Skocz do zawartości


Zdjęcie

lampka na zderzaku kontrolka oleju i aku


11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 19 czerwca 2010 - 20:51

4 pytania


1 na zderzaku czerwona lampka się nie świeci... czemu?cała lampka jest nowa ale dostrzegłem że nie dochodzi prąd do niej? gdzie szukać przyczyny co robić

2 brak wstecznego... także się nie świeci czy to tylko przyczyna włącznika w skrzyni? bo jak tak to mam nowy no chyba że mam szukać przyczyny jeszcze gdzieś? oraz czy lampka wstecznego pali sie na zapłonie czy na włączonym silniku?

3 kontrolka aku mi sie świeci na przekręconym zapłonie... czy na zapłonie ciągłe jej świecenie sie to jest normalka?

4 oraz tak że na zapłonie świeci mi się kontrolka oleju a w silniku jest zalane 2 L świeżego oleju czy moze na zapłonie to też normalka

#2 OFFLINE   Low&Adrian&Slow

Low&Adrian&Slow

    Jade wolno bo mi wolno.

  • Member
  • 1 820 postów
    • Time Online: 13g 6m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 19 czerwca 2010 - 21:18

2 brak wstecznego... także się nie świeci czy to tylko przyczyna włącznika w skrzyni? bo jak tak to mam nowy no chyba że mam szukać przyczyny jeszcze gdzieś? oraz czy lampka wstecznego pali sie na zapłonie czy na włączonym silniku?

3 kontrolka aku mi sie świeci na przekręconym zapłonie... czy na zapłonie ciągłe jej świecenie sie to jest normalka?

4 oraz tak że na zapłonie świeci mi się kontrolka oleju a w silniku jest zalane 2 L świeżego oleju czy moze na zapłonie to też normalka

2. U mnie było takie coś w skrzyni. Na zapłonie o ile sie nie myle to też :D
3. Tak to normalka.
4.To też normalka
:P

Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków... pojeździć się da, ale jednak czegoś brakuje..
uz24f2cs.jpg


#3 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 19 czerwca 2010 - 21:27

razor34 no mam zakupiony taki pierdacznik do skrzyni biegów... jak bd trzeba to go wymienię na ten nowy ale może są inne przyczyny niż tylko to

#4 OFFLINE   Tomash85

Tomash85

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 postów
    • :

Napisany 19 czerwca 2010 - 21:31

1 na zderzaku czerwona lampka się nie świeci... czemu?cała lampka jest nowa ale dostrzegłem że nie dochodzi prąd do niej? gdzie szukać przyczyny co robić

Styki przeczyść w kostce.To jest światło przeciwmgłowe :wink:


2 brak wstecznego... także się nie świeci czy to tylko przyczyna włącznika w skrzyni? bo jak tak to mam nowy no chyba że mam szukać przyczyny jeszcze gdzieś? oraz czy lampka wstecznego pali sie na zapłonie czy na włączonym silniku?

Może być i to lub też styki nie włączą przy samej lampie.Pali się na zapłonie również.


3 kontrolka aku mi sie świeci na przekręconym zapłonie... czy na zapłonie ciągłe jej świecenie sie to jest normalka?

Normalna rzecz.


4 oraz tak że na zapłonie świeci mi się kontrolka oleju a w silniku jest zalane 2 L świeżego oleju czy moze na zapłonie to też normalka

Normalna rzecz.

#5 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 19 czerwca 2010 - 21:43

dziekuję... najgorsza to bd ta czerwona lampka :roll: ale bd kombinował jutro dam znać co i jak wymodziłem

#6 OFFLINE   Tomash85

Tomash85

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 postów
    • :

Napisany 19 czerwca 2010 - 21:52

Mi sie zdaję ze to będzie kostka zapyziała :)

#7 OFFLINE   seba650

seba650

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 237 postów
    • Time Online: 9m 26s

Napisany 19 czerwca 2010 - 21:59

Tomash85, zapomniałeś dodać zeby jeszcze poczyścił w skrzynce z bezpiecznikami :)
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   Tomash85

Tomash85

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 postów
    • :

Napisany 19 czerwca 2010 - 22:13

O właśnie....Dziękować Seba :wink:

#9 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 19 czerwca 2010 - 23:35

3 i 4 to chyba w większości samochodów (przynajmniej tych starszych, bo w nowszych po przekręceniu kluczyka zaczyna się świecić każde jedno gówno, do którego tylko jest podłączona żarówka/dioda...).

1 - możliwości - spalona żarówka, zaśniedziałe styki żarówka/lampa, brak styku w kostce, upierdolony gdzieś po drodze kabel, niesprawny przełącznik, przepalony bezpiecznik itepe itede.

2. Jak wyżej z tym że zamiast przełącznika na desce jest ten w skrzyni.

Powiedz mi kropek, czy Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o elektryce? Tylko taka wiedza troszkę większa niż że bateryjka ma plus i minus i jak się podłączy żarówkę to zaświeci?
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 20 czerwca 2010 - 07:07

jakąś tam wiedzę mam ale powiem szczerze... elektryka to mój słaby punkt :roll:

#11 OFFLINE   Wawrzyn18

Wawrzyn18

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
    • :

Napisany 24 czerwca 2010 - 22:26

Chciałbym jeszcze przypomnieć, że światło przeciwmgielne(to czerwone :) ) świeci sie tylko po włączeniu świateł dziennych, bo niektórzy początkujący kierowcy jeszcze tego nie wiedzą :wink: . A światło wstecznego przy zapalonym zapłonie :) pozdro

#12 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 24 czerwca 2010 - 22:34

Posprawdzaj w lampach styki żarówek i kostki na przewodach, lampa wstecznego działa na włączonym zapłonie. kontrolka ładowanie i ciśnienia oleju zapala się w każdym samochodzie po włączeniu zapłonu, po odpaleniu powinny gasnąć.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.