Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fiat 126, czy włoski?


12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Nadal

Nadal

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 04 czerwca 2012 - 17:12

Witajcie. Mój pierwszy post na tym forum.. Kilka dni temu stałem się właścicielem kolejnego maluszka. Dość ciekawego. Podobno jest włoski. W dowodzie ma wpisane FSM. 74 rok. Numer Vin zaczyna się od "FIAT". Podejrzewam, że te papiery mogą być jakieś lewe. Wiadomo, malca nietrudno zawinąć. Proszę o pomoc w ustaleniu pochodzenia i roku produkcji.
To moim zdaniem wyróżnia go od normalnych malcy:
-przedni zderzak
-kolor (oryginalny)
-znaczki
-tylne plastikowe boczki wnętrza
-pełna podsufitka (wiem że Polacy takową też robili)

Deska rozdzielcza jest nieoryginalna.
Jakiej produkcji są te felgi? To szeroki rozstaw szpilek.

Link do zdjęć:

Please Login or Register to see this Hidden Content



#2 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 04 czerwca 2012 - 17:54

W tamtych latach robiono już tylne szyby uchylne i fotele lotnicze a i jeszcze te zderzaki a nie chromy ?? dziwne to jakaś przeróbka, większość tych rzeczy jest od nowszych modeli nie wiem wydaje mi się, że to jest nowszy model a na tabliczce znamionowej też ma wybite 1974r. ?

#3 OFFLINE   Nadal

Nadal

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 04 czerwca 2012 - 18:17

Dlatego się właśnie pytam. Zderzaki mogły być wymienione. Szyby.. Niby wszystkie są z tego samego okresu chyba. W tamtym okresie nie było otworów fabrycznych na te szyby.
Ma jeszcze obły zbiorniczek płynu hamulcowego i nie ma tego garbu w rynience bagażnika - tej przy szybie.
Tabliczkę ogarnę za dwa dni, pamiętam że jest przykręcona na wkręty.. Dlatego sądze że mogą być to papiery od innego.

#4 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 04 czerwca 2012 - 20:01

a tak z ciekawości ile za niego dałeś ? :lol:

#5 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 04 czerwca 2012 - 21:38

Nie wiem, po czym poznać, czy jest to samochód włoski, czy polski przeznaczony na export, ale rocznik się może zgadzać. Dużo rzeczy w samochodzie oczywiście można założyć nowszych (jak deska rozdzielcza, pod którą z tego co wygląda na zdjęciu po prostu ktoś wyciął większy otwór). Czy masz w tym samochodzie takie detale jak ręczne cięgno gazu, albo otwory wentylacyjne w słupkach B? Można by było jeszcze zobaczyć jak wyglądają tylne słupki, ale to trzeba by było ściągać podsufitkę. Szyby uchylane z tego co wiem były także w ST ale coś (teraz nie wiem czy zawiasy czy zamek, czy nie jedno i drugie) wyglądało nieco inaczej niż w późniejszych modelach.
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   Mato96

Mato96

    Master

  • Member
  • 526 postów
    • Time Online: 1d 19g 31m 37s

Napisany 04 czerwca 2012 - 21:51

Please Login or Register to see this Hidden Content

tu jest co prawda pierwsza seria ale nie wiem jak to wygląda rocznikowo .... kaszlak_maniak też jest o tych szybach że były inne mocowania. Może się na coś przyda ta stronka
Dodany obrazek
652 powody do radoci

#7 OFFLINE   Nadal

Nadal

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2012 - 07:38

Ten niby tempomat mam. Jak bede w domu to wrzuce zdjecie deski bez tapicerki. Juz zdjalem ja. Blokady kierownicy nie mam. Zrobie tez wiecej dokladnych zdjec. Tych szyb. Czy malowano polskie fiaty na ten kolor?
Dalem za niego 700 zlotych..

#8 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 05 czerwca 2012 - 09:45

Tak, może to być jego oryginalny kolor.
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   Pro100wnik

Pro100wnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 241 postów
    • Time Online: 1d 20g 15m 28s

Napisany 06 czerwca 2012 - 08:36

Mnie dziwi ten licznik od FL jak na 74 rocznik

#10 OFFLINE   Nadal

Nadal

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 06 czerwca 2012 - 08:47

To zobacz na zdjecie ze zdjetym obiciem deski. To jest deska pod kapliczke, tylko ktos wycial dziure pod licznik od fla. Deska ma miejsce na przelaczniki, radio/polke i pompke spryskiwacza. Tabliczka znamionowa jest zamalowana pedzlem. Roku na niej nie widac.

