Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polski Fiat 126P ST 83' " Orzeszek"- remont


173 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów
    • Time Online: 1d 2g 38m 35s

Napisany 02 sierpnia 2007 - 18:33

Witam! Przedstawiam moje nowe autko.Maluszek zakupiony został 6 czerwca- data chyba dobrze znana miłośnikom malucha ;), dla niewtajemniczonych to 34 rocznica rozpoczęcia produkcji malucha w polsce,za kwote 200zł od znajomego, instruktora jazdy który przejął go od swego ojca , starszego pana , który juz nie mogł jeździć.Autko przywędrowało do żar z gniezna.Samochodzik zakupiłem z bagażnikiem pełnym cennych narzędzi , części, znalazła się nawet stara parasolka pamiętająca tamte czasy i apteczka, maluszek miał zamontowaną pod fotelem skrzynkę na rózne rzeczy ale wymontowałemją.Autko rok czasu stało na dworze nie ruszane, ale akumulator nowy więc po założeniu kabli odpalił od razu, silniczek pracuje cichutko , równo , nie skacze obroty super,myslałem ze gasł bo w ogóle nie słyszałem silnika.Oczywiście czekało mnie przy nim duzo pracy - rok to duzo , obawiałem sie paru niemiłych niespodzianek, jednak po dokładnym rozebraniu autko okazało się nienaruszone prze rdzę,nigdzie zadnych dziur ani pęcherzy, wewnątrz sucho, zero wilgoci,gdy zdrapywałem z nadkoli starą konserwację było jej tyle, że autko było chyba cięższe o jakies 50kg heh,a pod konserwacją zdrowiutka blacha, tak więc autko nie wymaga żadnych ingerencji blacharza, nigdy też żaden element nie był wymieniany , zarówno blachy jak lakier są oryginalne.Po roku postoju deszcz, śnieg, mróz, słońce zrobiły swoje ,lakier musiałem spolerowac , było cięzko, i tak z ciemnego brązu zrobił się błyszczący orzech! Autko przed przejęciem go przez mojego znajomegoprzeszło mały remoncik- hamulce, zamiast prądnicy altek, pompa paliwa,oczywiscie filtry,opony i kilka innych rzeczy.Ja wymieniłem tylko oleje, poza tym nic nie robiłem przy mechanice, autko sprawuje się super, skrzynia biegów sucha, nie zgrzyta, zawieszenie cichutkie , nic nie stuka w ogóle wydaje się jakby dopiero co go wyprodukowali, naprawdę trafiłem dobry egzemplarz, przy autku wykonałem głównie prace kosmetyczne z wymianą kilku tajli-kloszy na białe,tapicerki deski na beżową,polerowanie karoserii, konserwację nadkoli i jakies drobne sprawy.A co najlepsze- w tych pracach pomagała mi moja ukochana Justynka, heh na początku nie lubiła malców a teraz mi zawsze pomaga :) A ja sie odwdzięczam :P W planach autko będzie lakierowane na kolor żółty, chce zrobic replikę malucha mojego św. pamięci dziadka, chciałbym założyc także oryginalne alufelgi 12'.Teraz jeżdżę autkiem na codzień i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń,nawet podsufitka jest solidnie zamocowana hehe, autko także bardzo mało pali w mieście 5l na 100 :D,oczywiście autko będzie rzadziej używane jak tylko mój elegant zostanie zrobiony bo pojawiło się kilka usterek. Zapraszam do oglądania :

Autko zaraz po przyjeździe do domku zostało poddane wybebeszaniu w celu dokładnych oględzin i ewentualnych napraw ,sprzątaniu, itp:
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Podłoga :D
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Bagażniczek przed i po wyczyszczeniu z nową uszczelką:
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Ciekawostka- otwór w ściance za akumulatorem zaślepiony plastikiem, to chyba było fabrycznie:
Dodany obrazek

