Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silnik (rozrusznik) ledwo kręci :/


8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Młody126p

Młody126p

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
    • :

Napisany 14 czerwca 2013 - 21:32

Siema. Ostatnio wyciągałem silnik z maluszka bo malowałem komorę silnika i po jakiś 2 tygodniach go włożyłem z powrotem i silnik nie chce odpalić. tzn raz mi odpalił lecz musiałem kilka ładnych kropel wlać do gaźnika i jak podłączyłem nowy akumulator BOSCH S5 74ah to ledwo kręci tak jakby akumulator był na zero prawie wyładowany a jak do drugiego auta wkładam to w nim rozrusznik kręci jak wariat. Co to może być za przyczyna ?? Myślę że to może być masa ale jak by nie było masy to czy chociaż wgl ten jeden raz by mi odpalił. Znaczy masa jest podłączona do budy ale prawdopodobnie nie łączy. HELP

#2 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 15 czerwca 2013 - 00:02

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wyczyść punkty styku masy i sprawdź jak działa. Jak nie ma styku to cud, że w ogóle to kręci.
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Młody126p

Młody126p

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
    • :

Napisany 15 czerwca 2013 - 08:59

Właśnie wróciłem z garażu, posprawdzałem całą mase od akumulatora do budy od budy do alternatora i ogólnie na całym aucie jest masa taka jak należy. Wycieraczki kręcą jak szalone, wszystkie lampy i kontrolki świecą normalnie a jak włączyłem światła drogowe to też święcą normalnie.

#4 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 15 czerwca 2013 - 11:47

Rozumiem, że problem rozwiązany? Bo nie napisałeś najistotniejszego - czy rozrusznik zaczął kręcić jak należy?
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   Młody126p

Młody126p

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
    • :

Napisany 15 czerwca 2013 - 21:40

Nie, niestety nie, nawet na krótko próbowałem i dalej nic. Czy może to być coś z rozrusznikiem że ledwo kręci ??

#6 OFFLINE   motokrzych

motokrzych

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 477 postów
    • Time Online: 2d 19g 41m 10s

Napisany 15 czerwca 2013 - 21:56

pewnie odgiąles przewód do rozrusznika. mógł się przerwać w środku. weź sobie pociagnij gruby kabelek od + do rozrusznika i sprawdź. jak będzie lepiej to po prostu daj go na stałe.
Dodany obrazekDodany obrazek

chomik: motokrzych40
516-410-545 (proszę raczej o sms)
Lokalizacja Nowy Sącz małopolska
Dodany obrazek

Na sprzedaż chromowane częci
na chomiku mam to co sprzedaję;)

#7 OFFLINE   Młody126p

Młody126p

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
    • :

Napisany 15 czerwca 2013 - 22:09

Tylko że na krótka czy też normalnie to rozrusznik kręci tylko ze silnik ledwo robi 2 obroty o 3 nawet niezakończony

#8 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 16 czerwca 2013 - 01:03

Rozrusznik pobiera bardzo dużo prądu, więc przewód akumulator-rozrusznik też musi być w nienagannym stanie. Wczołgaj się jeszcze raz pod auto, odkręć przewody od rozrusznika, wyczyść je dokładnie, obejrzyj też dobrze sam przewód. Jeżeli końcówka przewodu jest uszkodzona, to warto uciąć oczko i zarobić to jeszcze raz od nowa. Jeżeli to nic nie da, no to wina leży w samym rozruszniku. W takim wypadku trzeba go wytargać na zewnątrz, sprawdzić stan szczotek. A jak już będzie na wierzchu, to przy okazji rozmontować elektromagnes, wyczyścić, złożyć od nowa.
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   Młody126p

Młody126p

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
    • :

Napisany 16 czerwca 2013 - 16:50

Dzisiaj niedziela, ale jutro wyciągnę rozrusznik i go rozbiore, sprawdze stan szczotek i ewentualnie kupie nowe i wtedy zobaczymy co i jak.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.