Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fiat 126, Fiat 126BIS


163 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 24 września 2006 - 12:15

No to sie przenosimy 8)

Posiadam dwa maluszki, jeden to zwykły maluch 650 (600), drugi to bis 700 przygotowywany do rajdów:

Fiat 126p 650, rok produkcji lipiec 1977r., ojciec zanabył go za przedpłaty, dopłacił za 650-ke, pojechał do Tychów, marzył mu sie Pomarańczowy 650, niestety to był dopiero poczatek produkcji 650-tek i w fabryce na stanie były modele przeznaczone na export, zaprowadzili ojca na samiutki koniec parkingu gdzie stało 5sztuk 650-tek, niestety ojciec sie podłamał bo wszystkie błyły w kolorze turkusowym (kolor tylko na rynek exportowy), nie było wyboru ojciec sie zgodził i zadowolony pojechał do domu nowiutkim maluszkiem 650, całe szczęście, że to wersja exportowa bo był lepiej zakonserwowany, autko przeszło troche modyfikacji przez ten czas, w połowie lat '80 był przemalowany na kolor "ZOMO" później na obecny kolor, z biegiem czasu silnik został zmieniony na 600ccm, gdyż 650 "zabił" wujas ktory zapomniał dolać oleju!!! w konsekwencji zatarł silnik, a że drugi wujas był kierownikiem CTHMotozbyt, to za pół ceny, załatwił nowiuteńki silnik 600, silnik jeździ do dzisiaj, ma lekkie koło (4,4kg), dłubniety gaźnik, kiedys miał zrobiony dolot, ale ojciec zaspawał, w latach '80 jak jeszcze byla 650 silniczek miał oprócz tych modyfikacji, jeszcze tlumik inż. Pachonia, wtedy ten silnik latał po 140km/h! rodzice byli tym autkiem w Grecji, samochód ciągnłą za soba przyczepke bagażową i nie błyo problemu bujnąć go do 120-130km/h.

Obecnie samochód jest troche nadszarpniety przez mojego dziadka który nim wczesniej jeździł, na wiosne musze wzmocic nadwozie i dać mu nowy lakierek, pozostanie klasykiem ze sportową dusza, na jakies weekendowe wypady.

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Fiat 126Bis, rok produkcji sierpień 1987r. auto nabylem w maju 2005, za cenę 300zł, kumpel namawiał mnie, że takiego złomu nie warto kupować, może i po części miał racje, ale buda była w wiekszości pospawana, trzeba było załatać pare dziurek, pół-klatka też była, silnik od malucha dostałem za free razem ze skrzynią, masa części była za free od znajomego, w sumie to wszystkie związane z tym samochodem kosztuje mnie na dzień dzisiejszy jakies 1800zł, w co wliczam koszty transportu, spawania, lakiery i różnego rodzaju pierdoły, teraz buda czeka na pomalowanie, niedługo składanie, myśle że ostatecznie uda mi się wyjechać nim w zime, a na wiosne docieranie :D

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek

#2 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 27 września 2006 - 19:53

kurde jak patrzę na tego Bisa i na ten kanał do którego wpadłem to od razu mnie splot słoneczny boli :P... hiehie kiedy bisik ujrzy swiatło dzienne??

#3 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 27 września 2006 - 21:44

Długo będziemy jeszcze czekać na tego BISa? Bo chciałbym już zobaczyć efekt końcowy :twisted:
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   SAMAEL66

SAMAEL66

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
    • Time Online: 1g 26m 9s

Napisany 27 września 2006 - 23:25

POWODZENIA PRZY BISIE :D

MOd:
Wyciąg z regulminu pkt 7 "Pisanie postów" ... ("Nie pisz całych postów drukowanymi literami bo to oznacza krzyk...")
Radzę przeczytać regulamin!


#5 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 28 września 2006 - 07:12

ale przecież on wykrzynął POWODZENIA PRZY BISIE!!! :D. to krzyczeć nie można?

#6 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 28 września 2006 - 11:42

BIS jest aktualnie u lakiernika, szpachlex i takie tam już prawie gotowe, jutro najdalej pojutrze bedzie pryśnięty podkładem i sobota myśle bedzie uwieńczona lakierungiem, najprawdopodobniej w poniedziałek odbiore go z lakieru i rozpocznie sie składanie. Co do kanału to sorki Numen ze cie nie ostrzegłem lae zasadzka była duża, dechy nie było, a ciemno tam jak choera, naszczęście nie wpadłes do niego, ale wierzę że troche bolało :oops: a tak w oghóle to nie pogadaliśmy jakoś na tym zlocie, trzeba to kiedys powtórzyć.

