Skocz do zawartości


Zdjęcie

swap 1,2 mpi problem z elektryką?


8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
    • Time Online: 9g 21m 45s

Napisany 27 września 2015 - 14:40

Witam wszystkich, kończe budować swojego pierwszego swapa i przy próbie pierwszego odpalenia pojawił się problem mianowicie nie działa pompa paliwa i nie ma iskry. Sprawdziłem wiąske i niby wszystko jest ok ze sterownika podbno był zdjęty immo bynajmniej tak mnie zapewniał sprzedawca. W momęcie przekręcenia kluczyka na zapłon w sterowniku coś pyka, a w białym przekażniku pyka sekcja 6a a 6b milczy a jak dobrze kojarze to ona odpowiada za załancanie się p0ompy paliwa i za podanie sygnału do cewek. Ktoś miał podobny problem?



#2 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 27 września 2015 - 18:59

Ja mam taki problem ze nie otwiera mi wtryskiwaczy :/ jezeli nie masz iskry moze jednak ci immo nie zdjeli... A z jakiej stacyjki go krecisz?

#3 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
    • Time Online: 9g 21m 45s

Napisany 27 września 2015 - 19:30

Stacyjka jest malucha, przekłdałem sterownik z innego punta z tym samym silnikiem i który podobno nie miał immo ale nic to nie dało jak nie było iskry tak nie ma i pompa dalej nie działa... Dla pewności oddam mój sterownik do sprawdzenia czy ten immo napewno został zdjęty czy nie...



#4 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
    • Time Online: 9g 21m 45s

Napisany 29 września 2015 - 18:25

Wkońcu mały sukces, ożyła pompa paliwa tzn po przekreceniu na zapłon po chwili załancza się pompa paliwa pochodzi z 5s i ją odcina ale niestety iskry jak nie było tak nie ma i wtryski też nie pracują...



#5 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 29 września 2015 - 22:08

Hehe to ja iskre mam ale wtryski mi nie otwiera ;) u mnie brak iskry rozwiazalo zdjecie immo z kompa...

#6 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
    • Time Online: 9g 21m 45s

Napisany 01 października 2015 - 18:50

Problem z brakiem iskry rozwiązany, winnym oczywiście okazał się sterownik. Natomiast wszystko ładnie pięknie ale... silnik odpala i ładnie pracuje ale niechce gasnąć, przekrecam kluczyk i wyciągam go ze stacyjki a silnik dalej pracuje czyżby coś było nie podpięte odpowiadające za odcięcie zapłonu??



#7 OFFLINE   Tomek84

Tomek84

    Master

  • Member
  • 994 postów
    • Time Online: 8d 16g 47m 55s

Napisany 01 października 2015 - 19:28

trzeba wlutować diodę zenera w przewód od kontrolki ładowania


Dodany obrazek

#8 OFFLINE   pablo_NO

pablo_NO

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
    • Time Online: 1d 13g 25m 19s

Napisany 04 października 2015 - 22:10

Przecież po odłączeniu  kluczyka odcinasz + z tego nieco grubszego kabelka z orginalnej instalacji wiec zaginie prąd na kompie i zgaśnie ;D



#9 OFFLINE   tskxxxx

tskxxxx

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
    • Time Online: 9g 21m 45s

Napisany 06 października 2015 - 17:36

Niby tak, ale po wyjęciu kluczyka silnik chodził dalej jedynie ładowania nie było. Na szczęście wlutowanie diody zenera pomogło i teraz wszystko jest ok.





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.