Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzynia cc700 w swapie 900???


18 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 postów
    • :

Napisany 28 grudnia 2006 - 23:50

Mam pytanko odnosnie skrzyni z cc 700 w malcu?? Jak to zamontowac i czy bede musiał flansze nowa robic do silnika z 127. Bo jezdze na maluchowskiej.

#2 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 29 grudnia 2006 - 00:32

www.126fan.pl
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 29 grudnia 2006 - 01:41

Od cholery nie opłacalnej roboty, a w konsekwencji sam nie wiem w jakim celu?

#4 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 postów
    • :

Napisany 29 grudnia 2006 - 11:15

Ale plusem jest to ze ponoc ma troche szybsze przełozenie i pełna synchronizacje.Wydaje mi sie za w swapie 900 bedzie lepiej chodzic i nie bedzie sie tak szybko sypac :)

#5 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 29 grudnia 2006 - 11:38

Ale musisz wziąć pod uwagę to że biegi będziesz miał odwrotnie :D 1 tam gdzie 4, 2 tam gdzie 3 itd.

#6 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 postów
    • :

Napisany 29 grudnia 2006 - 11:49

Oj Lama tu sie mylisz. Biegi bede normalnie po obruceniu skrzyni i podłaczeni lewara bezposrednio do wybieraka a nie tak jak to jest w cc700 przez jakis dziwny układ ciegien który powoduje zmiane przełozen w druga strone.
Tak ze o biegi sie nie boje :) 8)

#7 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 29 grudnia 2006 - 11:52

Z tego co mówisz to wynika że nie do końca sie myle. Bo piszesz ze może być tak podłaczona ze beda odwrotnie

#8 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 29 grudnia 2006 - 12:15

:crazy: :szukaj!: www.126fan.pl

"2. Działanie ogólne
W cc700 zespół napędowy umieszczony jest z przodu, co dziwne i odkrywcze nie jest. Odkrywcze dla niektórych jednak może być to, ze właśnie cc700 jest jednym z nielicznych, w których silnik jest lewoobrotowy (w BISie jak i w innych jest prawoobrotowy). Jeśli więc weźmiemy skrzynkę i silnik z 700, odwrócimy go i wirtualnie wsadzimy do malucha, to będziemy mieli 4 biegi do tylu i jeden do przodu. Ale jak przed chwila wspomniałem silnik 700 jest lewoobrotowy. Dlatego jeśli o wyrzucimy i do skrzynki podłączymy silnik prawoobrotowy, to z powrotem będziemy mieli 4 biegi do przodu i 1 do tyłu. Dlatego też wcale nie trzeba odwracać dyfra, aby mieć odpowiednio biegi. Jednocześnie ktoś mógłby się zastanawiać, że skoro odwróciliśmy skrzynkę to teraz będziemy mieli biegi w lewarku w "odwrotne H", czyli 1 na miejscu 4, 4 na miejscu 1. Tutaj jednak również będzie prawidłowo, ponieważ w 700 jest - nie wnikając w szczegóły - przekonstruowany lewarek tak, żeby biegi w nim działały właściwie. Dzięki temu właśnie biegi w malcu zachowają swoje położenie. Jeśli więc wyjaśniłem już wszystkie wątpliwości co do "odwrócenia" skrzynki, myślę, że można omówić poszczególne rzeczy, które trzeba zrobić."
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 postów
    • :

Napisany 29 grudnia 2006 - 12:55

Kjub wreszcie sie dogadalismy bo ja juz o tym wiedziałem interesuje mnie bardziej zak to bedzie w 900 czyli tak jak w temacie i czy bede musial nowa flansze robic?? A nie temat biegów który bedzie do tyłu a który do przodu :)

#10 OFFLINE   qdlaty

qdlaty

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów
    • :

Napisany 29 grudnia 2006 - 16:46

bede musial nowa flansze robic??



Tak

#11 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 03 stycznia 2007 - 19:37

a czasem skrzynia od cc700 nie ma takiego samego kolnierza jak maluchowska bo mi sie wydaje ze jest taka sama.... :?: :?:

#12 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 03 stycznia 2007 - 20:23

Ale tu raczej chodzi o założenie jej do 900tki :roll:
Dodany obrazek

#13 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 postów
    • :

Napisany 03 stycznia 2007 - 22:10

Własnie chodzi mi o 900 juz zrezygnowałem duzo kłopotów i licznik kreci sie w druga strone. Pozostane przy maluchowskiej musze jej tylko remont zrobic i moze jakies detale z bis :D

#14 OFFLINE   qdlaty

qdlaty

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów
    • :

Napisany 04 stycznia 2007 - 01:31

a czasem skrzynia od cc700 nie ma takiego samego kolnierza jak maluchowska;>?? bo mi sie wydaje ze jest taka sama....


Nie, nie jest taka sama.

#15 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 09 stycznia 2007 - 17:27

Skrzynia z CC700 to zły pomysł, bo cała skrzynia jest skonstruowana pod silnik z CC700, który sie kręci w odwrotną stronę, kołniez w skrzyni jest podobny do tego co jest w bisie, czyli jest inny niż w maluchu, przełożenia biegów są identyczne jak w maluchu, jedynie przełożenie przekładni głównej jest takie jak w bisie czyli dłuższe niż w maluchu, mimo podobieństw, to skrzynia z CC700 bardzo sie różni, nawet od skrzyni bisa, nie mówiąc o skrzyni od malucha.

#16 OFFLINE   qdlaty

qdlaty

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów
    • :

Napisany 09 stycznia 2007 - 18:30

przełożenia biegów są identyczne jak w maluchu, jedynie przełożenie przekładni głównej jest takie jak w bisie czyli dłuższe niż w maluchu


kiedys mi sie nudzilo i zrobilem taka oto tabelke:

Please Login or Register to see this Hidden Content


przelozenia nie do konca sa takie same pomiedzy tymi skrzyniami. Roznia sie co prawda niewiele, ale sie roznia.
pzd c.

#17 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 10 stycznia 2007 - 01:54

Faktycznie troche dłuższa dwójka i ciut krótsza 3, oczywiście jeżeli dane są prawdziwe, bo nie mam danych na ten temat, nie są to jakieś wielkie różnice, praktycznie nie zauważalne, według mnie nie ma co w gównie rzeźbić, bo nie warta skórka za wyprawke.

#18 OFFLINE   qdlaty

qdlaty

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów
    • :

Napisany 10 stycznia 2007 - 14:47

Faktycznie troche dłuższa dwójka i ciut krótsza 3, oczywiście jeżeli dane są prawdziwe, bo nie mam danych na ten temat, nie są to jakieś wielkie różnice, praktycznie nie zauważalne, według mnie nie ma co w gównie rzeźbić, bo nie warta skórka za wyprawke.


to zalezy jak no to patrzysz.
jak chcesz miec synchro 1. to moze i warto, jak chcesz bic rekordy predkosci to albo BIS albo CC. Jam mam a grupe krotka.
pzdc.

#19 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 10 stycznia 2007 - 17:19

A po co mi synchronizowany pierwszy bieg? jak mogę go włączać bez synchronizatora. :wink:



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.