Skocz do zawartości


Zdjęcie

Remoncik fiacika


13 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   k4rol_

k4rol_

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 29 marca 2009 - 10:31

Przymierzam się do kapitalnego remontu wizualnego fiata z 89r. mam go już prawie 4 lata i czas na niego przyszedł.. Wymienić muszę pas przedni, dwa przednie błotniki, progi, belkę, zastanawiam się nad tylnimi błotnikami, klapa do pomalowania. Do wymiany pójdzie przednia szyba (widzicie tą rysę?), dwie przednie boczne(nie lubie tych trójkątnych małych okienek, że się tak wyrażę po amatorsku :D) i dwie boczne tylnie wymienie na uchylane (czy jest problem potem z taką wymianą tzn. cieknie?, chociaż po dobrym silikonie powinno być ok), wycieraczki do wymiany. Zastanawiam się co zrobić z felgami, gdyż nie mam pieniędzy, żeby kupić alusy.. mam teraz zwykłe felgi pomalowane na czarno. Nie mam zdjęć do pokazania i raczej nie będe robił, ale kiedyś wyglądał tak:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Chce zostawić biało pomarańczowae klosze lam tylnych, z przodu pom. kierunkowskazy (białe mi się nie podobają i nie dyskutujmy na ten temat:)), zderzaki plastikowe. Moje pytanie brzmi.. jaki kolor wtedy będzie mu pasował, gdyż zdecydowałem, że jak już będe musiał pomalować te elementy, które kupię to zostanie mi tylko dach i maska, więc też prysnę. Ten kolor, który jest teraz robi się już siwy.. tak na marginesie, nawet po paście powszechnie znanej jako tempo też nie wygląda już tak jak kiedyś.
Podoba mi się ten kolor:

Please Login or Register to see this Hidden Content


(ten maluch jest aktualnie jeszcze przez 10h do kupienia na allegro -

Please Login or Register to see this Hidden Content

)
.. ale nie wiem czy z pom. kierunkowskazami będzie wyglądał dobrze.
Po wyliczeniach wyszło mi, że będe musiał wydać ok. 400zł - to chyba nie dużo (w tym - pas przedni, błotniki 2x (tylko przód), nadkola4x, progi zewnętrzne 2x,wahacz(też muszę wymienić), no farbka jakaś --- wszystko nowe... co nie wymieniłem to już mam :))
Doradzicie cos?.. może jakieś inne zmiany?

#2 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 29 marca 2009 - 11:29

w 400zl za chuja sie nie zmiescisz jezeli tyle rzeczy chcesz wymieniac (ze o malowaniu nie wspomne).
robocizne doliczyles ?
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   k4rol_

k4rol_

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 29 marca 2009 - 12:04

400 zł kosztują te rzeczy, które wymieniłem (nowe - ceny z allegro), robote robie z dziadkiem w garażu, doświadczony jest w tych sprawach nie jedno auto już malował.. kompresor jest, pistolety są.. robocizny więc nie licze.. a co do ceny farby to się jeszcze nie orientowałem.. Wszystko będe robił sam..

btw. reszte rzeczy mam np. szyby, wycieraczki i inne.

#4 OFFLINE   Ekjonar

Ekjonar

    Master

  • Member
  • 733 postów
    • Time Online: 2g 39m 36s

Napisany 29 marca 2009 - 14:54

Skoro tak to powodzenia ;) :D Blachy to koszt z 200zl Na polamowanie całego auta z zewnącz licz 3 - 4L farby do rozcieńczenia. A pierdoły takie jak szyby czy wycieraczki to grosze na szrocie. Biało-czerwone klosze z tyłu będą się gryzły z pomarańczowymi z przodu. Orginalne też ładne są ;) Listwy boczne wywalasz?

#5 OFFLINE   k4rol_

k4rol_

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 29 marca 2009 - 15:00

Właśnie się zastanawiam nad listwami.. ale chyba je zostawie. Z tył chce mieć pomarańczowo-czerwone klosze. Te pierdoły (szyby itd.) już mam. Cenna informacja to ilość farby.. Mam jeszcze dylemat co do koloru :)

#6 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 postów
    • Time Online: 54s

Napisany 29 marca 2009 - 18:28

Jak malowałem w zeszłe wakacje malca to kupiłem 3 litry farby i jeszcze troszke zostało. Co do koloru to dawaj go na jakiś ładny zielony, bo tego koloru jest mało i będzie się wyróżniać. Natomiast co do tylnich uchylnych szyb, jeśli je dobrze założysz to nie będzie się nic lać, ani ciec. A przednie trójkątne okienka, to chyba jeden z lepszych wynalazków w maluchach!!!:D

#7 OFFLINE   Bonus

Bonus

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 906 postów
    • Time Online: 21m 22s

Napisany 29 marca 2009 - 18:38

Jozin a jakim malowałeś Akrylem czy renolakiem ?

#8 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 postów
    • Time Online: 54s

Napisany 29 marca 2009 - 18:41

a właśnie!!! ja malowałem akrylem.

#9 OFFLINE   staszekv

staszekv

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 324 postów
    • Time Online: 1g 25m 5s

Napisany 29 marca 2009 - 18:44

Jak malowałem w zeszłe wakacje malca to kupiłem 3 litry farby i jeszcze troszke zostało.



też malowałem we wakacje i całego i mnie wyszło 1,6 litra farby ;)

#10 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 postów
    • Time Online: 54s

Napisany 29 marca 2009 - 18:51

ot magia!:D nie ja go malowałem tylko znajomy, więc sie na tym nie znam. pewnie to zależy od techniki malowania? chętnie się dowiem skąd ten defekt masy:D

#11 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 29 marca 2009 - 19:48

ja sie pochwale tez malowałem akrylem swojego malca i miałem 1,5 l farby z czego zostało mi 0,4l na zaprawki :] wiec to zalezy od techniki malowania jak i od rozmieszania z utwardzaczem :]

#12 OFFLINE   chemik143

chemik143

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
    • Time Online: 47m 52s

Napisany 30 marca 2009 - 08:16

Taka rada ode mnie: Na gołe blachy nie żałuj kasy na podkład! Jeśli tylko Cie stać to kupuj epoxyd.

A no i ja, jak to ja, muszę polecić Ci cynowanie połączeń :D

#13 OFFLINE   k4rol_

k4rol_

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 30 marca 2009 - 09:06

postaram się nie spaprać... epoxyd, farba akrylowa i to wystarczy?

#14 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 30 marca 2009 - 14:03

jeszcze podkład akrylowy, szpachla, rozpuszczalniki, papiery ścierne, klej uszczelniający, baranek i pełno innych p.ierdół które wyjdą w trakcie remontu...



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.