Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoda całkowita


21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mroczek

mroczek

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2008 - 16:42

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

tak wygląda starcie z fordem transitem mojego maluszka. PZU wycenilo jego wartośc przed wypadkiem na 700zł (elx z 1997roku). Wartośc wedlug stanu po wypadku to 200zł a odszkodowanie dali 500zl :lol: Reczoznawca nie zrobil kosztorysu naprawy, nie zrobil nic wlasciwie. Wartosci pojazdu wedlug niego nie podnosilo wyposażenie dodatkowe. Teraz pytanie czy wziąc swojego rzeczoznawce który wykona wycene fachowo czy w jaki inny sposób domagac się sensownej rekompensaty. Oczywiście uznali szkodę za całkowita

#2 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 14 listopada 2008 - 17:45

Mroczek, szlag :/ Szkoda malca :/

Wg. mnie 500 zł to nie jest zła sumka... drzwi kupisz za niewielkie pieniądze, a kawałek boku można podoginać, poszpachlować i jakoś by to było.

#3 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 14 listopada 2008 - 18:27

Nie chodzi o to, by było to "jakoś", tylko żeby zrobić to tak jak należy, żeby nie było śladu po tym dzwonie ;) A w tym przypadku "pińcet złotych to za mało, drogi kawalerze" ;)

#4 OFFLINE   mroczek

mroczek

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2008 - 18:33

Dokladnie Rekin. Co do tego że autko będzie robione nie mam wątpliwości, natomiast chodzi o to żeby ubezpieczyciel zapłacił za to za co zapłacic jest zobowiązany, a uznanie że ten samochód nadaje sie tylko na złom to jest kpina

#5 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 14 listopada 2008 - 18:58

"odbicie" tego kawałka, szpachelka i malowidło nie zamknie się w pińcet? Ofkorz nie chodzi mi o robienie na odjeb :P

#6 OFFLINE   mroczek

mroczek

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2008 - 19:11

Franiu mam do malowania przedni blotnik bo jest wgniot, drzwi do wymiany i tylny błotnik też do klepania. Boje się że pińcet nie starczy, a dzwoniłem do rzecznika ubezpieczonych i mówią mi że jak wezmę swego rzeczoznawce to i tak mi tego nie pokryją z OC

#7 OFFLINE   chemik143

chemik143

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
    • Time Online: 47m 52s

Napisany 14 listopada 2008 - 20:26

zgłoś sprawę do firmy wyciągającej ubezpieczenia - nie biorą kasy puki sprawy nie wygrają.

#8 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 14 listopada 2008 - 21:15

Biedny Maluszek dostał kuksańca :(

a uznanie że ten samochód nadaje sie tylko na złom to jest kpina


Panowie z ubezpieczalni mają takie zdanie? :roll: no tak teraz dla nich liczą się tylko gulfy i mpowery na klej... albo jakieś nowe shity napełnione elektroniką... ja 3mam kciuki za naprawę Maluszka! :D

#9 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 14 listopada 2008 - 22:31

tak niestety jest z malcami :cry: :? dla nich to zlom ktory powinien zniknac z drog :roll: :x
ciekaw jestem jak by wycenili mojego malca (1.2mpi itp) w razie jakiegos otarcia...;/ wtedy bym chyba musial obowiazkowo brac swojego rzeczoznawce ktory mi wyceni faktyczna wartosc auta przed dzwonem...obym nie musial tego nigdy robic :evil:
Budowa trwa;]
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 14 listopada 2008 - 22:36

ale kasowac grubą forse za ubezpieczenia moga a jak przyjdzie do wypłaty odszkodowania to dadza tyle co kot napłakał :/

#11 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 14 listopada 2008 - 22:41

kurcze, on byl taki piekny, ani grmama rdzy :(
a ubezbieczenia tak jak mowi kulik, łape umieja wyciagac, a jak juz trzeba zaplacic to nie ma komu...banda ch.uja :|
700zl warty ha ha ha :roll:

edit: moj od dzisiaj tez jezdzi na srebrnych 12tkach frigo, no normalnie kropka w kropke znowu sa :)
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#12 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 14 listopada 2008 - 23:38

Chyba nie wiedzą ile teraz kosztują samochody... Na 700zł to on powinien być wyceniony po wypadku...

