Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miltenowa 126ka


176 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 13:16

Witam wszystkich! Nie jestem pewien czy moge tu pokazywać swojego malca nie będąc członkiem Terytorium ale zaryzykuje :oops: :P
Otóż od 2 tyg jestem(nareszcie) właścicielem Fiata 126p z 1978 Roku. Obecnie malak jest biały ale w latach swojej świetności był koloru "Kości słoniowej". Malca kupiłem zupełnie przez przypadek, ponieważ wybierałem się po rocznik 92 oblookany na allegro jednak okazał się on totalnym złomem i w drodze powrotnej wypatrzyłem pod stertą śniegu i kartonów tego klasyka. Heh jednak z Klasyka zostały tylko Tylne boczki tapicerki-brązowe. Ogólnie malczar jest wielką składanką..Silnik jest przeszczepiony od jakiegoś rocznika 199X i dość ładnie chodzi..W środku fotele lotnicze. Trochę rdzy jest ale w końcu to 78r i jak się domyślam mało garażowany... Dużo tego nie jest na pierwszy rzut oka, na fotkach nie widać za bardzo bo źle ustawiłem światło w aparacie.
P1020210.JPG

 

P1020209.JPG

 

P1020858.JPG

P1030112.JPG

Dla tego malca od początku były 3 drogi
-Przygotowanie pod wyścigi płaskie, CA itp
-Robienie go na Classic Cara i 100% oryginalności
-Lekkie przeróbki, poprawa fabryki trochę skubnięty silnik jakaś ładniejsza deska rozdzielcza zawieszenie gleba itp..Taka cywilna rajdówka na co dzień.
KJSy odpadły po paru dniach jak zdałem sobie sprawę ze nie będzie na to czasu (Musze zmieścić się z 2-3 latach) A potem przyjechał Kolega z którego zdaniem się bardzo liczę no i odpadła opcja z classic carem :razz:

Plan jest na razie taki: Gleba, zajebiście dużo roboty z blacharką, wnętrze odchudzić, motor lekko poprawić plan głowicy 1.5 do 2 mm poprawić dolot dłubnąć gaźnik jakiś wydech TS i na razie tyle. Plan na dzień dzisiejszy nie dokończony. Wszystko mi się jeszcze układa w głowie i na pewno duży wpływ będziecie mieć Wy więc sam nie wiem co z tego wyjdzie :sad: ;)

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Skalak_fsm

Skalak_fsm

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 555 postów
    • :

Napisany 31 stycznia 2009 - 13:23

Na klasyka go rób.

#3 OFFLINE   Bonus

Bonus

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 906 postów
    • Time Online: 21m 22s

Napisany 31 stycznia 2009 - 13:27

O drzwi sie nie masz co martwić bo dostać na szrocie w dobrym stanie to nie problem , co do tylnego błotnika to w to miejsce kupujesz reperaturki u siebie miałem to samo .
I szykuj go na orginała :) Oczywiście licencja była , bo była do połowy 79 roku .
Silnik ten chyba nie jest z 199X , no chyba że ktoś miał sentyment do prądnicy i rozdzielacza na zapłonie .

#4 OFFLINE   piter19850207

piter19850207

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 905 postów
    • :

Napisany 31 stycznia 2009 - 13:32

ja bym szedł tylko i wyłącznie w stronę klasykowego, a co do koloru to sam nie wiem, ale chyba orginał zawsze najlepszy :wink: w sumie to dużo roboty przy nim bedzie jak chcesz robić blache, glebe i serducho, no ale powodzenia życzę :!:

ps. dopisz w profilu skąd jesteś :wink: i widzę, że masz jakiegoś kolegę, bo co to za malec z ciemną klapą, chyba, że Twój drugi :)
Dodany obrazek

www.eskadra126p.ugu.pl

Dodany obrazek

#5 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 13:50

Dzięki wszystkim za odpowiedź. :D

co do tylnego błotnika to w to miejsce kupujesz reperaturki u siebie miałem to samo


No tak myślałem tylko nie wiem jak się nazywa ta reperaturka, którą konkretnie ja potrzebuję.

O drzwi sie nie masz co martwić bo dostać na szrocie w dobrym stanie to nie problem

Właśnie to mnie gryzie..Jestem z Krakowa i nie mogę słuchać jak ludzie się chwalą ze dostają wspaniałe części za grosze.. :evil: Ja nie znam żadnych fajnych szrotów w mojej okolicy..

