Jump to content


Photo

kierunkowskazy, stop niedziała


5 replies to this topic

#1 OFFLINE   majcu13

majcu13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 104 posts
    • Time Online: 1d 41m 38s

Posted 08 March 2014 - 17:01

witam skończyłem ledwo co wymieniać wiązke na nową a mam kilka problemów kierunkowskazy nie działają mimo że awaryjne chodzą doskonale, stop nie chce mi się też włączać, i zostały mi dwa kabelki wychodzące w okolice skrzyni koloru białego i biało-niebieskiego od czego one mogą być? dodam że wszystkie inne kable oprócz tych dwóch są podłączone i sprawdzone,bezpiecznik tak samo . wiązka była kupiona używana od poloski sprawna.
maluszek 97 elx proszę pomocy. z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :D
PS maluszek wcześniej przed wymianą miał popaloną wiązke (przez moją głupote założenia przez przypadek na odwrót aku)

#2 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 posts
    • Time Online: 6g 42m 53s

Posted 08 March 2014 - 18:00

Sprawdź przełącznik kierunkowskazów czy dochodzi prąd i czy jest przez niego przejście, co do stopu to sprawdź kostkę nad pedałami czy prąd jest i przejście, co do tych kabelków sprawdź schemat. W okolice skrzyni wewnątrz auta czy pod klapą za silnikiem ? jak wewnątrz to może to być wg mnie podgrzewanie szyby tylniej, a jak pod klapą to nie wiem może czujnik wstecznego ?

#3 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 posts
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Posted 08 March 2014 - 19:07

kierunki sprawdź przerywacz czy jest wpięty i czy jest ok

#4 OFFLINE   luksusen

luksusen

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 49 posts
    • Time Online: 10g 49m 7s

Posted 08 March 2014 - 22:56

zostały mi dwa kabelki wychodzące w okolice skrzyni koloru białego i biało-niebieskiego od czego one mogą być?

Są to kable na 90% od elektrodyszy i od światła cofania. Musisz je podłączyć do skrzyni biegów pod czujnik cofania.

#5 OFFLINE   guti

guti

    Master

  • Member
  • 543 posts
    • Time Online: 13g 34m 43s

Posted 09 March 2014 - 03:16

awaryjne chodzą doskonale

Światła awaryjne to oddzielny układ i nie potrzebują sprawnych migaczy do działania

wychodzące w okolice skrzyni koloru białego i biało-niebieskiego

tak te kale są od czujnika światłą wstecznego który jest wkręcony w skrzynie

Kierunki, stop, oświetlenie kabiny i światło cofania są na jednym bezpieczniku.
Te kable przy skrzyni nie muszą być podłączone ale musisz uważać żeby się nic nie zwarło bo tam idzie stały plus.
Miałem u siebie przypadek że przetarł się ten plus od wstecznego, dotykał do masy (budy) i od razu po przekręceniu kluczyka paliło bezpiecznik
Nie wymagam od ciebie osiągów Ferrari, wystarczy żebyś mi zapalił :)

#6 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,951 posts
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Posted 19 March 2014 - 23:25

na 99% masz zamieniony przełącznik awaryjnych z fl nie pasuje do el, właśnie takie są skutki





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.