Skocz do zawartości


Zdjęcie

mieszanie oleju


35 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pyrcio_90

pyrcio_90

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 626 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 14:06

witam! mam pytanie,macie pojęcie coś o mieszaniu oleju ? :D bo teraz jeździ na Selektor Special, św. pamięci dziadek takim zalewał...i tak zostało,ale po pewnym czasie troszku go ubyło,mogę dolać do silnika Lotosa?chciałbym dolać coś takiego

Please Login or Register to see this Hidden Content

do obecnego Orlenowskiego Selektora,co o tym myślicie? bo olej dopiero na wiosnę będę zmieniał...

#2 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 10 września 2008 - 17:15

lotos mineralny dobrze sie miesza z innymi olejami poczekaj niech sie ktos jeszcze wypowie na ten temat

#3 OFFLINE   pyrcio_90

pyrcio_90

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 626 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 17:28

no właśnie tego bym chciał,bo nie wiem czy nie zaszkodzi mu to...

#4 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 17:52

ja wcześniej miałem jakiegoś lotosa ale nie wiem jakiego, dolałem mineralnego 15W40 i jakoś chodzi

ps. drogo na tym allegro :P u mnie w mieście za 5 l tego oleju 50 zł a tu 57 + przesyłka...
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#5 OFFLINE   ScApi

ScApi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 241 postów
    • Time Online: 20m 6s

Napisany 10 września 2008 - 18:19

Jak miałeś Selektola to dolej Selektola, nie widzę sensu mieszać teraz jak na wiosnę wymieniasz, a Selektol tańszy od Lotosa bynajmniej u mnie.

#6 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 10 września 2008 - 19:55

Dżizas... Koszt wymiany oleju to raptem 45-40 zł, nie są to jakieś wielkie pieniądze, a będziesz miał po pierwsze świeży olej a po drugie będziesz wiedział, na czym jeździsz :!:

#7 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 10 września 2008 - 19:57

można mieszać oleje nie zważy się ani nic ja swojego czasu tak jeździłem :)
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 21:05

czasem niektórym brakuje tych 40 zł albo muszą je wydać np. na paliwo ;)
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#9 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 10 września 2008 - 21:36

Jeśli brakuje to znaczy że nie stać ich na podstawowe czynności przy obsłudze auta = nie są w stanie go utrzymać. A jeśli nie są go w stanie utrzymać to należy zadać fundamentalne pytanie: Po co takiej osobie samochód, który nomen omen ciągnie za sobą pewne koszta, jakimi niewątpliwie jest chociażby wymiana oleju, którą należy wykonywać cyklicznie bądź zaraz po zakupie używanego auta?
W takiej sytuacji powinieneś wymienić dla świętego spokoju olej.

ja wcześniej miałem jakiegoś lotosa ale nie wiem jakiego, dolałem mineralnego 15W40 i jakoś chodzi


Żebyś kiedyś nie płakał i nie zakładał kolejnych Twoich tematów w tym dziale pt. "Zatarł mi się silnik! co robić?"

#10 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 21:39

jeszcze nigdy takiego tematu nie założyłem. znowu wmawianie i wymyślanie... :/

i podkreślę słowo które użyłem: CZASEM BRAKUJE to nie znaczy że wogóle nie ma czy nie będzie mieć
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#11 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 10 września 2008 - 21:42

Jak jeszcze trochę pojeździsz na takiej miksturze, to założysz :mrgreen:

#12 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 21:43

można mieszać oleje nie zważy się ani nic ja swojego czasu tak jeździłem :)


to czemu tego nie skomentujesz??? krzystofer00 twierdzi że się nic nie stanie

zresztą kto powiedział że ja jeżdżę na jakiejś miksturze?? :P ja po zakupie dowiedziałem się tylko że był lany lotos, kupiłem lotosa i gra :P
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#13 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 10 września 2008 - 21:53

A podejdź sobie do pierwszego lepszego mechanika, tylko nie ze stodoły a z prawdziwego zdarzenia i spytaj się jego czy wolno mieszać oleje, zwłaszcza, jeśli nie wiesz, co było wcześniej wlane :)

Przykład, który miałem ostatnio:
Audi A6 1.8T
Gość kupił, nie wymieniał jakiś czas oleju bo niby był wymieniany. Gdy po pewnym czasie zapaliła mu się kontrolka, ktoś równie mądrze doradził mu, że oleje się mieszają i można dolać, klient jednak nie wiedział, co ma wlane i wlał jakiś tam olej. Tego samego dnia pojechał do Poznania. W Lesznie musiała przyjechać po niego laweta. Diagnoza: Zayebane panewki główne wału, turbinę mógłbyś dać dzieciom do zabawy jako grzechotkę a pierścienie mogłeś sobie włożyć... gdziekolwiek :D

