Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z pedałem/linką gazu


12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Qbix

Qbix

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
    • :

Napisany 05 grudnia 2006 - 11:48

Zawsze coś! jak nie rozrusznik (temat poniżej) to gaz.
dziwne zjawisko jak dla mnie, normalnie pedał gazu mi wraca, ale jak jede dłużej to jakby przestaje, jak go wdepnę tak zostaje i musze go nogą podnosić, albo dowalić do dechy i szybko puścić to też odskoczy do końca, to chyba nie wina sprężynki bo nie wracałby zawsze a nie tylko czasem (zawsze jak troszke już pojeżdże) aa no i czasami samo sie naprawia i nagle chodzi dobrze. O co chodzi nie mam pojęcia... czekam na wasze zazwyczaj trafne diagnozy:)

#2 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 05 grudnia 2006 - 11:56

Wymień sprężyne co ciągie linke spowrotem przy gaźniku, ewentualnie załóż jeszcze jedną. Jak nie pomoże to rozkręć tunel i zobacz czy sam pedał się nie blokuje.
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Qbix

Qbix

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
    • :

Napisany 05 grudnia 2006 - 12:09

sprezyna jest nowa, jedyne co to zajrze do tunelu ale jaka może być przyczyna ze dzieje sie tak zawsze podkreslam zawsze codziennie jak jade dłuższą chwile, praktycznie codziennie w tym samym miejscu na trasie?

#4 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 05 grudnia 2006 - 12:17

Może to jakieś żyły wodne są w tym akurat miejscu :wink: No chyba, że masz pedał do wymiany! Ewentualnie linka się w pancerzu blokuje!
Tu może być wszystko nie tak. Począwszy od pedału a skonczywszy na przepustnicy :roll:
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   scandaL

scandaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów
    • :

Napisany 05 grudnia 2006 - 12:38

mi tez sie blokowal bedal gazu
wymienilem sam pedal - za bardzo nie pomoglo ale ze to sprawa groszowa to nie ma co plakac
prblemem bylo to ze koncowka pancerze blokowala sie w tej "zabce" (jak ja to nazywam :wink: ) w obudowie silnika
wiecie, to co przytrzymuje pancerz przy silniku
wyjalem po prostu pancerz z tego zacisku/zabki i nie mam juz tego problemu

#6 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 05 grudnia 2006 - 17:44

Sprawdz pedał bo zazwyczaj to tam siada.
Można też postawic na linke.Wpuśc w pancerz WD-40 lub coś podobnego.

#7 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 05 grudnia 2006 - 19:06

W moim malanie przyczyną zacinającego się gazu była lekko nadgięta linka w pancerzu, która się blokowała... Polecam wymienić linkę, pancerz i pedał - koszt ok. 25 zł i 2 h roboty a efekt będzie jak w nowym malcu :)

#8 OFFLINE   maly187

maly187

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 postów
    • :

Napisany 10 grudnia 2006 - 09:50

a co powiecie na to jade bez ogrzewania i moge jezdzic nawet 5 h i wsio jest elegancko a jak jade na ogrzewaniu prze 10 min bedał sie blokuje i juz nieche wracac zamkne ogrzewanie i po 5 min juz jest ok powoli wraca az do momentu jak jest dobrze :D:D:D zdiuagnozujcie to heh

#9 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 24 kwietnia 2007 - 20:53

Czy w maluchu jest jakaś blokada, żeby przy odciąganiu "do siebie" pedału gazu nie przesuwał się on za bardzo?
Wymieniłem pancerz (bo pedał mi się blokował), linkę i teraz mogę sobie gaz przyciągać do siebie. Z tego co pamiętam wcześniej tego nie było....
Nie bój się zmiany na lepsze...

#10 OFFLINE   maciekdj

maciekdj

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 290 postów
    • Time Online: 2m 26s

Napisany 24 kwietnia 2007 - 21:38

a co powiecie na to jade bez ogrzewania i moge jezdzic nawet 5 h i wsio jest elegancko a jak jade na ogrzewaniu prze 10 min bedał sie blokuje i juz nieche wracac zamkne ogrzewanie i po 5 min juz jest ok powoli wraca az do momentu jak jest dobrze :D:D:D zdiuagnozujcie to heh


rozszezalnosc cieplna stali?? moze jak sie podgrzeje to sie robi ciasniej i przez to zaczyna sie blokowac przy pedale :D

#11 OFFLINE   maly187

maly187

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 postów
    • :

Napisany 24 kwietnia 2007 - 21:41

chyba pedał mam lipny bo linke juz wymieniłem an nowa i kupa jest tak nadal troche moze lepiej odbija ale jeszce nie tak jak potrzeba

#12 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 24 kwietnia 2007 - 22:23

Wymień pancerz. Ja najpierw chciałem wymienić linkę, ale jak wyjąłem starą, to nowa już do pancerza nie weszła.
Nie bój się zmiany na lepsze...

#13 OFFLINE   podly_jacek

podly_jacek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
    • :

Napisany 24 kwietnia 2007 - 22:56

u mnie gdzies zaginela gumowa koncowka linki gazu od strony silnika ktora zapobiegala dostawaniu sie smieci pod pancerz, WD-40 i rozruszanie linki zalatwilo sprawe



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.