Skocz do zawartości


Zdjęcie

fotele bimarco na oginalne szyny


6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
    • Time Online: 17g 30m 26s

Napisany 11 marca 2014 - 17:36

da rade przekręcić fotele bimarco na orginalne szyny maluchowskie ?
  • jibjabst lubi to

#2 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 11 marca 2014 - 19:52

tak,tylko trzeba je przerobić,tzn odciąc od fotela typu np karkołamacz,przyspawac płaskownik,nawiercic otwory i mozna montowac ;)
  • jibjabst lubi to
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#3 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
    • Time Online: 17g 30m 26s

Napisany 11 marca 2014 - 19:54

dzięki za odpowiedz, a takie pytanie zanim kupie ten fotel, jak wytne szyny ze starych foteli i dam ten płaskownik czyli mocowanie to będę musiał jeszcze fotel przerabiać ? czy tam już pod spodem są otwory itp ?
  • jibjabst lubi to

#4 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 postów
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Napisany 11 marca 2014 - 22:47

są otwory, nie mam obecnie zdjęcia jak to wygląda od spodu, ja mam tak przerobione 2 sztuki bimarco C. Jak wyjmiesz fotel z auta, odcinasz szyny, wsuwasz każdą na suwnice w podłodze, z prętów spawasz ich łączenie - na kształt litery Z. (tym sposobem uzyskujesz na stałe odpowiedni rozstaw nowego mocowania. Później przyspawujesz na każdą z szyn profil 20x20, przewiercasz go razem z szyną na wylot w miejscu gwintów w fotelu (prawie idealnie pokrywają się z rozstawem oryginalnych szyn maluchowskich) i przykręcasz cały nowy support na śruby imbusowe od spodu. Śruby imbusowe nie przeszkadzają w prowadzeniu fotela po szynach. Tym sposobem uzyskujesz regulacje fotela i zachowujesz oryginalne suwnice w podłodze. :) Jeśli zechcesz zrobię Ci zdjęcie zamontowanych foteli, postaram się od spodu uchwycić jak zrobione jest mocowanie. Foteli nie będę wyjmował, bo żeby je wyjąć muszę rozkręcić i wyjąć klatkę.. ;)

#5 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
    • Time Online: 17g 30m 26s

Napisany 11 marca 2014 - 22:52

dzięki, już wiem co i jak, ale gdybyś mógł zrobić zdjęcia na ile się da to było by super

#6 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 postów
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Napisany 11 marca 2014 - 23:39

Teraz mi się przypomniało, że jeden fotel mam zrobiony na 2 profilach jeden na drugim, żeby był nieco wyżej. Mam nadzieje, że pomogłem i samą esencję jesteś w stanie uchwycić. Nie jest to zrobione super profi, w zasadzie było z myślą "do przymiarki" ale już tak zostało, ważne, że pełni swoją funkcję bardzo dobrze :)
PS - przedostatnie zdjęcie - stopka została dospawana po to, żeby fotel nie bujał się na mocowaniu przód tył, tylko przy maksymalnym wysunięciu opierał się na niej. Ja miałem dodatkowe kino, żeby wsadzić fotele z klatką, dlatego same mocowania pozyskane z oryginalnego fotela zostały skrócone i przerobione. Jak ogarniesz, daj znać jak Ci poszło :)
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#7 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
    • Time Online: 17g 30m 26s

Napisany 13 marca 2014 - 13:44

już to ogarnąłem, zaraz bede zamawiał fotel i powinien dojść jutro może w poniedziałek, ale i tak będe miał czas go ogarnąć około środy a co do mocowania to już trochę myslałem i mniej więcej wiem jak to zrobie, już jak to zrobie to dam foty jak to wyszło



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.