Producenci olejów nie zalecają mieszania z olejami innych marek, nawet o tych samych parametrach. Jednak jeśli wiesz, że masz powiedzmy Selektor 15W40 a dolejesz Lotosa, bo nic innego nie masz akurat, wielkiej krzywdy mu nie zrobisz, jednak pamiętaj, że różne oleje mają różne właściwości i nie poleca się robienia takich mieszanek. A Ty, piteer, skoro nie wiesz, jakiego lotosa miałeś wlanego i sobie dolałeś mineralnego, to nie pozostaje mi nic, tylko życzyć Ci szerokiej drogi ;)

#14 OFFLINE   sr99

sr99

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 776 postów
    • Time Online: 10g 20m 39s

Napisany 10 września 2008 - 21:56

"Zatarł mi się silnik! co robić?"

Najpierw byłby temat o świecącej kontrolce oleju dopiero później ten :mrgreen:
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 10 września 2008 - 21:57

lotos mineralny dobrze sie miesza z innymi olejami



z kujawskim np ?


Bigos se mieszaj... głową

#16 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 22:00

p.i.e.r.d.u. p.i.e.r.d.u.
może akurat wcześniej był lany lotos mineralny? :D:D dajcie już spokój
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#17 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 10 września 2008 - 22:03

p.i.e.r.d.u. p.i.e.r.d.u.

niemuw tak do mie ej Dodany obrazek

#18 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 10 września 2008 - 22:07

piteer, taka moja mała rada:
Idź na imprezę, wypij 3 browary, 3 podwójne Whiskey z colą, potem 3 setki wódki, 3 szklanki szapmana, a na koniec dopraw to wszystko dwiema lampkami półwytrawnego Pinot France'a, rocznik '99

A jeśli się nie zrzygasz, to wtedy będziesz wiedział, że mieszanie nie szkodzi ;)

#19 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 22:21

Ja jak ostatnio kupowałem olej, to koleś mi powiedział że teraz każdy olej syntetyczny można mieszać z każdym syntetykiem, a każdy mineralny z każdym mineralnym
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#20 OFFLINE   pyrcio_90

pyrcio_90

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 626 postów
    • :

Napisany 11 września 2008 - 06:12

kufa :P silnik jest zalany selektorem,dziadek zawsze takim zalewał,przejechałem na nim 1000 km i teraz trzeba by czegoś dolać - mam 2 litry oleju - nowego, który uzyskałem w zamian za wymianę łańcucha rozrządu w sklepie motoryzacyjnym,bo okazało się że rozrząd był nie dokręcony. Panowie,olej mam,są to 2 litry lotosa minerala,nie chcę lać najgorszego zła-selektora,tylko chociaż tego lotosa,bo na wiosnę i tak będę zmieniał na niego,nie chodzi tu o sprawy typu 6 zł,ale po co kupować Selektor,którego nie wykorzystam do wiosny,ale dzięki za burzliwą dyskusję :D aha,silnik ma 35 tyś przejechane,stan idealny, niemal,FL 90'

A jeśli nie są go w stanie utrzymać to należy zadać fundamentalne pytanie: Po co takiej osobie samochód, który nomen omen ciągnie za sobą pewne koszta, jakimi niewątpliwie jest chociażby wymiana oleju, którą należy wykonywać cyklicznie bądź zaraz po zakupie używanego auta?


tak dla sprostowania,samochód dostałem po dziadku,który zmarł miesiąc temu,wiem czym był zalewany,że był co roku zmieniany,nawet jak nie jeździł. Co do funduszy to przez miesiąc wydałem 300zł na pierdoły,które go wcale nie upiększyły,ale dały mu sprawne serce,więc chyba aż tak kiepsko nie jest,żeby nie znalazło się kolejne 50 zł,tylko po co szukać kosztów dodatkowych na darmo?

piteer, taka moja mała rada:
Idź na imprezę, wypij 3 browary, 3 podwójne Whiskey z colą, potem 3 setki wódki, 3 szklanki szapmana, a na koniec dopraw to wszystko dwiema lampkami półwytrawnego Pinot France'a, rocznik '99

A jeśli się nie zrzygasz, to wtedy będziesz wiedział, że mieszanie nie szkodzi ;)


sorry że się czepię, ale ja tak zrobiłem,dokładnie :D tylko że w mniejszych ilościach,czysta,wino,piwo,łiskacz,kola i nie umarłem :] także różnie to bywa :D co prawda whiskey nie było dobre...ale to kwestia gustu ;P pozdro



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.