa z zapłonem ;)

#2 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 26 stycznia 2011 - 00:35

Wiec tak:
-Chłodnica od poloneza 2 wiatrakowa będzie ideolo :) Ja miałem pod spodem puszczone i nie było żadnego problemu z tym
-ja bym zostawił od uno i tarcze i docisk
-co do flanszy do jeżeli dobrze rozumiem jest ona do wycentrowania i nawiercenia otworów,wiec trzeba to zrobić fachowo,sebcyc podejrzewam że zrobi za dodatkowymi $$
-rozrusznik oczywiście od uno
-zależy jaki to silnik od uno,czy wtrysk czy gaźnik,jak gaźnik to masz raptem 2 lub 3 kable od cewki do aparatu zapłonowego i zasilanie do cewki,czujnik oleju,wiadomo kable do rozrusznika i heyah :)
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#3 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 26 stycznia 2011 - 03:19

Ja się tu wtrącę do sprzęgła, sprawdź jaki masz otwór na wałek, bo znajomy miał taki problem, że otwór na wałek w tarczy był ok 22mm, a w maluchu masz ok 14-15mm nie pamiętam dokładnie. Jeżeli będzie taka sytuacja załóż docisk ze sprzęgłem od 900.

#4 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 26 stycznia 2011 - 13:57

Czyli szukać silnika na zwykłym aparacie zapłonowym? :) Bo wiem że były jeszcze jakieś na komputerze, a nie chce się bawić w stado kabli :P

morrek Nie jestem pewien, ale tam na stronie jest na samym dole tulejka, i ona jest chyba własnie do skasowania tego luzu tak? A tarcza od uno podejdzie na frez od skrzyni malucha?

Na innym forum pisali mi że chłodnica nie od zwykłego poldka tylko od trucka, czy od zwykłego też wystarczy? ;) Jakie miałeś przewody gumowe czy miedziane? Jakbyś mógł jakieś fotki podesłać jak miałeś puszczone przewody oraz jak zamontowaną chłodnicę to byłbym wdzięczny ;)

#5 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 26 stycznia 2011 - 15:03

na aparacie zapłonowym będziesz musiał wycinać dziurę w ścianie grodziowej. Na silniku z kompem wcale nie ma więcej roboty, odpada ssanie i wszystkie inne problemy z gaźnikiem.

#6 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 26 stycznia 2011 - 15:40

W ścianie grodziowej czyli tej za tylnym siedzeniem tak? To jaki polecacie silnik wrzucić na gaźniku czy wtrysku? :P Bo oczywiście ja chce zachować wszystkie 4 miejsca ;)

#7 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 26 stycznia 2011 - 15:45

Wtrysk lepszy. Odpada Ci okresowe regulowanie tego wszystkiego.
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   crazy655

crazy655

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 26 stycznia 2011 - 15:51

Co będe potrzebował żeby złączyć silnik z wiązką maluchowską? komputer, wiązkę od uno? coś jeszcze?

#9 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 26 stycznia 2011 - 19:05

Tu mi nie chodziło o tulejkę w wale tylko tuleję z frezem w tarczy, a czy podejdzie to nie wiem, bo były dwie wersje. Po czym poznać też się nie orientuję. Co do wiązki, nic prostszego, potrzeba całą wiązkę silnika UNO. Pod malucha podpinasz zaledwie 3 przewody, t.j.: + po stacyjce, kontrolka ładowania, kontrolka ciśnienia oleju, reszta przewodów idzie a to do pompy, a to do obrotomierza, wskaźnika temperatury silnia, i ewentualnie jeszcze kontrolki wtrysku.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.