Silniczek przed i po umyciu:
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Wnętrze - dywaniki sobie schną po wypraniu :
Dodany obrazek
I w środku:
Dodany obrazek
Nowa gałeczka, nowy oryginalny mieszek, beżowa deska i chromowane osłonki klamek :
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Moje kochanie odkurza:
Dodany obrazek
No i pucujemy :D
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Jeszcze szybki i gotowe :P
Dodany obrazek

I tak po wielu dniach pracy autko odżyło i nabrało całkiem przyzwoitego wyglądu:
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Prezencik od mojej dziewczyny - fajnie główką kiwa :D
Dodany obrazek

Ja, moje kochanie i maleństwo :D

Dodany obrazek

Na koniec chciałem podziękować Tobie Justynko za pomoc w doprowadzeniu malca do stanu używalności, KC :) :*
Dodany obrazek
Klasyk i elegant- prawie jak ojciec i syn :)
"Spadochroniarze nie umierają-idą do piekieł aby się przegrupować"

#2 OFFLINE   oleksandro

oleksandro

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
    • :

Napisany 02 sierpnia 2007 - 19:02

Stary powiem Ci ze jak na 24 letniego maluszka wyglada super. Widac ze wlozyłes w niego troche serca :D

#3 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 02 sierpnia 2007 - 20:39

Uff ledwo przebrnałem przez ten opis :D ale respekt co tu więcej mówić :)

#4 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 02 sierpnia 2007 - 21:30

Piekna sprawa, zamiast pozwolić na gnicie gdzieś w koncie. Zrobiłes coś pięknego, dałeś nowe życie Maluszkowi. :)
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#5 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 02 sierpnia 2007 - 21:33

dałeś nowe życie Maluszkowi. Smile

Chyba kazdy z nas daje swojemu małkersowi nowe dostatnie i pełne miłości życie, nowe życie :wink:

#6 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 02 sierpnia 2007 - 21:34

Jak patrze po tym forum, to niektórzy tylko dobijają kolejne gwoździe do trumny takiego autka...
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#7 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 02 sierpnia 2007 - 23:17

...rajdówka bo i tak kupie sobie inne autko a malca na złom...
Bronek pikny okaz.
To sie nazywa miłośnik 126tki :D

#8 OFFLINE   Madd

Madd

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 535 postów
    • :

Napisany 03 sierpnia 2007 - 10:49

:shock: ...Ja nie wiem co mam powiedzieć.

Lakier wygląda przecudnie, poprostu rewelacyjnie. Za to, że nie ma śladu korozji tylko pogratulować nabytku :D Cena za jaką go kupiłeś to praktycznie "nie pieniądze" :shock: Strasznie mi się podoba. Strasznie. Nie wiem co mam powiedzieć. Zaparło mi dech w piersiach :P Ty to masz Maluchy no.. :wink: .. :ble:

PS. Maluch znalazł się na moim pulpicie :D
DM Garage
* Cabrio Bosmal 1.2 16v +
* Polski Fiat 126p 650FL Anglik

#9 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów
    • Time Online: 1d 2g 38m 35s

Napisany 04 sierpnia 2007 - 22:19

Dzięki chłopaki ;) w autku zostało mi jeszcze kilka detali do zrobienia a mianowicie pomalować dźwignię ręcznego, znaczek z przodu zdobyć oryginalny, kierownica monte carlo, i poszukuje przednich żarówek "baniek" ale żółtych
Dodany obrazek
Klasyk i elegant- prawie jak ojciec i syn :)
"Spadochroniarze nie umierają-idą do piekieł aby się przegrupować"

#10 Gość_Nowaczek_*

Gość_Nowaczek_*
  • Guests

Napisany 04 sierpnia 2007 - 22:34

hehehe piekny i takze kolor Cegiełka, jakas bleba w planach ??

