Jump to content


Photo

Duze spalanie w seryjnym elegancie , 8-9 litrów/ 100km


10 replies to this topic

#1 OFFLINE   Djeight

Djeight

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 posts
    • :

Posted 01 April 2007 - 15:08

Witajcie jestem tu nowy i mam właśnie dylemat , czytałem już na forum o i paru z was ma podobne problemy że maluszki im za dużo palą , mam eleganta i niestety zapłonu nie mogę ustawić [ elegant ma elektroniczny] a maluch pali około 8-9litrów / 100km

macie jakieś rady, wymieniłem już zbiornik paliwa bo przed zimą zaczął cieknąć , ustawiłem gażnik , ale spalanie jak nie spadło tak nie spadło.

pamietam kiedyś ojciec miał 650 FL i palił on malutko , 5,5 litra w mieście , czy jest to wina gażnika w elegancie?
może wsadzić jakieś mniejsze dysze?

może zaadoptować gażnik z FL badż starszego typu?? myślicie że szło by podmienić takiego starszego ?

#2 OFFLINE   scandaL

scandaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
    • :

Posted 01 April 2007 - 15:31

http://www.terytoriu...hlight=spalanie

http://www.terytoriu...hlight=spalanie

http://www.terytoriu...hlight=spalanie

uzywaj wyszukiwarki
wystarczy poczytac a jak nadal chcesz cos wiedziec to dopisac sie do starego tematu!!

#3 OFFLINE   Djeight

Djeight

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 posts
    • :

Posted 01 April 2007 - 17:26

Wszystkie tematy uprzednio czytałem i właściwie odpowiedzi nie znalazłem bo wszystko jest zrobione, czyli czyszczenie i regulacja gażnika, wymieniony bak i przewody, a zaponu nie przestawię bo jest elektroniczny.

pytam się czy można wstawić gażnik starszego typu i czy to pomoże , jakie dysze ma elegant a jakie mogę wstawić żeby mniej zjadał ?

Jeśli ten temat przeszkadza to proszę admina o przesuniecie postów do jednego z wyżej wymienionych tematów,

mam nadzieje że wstawieniem nowego tematu się nie naraziłem :P

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 posts

Posted 01 April 2007 - 18:57

pytam się czy można wstawić gażnik starszego typu i czy to pomoże , jakie dysze ma elegant a jakie mogę wstawić żeby mniej zjadał ?


ale te gazniki niczym sie nie różniom :roll: weź to dobrze ustaw!
Dodany obrazek

#5 Gość_Nowaczek_*

Gość_Nowaczek_*
  • Guests

Posted 06 April 2007 - 13:45

ja wam powiem tak ja mam elx 97 r i smigałem na pełnym gazie i tez mi tak palił miałem rozje**ny termostat cały czas miałem otwarto klapke i na 10 litrach robiłem 110 - 115 km a jak wymieniłem to robie 190 - 195 wiec mi sie wydaje ze to ma jakis wpływ na spalanie bo jezdze tak samo a pali mniej pewnie wysmiejecie ale mi sie tak wydaje :?

#6 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 posts

Posted 06 April 2007 - 14:08

ale termostat to tylko 'wypuszcza' powietrze jak silnik sie odpowiednio nagrzeje :roll:
Dodany obrazek

#7 OFFLINE   Scorpion

Scorpion

    Zaawansowany

  • Member
  • 289 posts
    • Time Online: 1g 33m 11s

Posted 06 April 2007 - 19:56

dobrze wyreguluj gaźnik, ja zmieniłem na inny i spalanie wyszło dobre 10 litrów a teraz wróciłem do poprzedniego tylko wsadzilem z niego dysze i jest jak poprzednio 7-8 litrów (przepraszam, było bo teraz stoi i czeka na części :lol: )
Terytorium126p Member - TRÓJMIASTO
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1,058 posts
    • Time Online: 7g 51m 37s

Posted 07 April 2007 - 12:17

A jaki ma przebieg??

#9 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
    • :

Posted 07 April 2007 - 19:23

a co ma przebieg do duzego spalania :? :roll:

#10 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1,058 posts
    • Time Online: 7g 51m 37s

Posted 07 April 2007 - 20:19

jeżęli ma przebieg ponad 100000km to trzeba sprawdzić kompresje, wałek rozrządu i szczelność zaworów
Dodany obrazek

#11 Gość_Nowaczek_*

Gość_Nowaczek_*
  • Guests

Posted 08 April 2007 - 22:38

nie no dziecko 12 letnie bedzie nas pouczało miazga !!



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.