Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śledzik - Bis dupowóz


5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 18 grudnia 2013 - 16:35

Przedstawiam Wam Śledzika, czyli Bisa z 1990 roku.
Dlaczego Śledzik? Bo gdy pierwszy raz otworzyliśmy go z ziomkami na placu u właściciela waliło ze środka niczym jakiś śledź.
Do rzeczy. Bis stał od jakiś 4 lat na podwórku powoli stając się elementem żywopłotu. Służył za składowisko jakiś tam pierdół. Info o nim dostałem od mojego zioma który śmiga na tirach i również jest miłośnikiem starych sprzętów. Któregoś tam razu go wypatrzył, pogadał z właścicielem, okazało się, że będzie na sprzedaż więc zabrał kontakt. Jakoś tak ostatnio nas podkusiło żeby pojechać i go obejrzeć i ugadać cenę sprzedaży. Tak prezentował się w połowie września na trawniku.
Dodany obrazekDodany obrazek

Ostatnio udało się skołować trochę wolnej gotówki, a mianowicie 300zł, bo na tyle został wyceniony. I tak 9 listopada za pomocą ziomka i jego UAZa Śledzik trafił do mnie pod blok.
Dodany obrazek

Rano można było się nieco bardziej przyjrzeć jak się prezentuje nowy nabytek.
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

Środek jak widać z eleganta, licznik z późnego cc900, co w sumie fajne to że tylna kanapa też ma naciągniętą tapicerkę z eleganta. Niestety, podsufitka się podarła i trzeba zrobić nową. Zastanawiam się czy tylko uprać ten środek czy może zmienić. Generalnie auto zostało już odpalone, pierwsza jazda próbna zaliczona. Na pierwszy ogień trzeba wymienić wężyki paliwowe, wymienić płyn chłodniczy, poprawić hamulce bo są bardzo słabe, no i prawdopodobnie zrobić poduszki od skrzyni, bo dosyć mocno trzęsie budą. Z zewnątrz oczywiście mycie, polerka, wymiana lamp, zderzaków, zrobienie jakiś zaprawek. Nad jakimiś przeróbkami pomyśli się, jak auto będzie już mechanicznie w stanie dobrym :)
Ogółem planuje sobie nim śmigać tak na co dzień, więc jakaś większa gleba odpada. Mam nadzieję, że niedługo autko zacznie zmieniać się na lepsze ;)

Tymczasem miał pierwsze po 4 latach mycie.
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

Początki ogarniania ;)
Dodany obrazek

Bitgum skuty, kilka łatek poszło. Inspekcja od spodu natomiast nie wykazała większych problemów, standard to przy pasie na dole gdzie jest zapas. Wyjaśniła się przyczyna braku hamulców - przewody pokruszyły się pod wpływem dotykania, trzeba też kupić nowy trójnik i takie tam, wszystko już kupione i lada dzień będzie montowane. A pod wykładziną znalazłem jakąś starą porysowaną płytę cd, stare paragony i 5zł :D

#2 OFFLINE   kris8526

kris8526

    Szef wszystkich Szefów (Moderator)

  • Member
  • 997 postów
    • Time Online: 50d 15g 58m 13s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 18 grudnia 2013 - 17:23

nie dobrze jak znajduje się kasę w aucie kupionym podobno źle wróży :)
fajny bisik :)

#3 OFFLINE   poloska

poloska

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
    • Time Online: 3d 4g 40m 22s

Napisany 18 grudnia 2013 - 22:06

nie dobrze jak znajduje się kasę w aucie kupionym podobno źle wróży :)
fajny bisik :)


eee tam kłamstwo i zabobon,ważne że auto w dobre ręce wpadło 8)

#4 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 19 grudnia 2013 - 08:09

no trzeba przyznac bis cudowny :D

#5 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 19 grudnia 2013 - 18:12

dobry dupowóz na zime :)

#6 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 19 grudnia 2013 - 22:32

arek, ale ja nie chcę zimy w lutym... A ponadto będę jeździł nim jak długo się tylko da :)








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.