#11 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów
    • Time Online: 1d 2g 38m 35s

Napisany 05 sierpnia 2007 - 10:33

Nie żadnej gleby nie robie , gleba bedzie w elegancie on słuzy do "tuningu", ładnie siedzi nie za wysoko, poza tym to jest klasyk i zostanie utrzymany w jak największym stopniu oryginalności poza kilkoma detalami :)
A tu fotka kiery zastępczej, wygodniejsza niż ta cienka , póki nie bedzie MC to będę jeździł z taką:
Dodany obrazek

I obowiązkowa literatura, maluszek na okładce taki jak mój :D książeczka leży od teraz na tylnej półeczce :)
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Klasyk i elegant- prawie jak ojciec i syn :)
"Spadochroniarze nie umierają-idą do piekieł aby się przegrupować"

#12 Gość_Nowaczek_*

Gość_Nowaczek_*
  • Guests

Napisany 05 sierpnia 2007 - 13:11

a ja nadal jezdze w swoim na tej cienkiej a ty masz taki sam kolor jak mój hehehe cegiełka :D:D:D:D tez mam taką ksiazke 8)

#13 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 05 sierpnia 2007 - 14:26

(...)
Nowa gałeczka, nowy oryginalny mieszek, beżowa deska i chromowane osłonki klamek :
Dodany obrazek
(...)



Czym doprowadziłeś te plastiki do tak rewelacyjnego wyglądu ?? 8)
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#14 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów
    • Time Online: 1d 2g 38m 35s

Napisany 05 sierpnia 2007 - 15:07

a ja nadal jezdze w swoim na tej cienkiej a ty masz taki sam kolor jak mój hehehe cegiełka :D:D:D:D tez mam taką ksiazke 8)

To pod światło taki kolor wyszedł, kolor jest orzechowy , nr 230, a plastiki był myte wodą z płynem a potem pryśnięte Plakiem, zawsze go używam bo wtedy wszystko ładnie błyszczy ;) i polecam go przy okazji ;)
Dodany obrazek
Klasyk i elegant- prawie jak ojciec i syn :)
"Spadochroniarze nie umierają-idą do piekieł aby się przegrupować"

#15 OFFLINE   Madd

Madd

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 535 postów
    • :

Napisany 05 sierpnia 2007 - 15:34

Ta kierownica wygląda o wiele lepiej niż cieńka.

IMO :wink:
DM Garage
* Cabrio Bosmal 1.2 16v +
* Polski Fiat 126p 650FL Anglik

#16 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów
    • Time Online: 1d 2g 38m 35s

Napisany 05 sierpnia 2007 - 16:11

Napewno jest wygodniejsza, ale poluje na MC wtedy bedzie juz wypasik :)
Dodany obrazek
Klasyk i elegant- prawie jak ojciec i syn :)
"Spadochroniarze nie umierają-idą do piekieł aby się przegrupować"

#17 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 05 sierpnia 2007 - 16:14

Wczoraj na allegro widziałem MC z beżowym obiciem co by co pasowało pod całą tapicerkę.

#18 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów
    • Time Online: 1d 2g 38m 35s

Napisany 05 sierpnia 2007 - 17:07

Też ją widziałem ale mi sie nie podoba. A takie radyjko było w malcu z dwoma głośniami tonsila, najlepsza jest ta obudowa , heh , montowana do panelu z nawiewem i i tunelu środkowego, może ktoś chce kupić? Chciałem je zostawić ale nie mogę radia wyjąc z tej całej obudowy...
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Klasyk i elegant- prawie jak ojciec i syn :)
"Spadochroniarze nie umierają-idą do piekieł aby się przegrupować"

#19 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 05 sierpnia 2007 - 17:44

Też ją widziałem ale mi sie nie podoba.

... i do tego jak dla mnie cena chora :?

#20 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 05 sierpnia 2007 - 22:10

Nie jest to tak do końca klasyk, ale auto zamiata i rządzi. Gratuluję posiadania fajnego egzemplarza.








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.