Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak zapłonu, problem z elektryką


4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   seserek

seserek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2013 - 20:35

Witam,

ostatnio mam problem ze swoim fiatem (126p ELX, rocznik 97), zwracam się o pomoc, ponieważ od 6 lat użytkowania jeszcze coś takiego mi się nie zdarzyło i jestem w kropce.

Mianowicie pewnego dnia, po normalnym dniu użytkowania bez żadnych objawów, przy próbie uruchomienia wieczorem nie odpalił. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce na pierwszą pozycję wszystko jest ok, świeci kontrolka ładowania, przy przekręceniu na zapłon wszystko gaśnie. Żadnych dźwięków, dławienia się, elektryka nie działa. Głucho. Absolutnie nie mam pojecia co to może być, powiem tylko, że akumulator doałdowałem, bezpieczniki sprawdziłem, klemy akumulatora czyste.

Czy ktoś mógłby mnie wspomóc radą? Dodam, że muszę uporać się z tym własnymi środkami, maluszek dopiero co był u mechanika po nową skrzynię biegów, na następne wizyty środków brak:).

#2 OFFLINE   wojtas89

wojtas89

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów
    • Time Online: 2d 3g 55m 32s

Napisany 05 listopada 2013 - 20:42

Kontrolki przygasają czy całkiem gasną? Weź rozrusznik podepnij "na krótko" do akumlatora. Jak nie zakręci to masz już winowajcę. Jak zakręci to posprawdzaj wszystkie przewody może być gdzieś zwarcie...

#3 OFFLINE   seserek

seserek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2013 - 21:57

Gasną całkowicie. A rozrusznik w maluchu jest do wyjecia bez kanału?

#4 Gość_Wicher126_*

Gość_Wicher126_*
  • Guests

Napisany 06 listopada 2013 - 22:03

seserek Uderz kluczem w rozrusznik i zobacz może się zawiesił,rozrusznik wyjmiesz bez kanału prosta rzecz.Na pewno dasz radę

#5 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 postów
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Napisany 07 listopada 2013 - 23:29

albo akumulator padł śmiercią turbo przyspieszoną - tak sie u mnie zdarzało. Miałem jeszcze kiedyś urwany kabel do rozrusznika (ten gruby) i wszystko oko, ale bendiks wyrzucało ale nie kręcił i ładowania nie byo przy okazji



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.