Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamiana szyby z el'a do fl'a - poglądowy opis


Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomaszko

tomaszko

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
    • :

Napisany 24 września 2007 - 08:00

jak pisłaem w którymś z postów - głowica odstawiona na bok - robiłem drzwi i udało się :D
jestem bardzo zadowolony z szyby od ela w moim roczniku. pozostało tylko zabezpieczyć przed korozją oraz wstawić jakiś ładnie dopracowany plasik w miejscu wstawki.
wynik pracy poniżej:

Please Login or Register to see this Hidden Content


i mam swoje ulubione lusterka :)
gdyby miał ktoś jakieś pytania niech napisze priv - postram się pomóc.
aby zrobić coś takiego należy:
1- kupić dzwi z el - koszt u mnie ok. 40PLN
2 - rozebrać je do "gołego" - trzeba uważać na aluminiowe ramki wokół drzwi - bardzo łatwo je zgiąć
3 - przygotować z blachy trójkąt, który będziemy wstawiać - ja najpierw przygotowałem większy później dopiero docinałem i dopasowywałem do drzwi - jeśli ktoś mogę podesłać rysunek poglądowy jak to ma wyglądać.
4 - wstawić ten trójkąt zachowując wymiary - bardzo ważny moment, ponieważ od tego zależy jak będzie przesuwać się szyba i czy w ogółe będzie - ja wymiary brałem z oryginalnych drzwi (wcześniej rozbieranych)
5 - wcisnąć ramki aluminiowe
6 - wstawić prowadnice szyby - w tym momencie nie trzeba nic przerabiać
prowadnica od klamki jest taka sama, a dla drugiej wykorzystujemy otwór, który był wykorzystywany na kółko regulacyjne linki
7 - wcisnąć uszczelki
8 - włożyć szybę - sprawdzić jak się przesuwa.
9 - pozostaje już tylko podnoszenie - trzeba będzie wywiercić trzy otwory - jeden na zamocowanie mechanizmu podnoszenia
10 - dwa następne na zamocowanie prowadnicy dla szyby.
UWAGA - ja wszystkie wymiary brałem z oryginalnych drzwi i na nich się wzorowałem
11 - pozostaje tylko zamontować "boczek" drzwi i gotowe.

pytania - piszcie
Oceniajcie moja pracę :D



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.