#11 OFFLINE   Pro100wnik

Pro100wnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 241 postów
    • Time Online: 1d 20g 15m 28s

Napisany 06 czerwca 2012 - 09:14

a no rzeczywiście, nie zauważyłem ;D

#12 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 06 czerwca 2012 - 11:42

Dodany obrazek

Hmmmm... Ale ta deska rozdzielcza mimo wszystko mnie zastanawia. Tzn, się blacha jest na pewno pod kapliczkę, tylko tak patrząc na to... Moim zdaniem to jest blacha pod drugą serię. W pierwszej serii był jeden mały panel, na którym był włącznik od świateł i pompka spryskiwacza i było to ulokowane na samym środku.

Dodany obrazek

Jeżeli wersja auta była przygotowana do montażu radia, to przełączniki ze środkowego panelu przenoszone były na lewą stronę kapliczki, a sama wnęka zostawała pusta, by można było ją ściągnąć i zamontować radio.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

A patrząc na otwory, jakie masz w desce rozdzielczej (pomijając ten wycięty na licznik FLa) to masz deskę przystosowaną do montażu takiego panelu, czyli druga seria.

Dodany obrazek

W silniku też było grzebane, bo ma alternator, a widać w środku mocowanie po regulatorze prądnicy. Sprawdź czy ktoś zmienił sam alternator czy cały silnik i nie jest to przypadkiem 650. To akurat nie jest problem, bo to żaden problem zmienić silnik czy alternator, ale te otwory w desce mnie zastanawiają. Obejrzyj ją dokładnie i jej najbliższe okolice, czy nie była czasem nigdzie spawana, bo to jest ewidentnie deska pod panel z II serii. Zastanawia mnie jeszcze brak klapy bambino. I jeżeli dobrze mi się wydaje, to trójkąciki mają zamki też z II serii. To i ta deska daje podejrzenie, że to auto może pochodzić gdzieś ze środka 1977 roku, kiedy to dochodziło do pierwszego liftingu 126p, dlatego większość elementów ma jeszcze charakterystycznych dla I serii, ale są i elementy II serii.


Ewentualnie jest jeszcze jedna opcja. Auto mogło mieć wypadek (bo żeby tak szybko zgniło to nie sądzę) i kiedyś popularne było praktykowanie czegoś takiego jak "wymiana karoserii" czyli pozyskiwało się nową (nie wiem skąd, czy z fabryki, czy gdzie się takie coś dostawało) budę i przekładało do niej części z posiadanego już pojazdu. Teraz oczywiście maluchy w ogłoszeniach wyginęły, ale jeszcze kilka lat temu, kiedy samych 126p na głupim alledrogo było pewnie nawet kilka tysięcy na porządku dziennym, to pełno było aut, które w papierach powinny być pierwszą serią, a były FL'ami, albo eleganty, które w papierach były FL'ami.

Także to auto to nadal jedna wielka zagadka.
Dodany obrazek

#13 OFFLINE   zolo

zolo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 postów
    • Time Online: 4d 2g 45m 58s

Napisany 06 czerwca 2012 - 12:46

Ewentualnie jest jeszcze jedna opcja. Auto mogło mieć wypadek (bo żeby tak szybko zgniło to nie sądzę) i kiedyś popularne było praktykowanie czegoś takiego jak "wymiana karoserii" czyli pozyskiwało się nową (nie wiem skąd, czy z fabryki, czy gdzie się takie coś dostawało) budę i przekładało do niej części z posiadanego już pojazdu. Teraz oczywiście maluchy w ogłoszeniach wyginęły, ale jeszcze kilka lat temu, kiedy samych 126p na głupim alledrogo było pewnie nawet kilka tysięcy na porządku dziennym, to pełno było aut, które w papierach powinny być pierwszą serią, a były FL'ami, albo eleganty, które w papierach były FL'ami.

Także to auto to nadal jedna wielka zagadka.


Bylo tez cos takiego jak wymiana gwarancyjna.

Buda byla objeta 2/3 letnia gwarancja. Jesli w tym czasie wdala sie korozja mozna bylo sie ubiegac o wymiane nadwozia.
W takch przypadkach mozna bylo stac sie wlascicielem nowszego modelu nadwozia ze starymi (przelozonymi) bebechami i z dodatkowym wpisem w dowodzie SKLADAK.

Taka wlasnie przygode mial moj dziadek ktoremu zmienono bude ST na FL



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.