Jump to content


Photo

Pytanie do ogarniających 126p.


43 replies to this topic

#41 OFFLINE   KoYoT

KoYoT

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 posts
    • :

Posted 17 December 2008 - 11:56

Dziś zauważyłem ciekawą rzecz: w przewodzie paliwowym PRZED pompką paliwa (czyli zbiornik-pompa) paliwo idzie z dużą ilością powietrza, czyli 3cm paliwa i 1cm powietrza. Czy to może być przyczyną tych anomalii?

#42 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 posts
    • Time Online: 54s

Posted 17 December 2008 - 12:04

jasne ze tak! bo do gaznika w tym momencie dochodzi tylko tyle benzyny, że starcza jej na chwilke, a potem zaczyna się kino. Tylko czemu masz powietrze tam to nie wiem może ktoś mądrzejszy Ci podpowie. Po mojemu możliwe, że gdzieś przewód paliwa wychodzący z baku się rozszczelnił i łapie powietrze.

#43 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 posts
    • :

Posted 17 December 2008 - 18:39

paliwo idzie z dużą ilością powietrza

Sprawdź połączenia wężyka paliwa z pompą i filtrem (ja smarowałem króćce olejem przed nałożeniem wężyka i nigdy nie miałem problemu z ich szczelnością)

Jeżeli dalej będzie powietrze w przewodach to prawdopodobnie czujnik poziomu paliwa. Można zrobić test na jego szczelność zalewając bak do pełna. Jeżeli po tym nie będzie powietrza w paliwie to bedzie to znaczyło że albo:
-czujnik poź. paliwa jest do wymiany (albo do załatania)
-wężyk przy nim jest uszkodzony lub nieszczelnie nałożony (bo np. stwardniał i nie przylega dobrze do króćca)
126elx '97

#44 OFFLINE   shirkan

shirkan

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 posts
    • :

Posted 18 December 2008 - 22:55

ja tez tak mialme ale to z własnej winy bo jechalem na prawie oparach bo chcialem do domu dojechac z ncnej zmiany i przyciolem zakret dodalem gazu a tu buuuuuu i zgasł zapalilem na wolnych obrotach chodzil ok a jak tylko dodalem gazu to zgasł dało sie jecha tylko na ssaniu . co sie okazało ? pociagnoł syf z dna baku i zapchało dysze . ale w tym wypadku to niezabardzo wie jak pomuc bo skoro juz kilku mechaników z tym walczyło .ale to moze sie okazac jakas drobnostka ;) powodzenia
jade szybciej niż mój anioł stróż potrafi latac



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.