Skocz do zawartości


Zdjęcie

co zrobic zeby obnizyc spalanie


7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Maroo

Maroo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 05 grudnia 2006 - 15:48

moj kaszlun pali mi okolo 7 litrow przy bardzo spokojnej jezdzie.. drazni mnie to strasznie bo wiem ze maluchy moga palic nawet po 5 przy spokojnej (no kolo 6).

nie wiecie jak sie to reguluje albo gdzie albo czym?;p piszcie!!

#2 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 05 grudnia 2006 - 16:27

spalanie zależy m. in. od stanu silnika, tras jakie robisz itp. Ja to bym chciał żeby mój tyle palił.
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   scandaL

scandaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów
    • :

Napisany 05 grudnia 2006 - 17:04

zalezy tez od zawieszenia: stan zwrotnic, zbierznosc
jak dlugo odpalasz na ssaniu? bo od tego tez

czyscisz na poczatek gaznik i regulujesz
ile masz obrotow na luzie? powinno byc 800 - 1000

#4 OFFLINE   jozekrj

jozekrj

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów
    • :

Napisany 05 grudnia 2006 - 19:18

jezeli pali 7l po miescie to ja bym sie cieszył bo nie pali duzo


moj tylko 10/100 obojetnie jak jezdze
Future TERYTORIUM126p Member -- Oddzial 100-lica


http://s2.metaldamag....php?uid=147129

#5 OFFLINE   Maroo

Maroo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 06 grudnia 2006 - 22:38

no teraz to w ogole musze z 5 min postac przed podroza na ssaniu odpalone zeby sie rozgrzal troche bo inaczej sie ksztusi... obrotomierza nie mam wiec nie wiem ile dokladnie ale spokojnie cyka prawie go nie slychac na luzie.. moze ma cos wspolnego ze spalaniem to ze musze doleac uszlachetniacza do wahy i moze jak za duzo sie wleje to wiecej zre .. nie wiem:( zobaczymy

#6 OFFLINE   scandaL

scandaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów
    • :

Napisany 07 grudnia 2006 - 00:12

no teraz to w ogole musze z 5 min postac przed podroza na ssaniu

no to juz masz jeden z powodow.. przeczysc gaznik, ustaw pozadnie i juz po pierwsze bedzie mniej palil a dwa bedzie tez mniej palil bo mniej na ssaniu bedzie stal! ja po ostatniej zimie przeczyscilem gaznik to wystarczylo doslownie 10sek i po spuszczeniu ssania chodzil rowniusienko

#7 OFFLINE   Maroo

Maroo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 07 grudnia 2006 - 14:42

dobra rada dobra rada... ale gdybym chociaz mial garaz i gdybym chociaz cos w ogole ogarnial co jak i gdzie w tym silniku:P noi czasu nie ma tez.. moze jakis mechanik czy ktos kto to zrobi szybko i sprawnie..
musze poszukac:(


ps. a tak ogolnie jak zostac klubowiczem membersem?

#8 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 08 grudnia 2006 - 10:15

Przede wszystkim ustaw dobrze zapłon (na jakieś 5-7­°), wcześniejszy zapłon nie daje praktycznie efektów, a są wyraźne bicia na wał, sprawdź przerwę na aparacie, sprawdź i ustaw luzy zaworowe, i wtedy zobacz jak będzie się sprawował, jeżeli nie będzie dalej efektów, możesz przeczyścić gaźnik, najlepiej za pomocą nitro, ale późnej trzeba go dobrze przedmuchać, ważne jest dobre ustawienie mieszanki paliwowo powietrznej (króciec koło osi przepustnicy), żeby to ustawić należy na odpalonym silniku zmniejszyć obroty silnik na jakieś 500-600orb/min, wkręcać króciec aż silnik będzie przygasał, następnie odkręcać aż do momentu naj stabilniejszych i najbardziej równych obrotów silnika, później spowrotem na standardowe obroty które powinny być w granicach 800 (na zimnym) 900 (na ciepłym). dobór dyszy paliwa i powietrza to też sprawa ważna, naj bardziej optymalna konfiguracja dla 650 to dysza paliwa 115 i powietrza 190, rurka emulsyjna mogła by ulec zmianie, F74 nie powoduje zmian w spalaniu, ale efektowniej wykorzystuje paliwo, no i przedewszystkim ssanie jak najkrócej, u mnie ssanie jest włączone maxymalnie na 10sekund, póxiej zrzucam i chile pracuje na wolnych obrotach i jade.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.