Tak Klasyk to oczywiście jest opcja ale zauważyłem, że jest co raz mniej części do klasyków i są one co raz to droższe czyli budowa była by 2 jak nie 3 razy droższa, a zainteresowanie na np. Allegro czy otomotto spadła więc jak bym go chciał sprzedać za te 2 lata to nie wiem czy się to opłaci..

Na innym forum poradzili mi żebym robił rajdówke stylizowaną z epoki :P I Już sam nie wiem co mam robić :)

i widzę, że masz jakiegoś kolegę, bo co to za malec z ciemną klapą, chyba, że Twój drugi Smile


To jest malacz mojego kolegi.. Elegant srebrny metalik z 92 roku :)

#6 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 31 stycznia 2009 - 13:59

a ja się wyłamię i powiem nie rób go na KJS nie rób go na klasyka, że tak powiem pie***lić konwenanse rób tak żeby tobie się podobało, żebyś się w nim dobrze czuł, a nasze komentarze przyjmuj lekko z przymrużeniem oka.

w ankiecie zaznaczyłem czerwień meksykańska - bo czerwone są najszybsze :mrgreen:
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#7 OFFLINE   Bonus

Bonus

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 906 postów
    • Time Online: 21m 22s

Napisany 31 stycznia 2009 - 14:11

No tak myślałem tylko nie wiem jak się nazywa ta reperaturka, którą konkretnie ja potrzebuję.


Reperaturka tylnego błotnika , i tyle . Ludzie w sklepach nie są z kosmosu wiec będą wiedzieć o co chodzi .

#8 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 14:15

bo czerwone są najszybsze Mr. Green


Heh no PROste że są najszybsze :twisted:


Takie coś no nie?Tylko, że nie wiem czy dostane bez tych "Wybrzuszeń" do mocowania zderzaka
(na fotce z naklejoną zieloną ceną) Muszę znaleźć stary typ.

Moja wizja to taka szachownica na dachu
Dodany obrazek

A co do gleby to strasznie podoba mi się konfiguracja jaka jest w tym malaku(Gdybym jeszcze wiedział jakie zmiany tam były przeprowadzone.. :x )
Dodany obrazek

Widzi mi się środek cywilne WRC :mrgreen: Kubełki, pasy 4pkt, Dodatkowe liczniki, hydro łapa.
Środek budy na biało,komora silnika i bagażnik tez na biało. :D Cały na czarny mat (lub czerwień) Chrom i białe felgi od BMW jak te w niebieskim zglebowanym.. Trochę szerzej z tyłu :oops: i dłubnięty silnik..To na razie nie uporządkowana koncepcja Klująca się w moim łbie :twisted:

#9 OFFLINE   Małkers

Małkers

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 219 postów
    • :

Napisany 31 stycznia 2009 - 14:43

Ładny maluszek przede wszystkim ciekawe plany.Prosze cie nie spartol tego autka na jakis wies tuning
Zycze powodzenia ,pozdrawiam

#10 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 31 stycznia 2009 - 15:03

w ankiecie zaznaczyłem czerwień meksykańska - bo czerwone są najszybsze


Zgadza się :D też zaznaczyłem czerwień

#11 OFFLINE   Wolf88

Wolf88

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 1g 28m 51s

Napisany 31 stycznia 2009 - 15:06

przyjemny ten maluszek Ci sie trafił, rób go tak żeby tobie sie podobał (wizja niezła)... co racja to racja, troche pracy wymaga, ale znowu najgorzej też nie jest :) Kolor to czerwony bądź biały... Powodzenia :!:
Bóg dał nam nogi, abyśmy doszli tam, gdzie nie dojedziemy na GLEBIE :!:
Green i Bordo
Dodany obrazekDodany obrazek

#12 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 15:16

Dzięki wszystkim za odpowiedź :idea: :D
No kolor biały ale czerwony jest ładny ale moim zdaniem lekko opatrzony.. Cały czas czekam aż mi coś do głowy oryginalnego wskoczy..
Podoba mi się kolorek jaki jest na tym malcu. który stoi na Alurekinach białych.

