Jump to content


Photo

swap 1,2 mpi problem z elektryką?


8 replies to this topic

#1 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 posts
    • Time Online: 9g 21m 45s

Posted 27 September 2015 - 14:40

Witam wszystkich, kończe budować swojego pierwszego swapa i przy próbie pierwszego odpalenia pojawił się problem mianowicie nie działa pompa paliwa i nie ma iskry. Sprawdziłem wiąske i niby wszystko jest ok ze sterownika podbno był zdjęty immo bynajmniej tak mnie zapewniał sprzedawca. W momęcie przekręcenia kluczyka na zapłon w sterowniku coś pyka, a w białym przekażniku pyka sekcja 6a a 6b milczy a jak dobrze kojarze to ona odpowiada za załancanie się p0ompy paliwa i za podanie sygnału do cewek. Ktoś miał podobny problem?



#2 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 posts
    • Time Online: 4d 13m 47s

Posted 27 September 2015 - 18:59

Ja mam taki problem ze nie otwiera mi wtryskiwaczy :/ jezeli nie masz iskry moze jednak ci immo nie zdjeli... A z jakiej stacyjki go krecisz?

#3 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 posts
    • Time Online: 9g 21m 45s

Posted 27 September 2015 - 19:30

Stacyjka jest malucha, przekłdałem sterownik z innego punta z tym samym silnikiem i który podobno nie miał immo ale nic to nie dało jak nie było iskry tak nie ma i pompa dalej nie działa... Dla pewności oddam mój sterownik do sprawdzenia czy ten immo napewno został zdjęty czy nie...



#4 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 posts
    • Time Online: 9g 21m 45s

Posted 29 September 2015 - 18:25

Wkońcu mały sukces, ożyła pompa paliwa tzn po przekreceniu na zapłon po chwili załancza się pompa paliwa pochodzi z 5s i ją odcina ale niestety iskry jak nie było tak nie ma i wtryski też nie pracują...



#5 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 posts
    • Time Online: 4d 13m 47s

Posted 29 September 2015 - 22:08

Hehe to ja iskre mam ale wtryski mi nie otwiera ;) u mnie brak iskry rozwiazalo zdjecie immo z kompa...

#6 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 posts
    • Time Online: 9g 21m 45s

Posted 01 October 2015 - 18:50

Problem z brakiem iskry rozwiązany, winnym oczywiście okazał się sterownik. Natomiast wszystko ładnie pięknie ale... silnik odpala i ładnie pracuje ale niechce gasnąć, przekrecam kluczyk i wyciągam go ze stacyjki a silnik dalej pracuje czyżby coś było nie podpięte odpowiadające za odcięcie zapłonu??



#7 OFFLINE   Tomek84

Tomek84

    Master

  • Member
  • 994 posts
    • Time Online: 8d 16g 47m 55s

Posted 01 October 2015 - 19:28

trzeba wlutować diodę zenera w przewód od kontrolki ładowania


Dodany obrazek

#8 OFFLINE   pablo_NO

pablo_NO

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 posts
    • Time Online: 1d 13g 25m 19s

Posted 04 October 2015 - 22:10

Przecież po odłączeniu  kluczyka odcinasz + z tego nieco grubszego kabelka z orginalnej instalacji wiec zaginie prąd na kompie i zgaśnie ;D



#9 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 posts
    • Time Online: 9g 21m 45s

Posted 06 October 2015 - 17:36

Niby tak, ale po wyjęciu kluczyka silnik chodził dalej jedynie ładowania nie było. Na szczęście wlutowanie diody zenera pomogło i teraz wszystko jest ok.





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.