A w 500zł to on się zmieści jedynie robiąc remont w całości samemu... Oddając samochód do warsztatu sam lakiernik weźmie minimum 200zł za element, a jak dobrze zrozumiałem do malowania poza drzwiami są jeszcze dwa błotniki. Więc 600zł to sam lakiernik, a gdzie reszta...
Dodany obrazek

#13 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 15 listopada 2008 - 09:49

Rampula i mroczek to są ludzie, którzy propagują nurt w tuningu zwany Szym_ciosstyle'm, polegającym na kopiowaniu czego się da :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A z tymi firmami wyciągającymi ubezpieczenia to niezła opcja, nie biorą dużo, bo przeważnie chyba 10% odszkodowania, a potrafią naprawdę dużo zdziałać, ale niech wypowiedzą się Ci, którzy korzystali z takowych usług ;)

#14 OFFLINE   mroczek

mroczek

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
    • :

Napisany 15 listopada 2008 - 10:01

Tylko nikt już nie wie kto od kogo i co skopiował :mrgreen:

Co do tych firm to faktycznie sam otrzymam odszkodowanie za skręcenie odcinka C kręgosłupa z kolizji FL-em. Tyle, że pytanie czy w przypadku szkody w aucie będzie to opłacało, bo pewnie niewiele uda się podnieśc wartośc auta a jeszcze cześc tej kasy będe musiał oddac tej firmie. Teraz np to co otrzymam za utratę zdrowia przy wcześniejszej kolizji to 13% bierze firma.

#15 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 15 listopada 2008 - 23:10

"Ty, a czemu one są takie same? Co to ku.rw.a, szymcios stajl?" :lol: :lol: :lol:

polegającym na kopiowaniu czego się da

nie chcesz chyba powiedzieć że teraz Rampula będzie szukał tranzita na którego się zaczai... :lol:

#16 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 15 listopada 2008 - 23:42

buehehe, jak uslyszalem w Poznaniu ten tekst Rekina to sie poplulem ze smiechu :lol:
a Ty Franek wypluj te slowa :lol:

a co do maluszka mroczka czekamy na dalszy bieg wydarzen :D
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#17 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 15 listopada 2008 - 23:46

nie chcesz chyba powiedzieć że teraz Rampula będzie szukał tranzita na którego się zaczai... Laughing


Szymcios style must be :P
Nie no miejmy nadzieję że nic się nie stanie złego :)

#18 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 16 listopada 2008 - 00:31

Nie będę wskazywał palcem kto ratował się u Franka "mieszkającego na zadupiu", jak się maluch zdupcył :lol:

EOT

#19 OFFLINE   kotniedobry

kotniedobry

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów
    • Time Online: 7m 33s

Napisany 18 listopada 2008 - 09:47

Przy szkodzie całkowitej nie robi się kalkulacji ponieważ samochód nie jest dopuszczony do naprawy . W przypadku szkody OC masz prawo naprawiać samochód na podstawie faktur do 100% wartości pojazdu przed wypadkiem . Wartośc szkody całkowitej jest wyliczna w przypadku gdy wartość naprawy w ASO przekroczy 100% wartości pojazdu ( szkoda OC ) i 70 % wartości pojazdu w przypadku szkody z AC . Sprawdź sobie ile jest warty Twój maluch przed wypadkiem a potem podjedź do Carserwisu i zapytaj ile będzie kosztowała naprawa . Sama robocizna (około 95zł/rbh ) będzie kosztowała więcej niż maluch . Podaj mi na priv swój nr rejestracyjny to Ci sprawdzę i wynoszą wg Pzu koszty naprawy ASO , bo pracuje w PZU w likwidacji .
WWW.KOTNIEDOBRY.TNB.PL
www.fiat-furious.pl

#20 OFFLINE   mroczek

mroczek

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
    • :

Napisany 18 listopada 2008 - 12:24

kotniedobry PW poszlo :wink:

Oni wyceniają malucha wg Eurotaxu wiec nie ma znaczenia czy to strup czy świetnie utrzymany pojaz. I tak robie malucha :mrgreen: wiecej co z nim w moim temacie :wink:



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.