A powiedzcie mi jak to jest z tym utrzymaniem czarnego matu w czarnym macie :D Bo podobno trudno to utrzymać. :|

Panowie 101 odwiedzin a tylko 11 odpowiedzi? To chociaż głos w ankiecie zostawiajcie lenie ;D :wink:

#13 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 31 stycznia 2009 - 16:39

Widze maluszek w miare ładny,plany co do autka spontaniczne i nieuporzadkowane troche :wink:
Ale powiem tak ze wizja tego niebieskiego malca na białych aluskach nie jest zła,dołozysz jeszcze swojego pomysłu i ingerencji twórczej takiej jak :


Widzi mi się środek cywilne WRC :mrgreen: Kubełki, pasy 4pkt, Dodatkowe liczniki,



tylko wiadomo tak zeby z tego nie wyszedł wies tjunink :? i bedzie dobrze,pomysłów widze Ci nie brak wiec szykuj kase i działaj :D
Powodzenia :wink
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#14 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 17:18

Heh :jupi: Takich wypowiedzi mi potrzeba :D

tylko wiadomo tak zeby z tego nie wyszedł wies tjuning

Spoko ja nie z tych :) A jak coś to mnie koledzy z tematycznych for pokierują na dobrą stronę :mrgreen:

Spoko pomyśle jeszcze trochę poukładam wszystkie za i przeciw i może coś z tego wyjedzie (Stylowo i z klasą :devil: ) I tak na razie czeka mnie dużo ogólnych robót wiec luz.

Tylko jaki lakier? Zna ktoś jakieś strony z paletami czy coś takiego bo tu całkiem (nie licząc czarnego matu :wink: ) nie mam pomysłu...

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji :rotfl:

#15 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 31 stycznia 2009 - 17:47

Przyłóż się i odwal go (nawet za sporą kasę) na oryginał z tych lat :D Uwierz mi, że na tym nie stracisz, za parę lat maluch będzie kolekcjonerskim rarytasem. Ale tak czy siak decyzja należy do Ciebie, jeśli nie zrobisz go na fast&festyn, to będzie dobrze ;)

Zaznaczyłem biały, coby było oryginalnie, ale czerwień koralowa też mu przypasuje :D

#16 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 17:58

Przyłóż się i odwal go (nawet za sporą kasę) na oryginał z tych lat


Taka koncepcja była od początku najsilniejsza lecz nie zauważam zainteresowania przy sprzedaży takich klasyków..
Musiało by mi się chyba nawinąć dużo(i tanio) części żebym sie na to zdecydował..


jeśli nie zrobisz go na fast&festyn, to będzie dobrze Wink

Czyżbyś nie lubił konkurencyjnego klubu :mrgreen: ?

#17 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 31 stycznia 2009 - 18:02

Chciałem powiedzieć, że jeśli zrobiłbyś go na 100%towy oryginał, to nie teraz, nie za rok, czy nie za dwa, ale za kilka lat zyskasz na tym i to sporo, poza tym dobrze odrestaurowane malce można policzyć na palcach obu rąk, a to jest dość dobra baza na zrobienie kawału dobrego klasycznego gówna :mrgreen: Z resztą, sądzę, że zrobienie mocnej 650tki nie wyniesie Cię mniej, niż zakup wszystkich epokowych tajli ;)

O furiousach to może się nie wypowiem :P

#18 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 18:09

Kurcze :? I mogłem nie kupować takiego rocznika :D Teraz tylko dylematy..

Nie wiem czy mogę ale wrzucę tu [0]=&a_text_i[1][1]=1980&a_text_i[4][0]=&a_text_i[4][1]=&a_text_i[5][0]=&a_text_i[5][1]=&a_enum[12]=all&a_enum[13]=all&a_text_i[14][0]=&a_text_i[14][1]=&a_enum[15]=all&a_enum[16]=all&a_enum[178]=all&a_enum[199]=all] Klasyki nie cieszące się dużym zainteresowaniem


Przy klasyku trzeba się bawić w szukanie tych wszystkich części z epoki,które jak są to 2 razy droższe..I tak jak mówisz trzeba by jeszcze przytrzymać tego malca gdzieś przez parę lat..A ja mam tylko 2 lata :) i tez Za bardzo nie mam gdzie tego trzymać..[/url]

#19 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 31 stycznia 2009 - 18:50

Przy klasyku trzeba się bawić w szukanie tych wszystkich części z epoki,które jak są to 2 razy droższe..I tak jak mówisz trzeba by jeszcze przytrzymać tego malca gdzieś przez parę lat..A ja mam tylko 2 lata i tez Za bardzo nie mam gdzie tego trzymać..[/url]


To ty go kupiłeś i robisz po to żeby mieć z tego zysk czy dla siebie?

#20 OFFLINE   Milten

Milten

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
    • Time Online: 1g 50m 15s

Napisany 31 stycznia 2009 - 19:08

I w tym sęk. :lol: Fajne by było zrobić go dla siebie ale perspektywa zysku tez nie jest najgorsza :D Co powiecie na stylizowaną rajdówke z epoki? Chłopaki na jednym z forów mi takie coś podrzucili :twisted:








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.