#7 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 28 września 2006 - 18:01

hiehei jestem za!

#8 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 30 września 2006 - 10:27

Fotki ze starego forum.

Polski Fiat 126p 650 '77
W którąś tam niedzielę byłem za miastem na małej wycieczce, i zabrałem aparat, żeby postukać pare fotek:
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Oceńcie sami, oczywiście obiekt fotografii nie jest zbyt urodziwy co powoduje, że fotki nie każdemu się podobają.

Polski Fiat 126p BIS 700 '87
A oto i on :D bestia wyłania się z cienia :lol:
Dodany obrazek Dodany obrazek
Został puszczony z łańcucha na podwórko 8)
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
http://img177.images...f0405jy2.th.jpg http://img172.images...f0407pw3.th.jpg http://img176.images...f0408eh4.th.jpg
Patrzcie ocynk! :wink:
http://img433.images...f0380lu7.th.jpg

#9 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 30 września 2006 - 17:56

pytanie dlaczego w bisie masz po stronie pasarzera jakby druga dziure jakby drugi wlot znaczy sie cos tam planujesz zrobic innego ????

#10 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 30 września 2006 - 18:24

ja obstawiam ostro podłubaną 650tkę z chłodnica oleju po prawej stronie... dobrze mówię??

#11 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 30 września 2006 - 19:07

Numen ale ja mowie o bisie nie o 650tce

#12 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 30 września 2006 - 19:36

Przyjrzyj się tylnej belce. W Bisie będzie SWAP na 650 ze "zwykłego" malucha

#13 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 30 września 2006 - 20:54

:crazy: :?: :?: nie rozumiem czemu po co w jakim celu i inne tego typu pytania ?????????????? przeciez bisowski jest calkiem fajny

#14 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 30 września 2006 - 21:05

a widziałeś kiedyś podłubany silnik bisowski????? :roll: Klatka powinna Ci zasugerować, że maluszek będzie do rajdów i kjs'ów. A z seryjnym silnikiem z bisa to chyba Medyk nie powalczy, pomimo wszystko.

#15 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 30 września 2006 - 21:18

no wiesz silnik bisa to to samo co silnik cc 700 a te widzialem podlubane i to ostro :D

#16 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 30 września 2006 - 21:36

to daj jakiegoś linka do takiego cudaka, bo ja jeszcze takiego cuda nie widziałem. Mając CC nie dłubiesz w 700 tylko robisz swapa na 1.2 i po problemie.

#17 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 01 października 2006 - 10:12

W bisie faktycznie będzie "podłubana 650-ka", silniki bsowskie soą moze i fajne, ale to kiepska baza pod modyfikacje, CC700 to ja teraz biore seledynowym, to co dopiero silnik z bisa, z welu wzgledów nie wybrałem tego silnika, poza tym samochód kupiłem specjalnie bez silnika, boczny wlot to pozostałśc po poprzednim właścicielu, w samochodzie miało być 900 i może kedyś będzie, naracie w tym otworze bedzie chłodnica oleju.

BTW silnik bisa jest znacznie inny niż silnik z CC700, to jak porównanie silnka z malucha do silnika z Pandy30.

#18 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 01 października 2006 - 12:54

na 700 nie powalczysz dobrze w zadnej klasie bo jezdzac 700 tniesz sie z 900 takze jaki sens jest?

#19 OFFLINE   JackeRally

JackeRally

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 166 postów
    • :

Napisany 01 października 2006 - 13:05

Medyk koncze tego BISa bo zapowiada sie ciekawe auto ale tak szczeze to na twoim miejscy wlozyl bym 900 do Bisa, a zielonego zrobil bym na igłe i tam dal podlubany mocno silnik zeby to mialo kopyto.

Ale autka jak sie je pokonczy beda ladne brawo za zapal

#20 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 01 października 2006 - 22:47

Jacke BISik we wtorek bedzie pomalowny, najdalej w środe, kiedys tam bedzie 900, ale nie teraz, seledyn to bedzie igła, ale silnik pozostanie 600 i nie planuje w nim żadnych modyfikacji, ale bede budował 650-ke która narazie bedzie w bisie , ale póxniej pewnie trafi do seledyna.

Numen jeżeli do mnie to było skierowane to powiem tyle, że bis bedzie jeździł w klasie 650 a nie 700-900.








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.