Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kierunkowskazy...


2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Szczepek

Szczepek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
    • Time Online: 3d 5g 41m 51s

Napisany 03 października 2012 - 10:35

W moim maluchu działa tylko jeden kierunkowskaz w lewo, lampa kontrolna w ogóle się nie świeci, świateł awaryjnych też nie ma. Myślałem że to przerywacz lecz po wymianie dalej to samo. Po bezpośrednim połączeniu obwodu prawego kieunkowskazu wszystkie lampki święcą ciągłym światłem, więc wydaje mi się że to przełącznik zespolony. Jak myślicie? Wymiana tego to ponoć ciężka sprawa i zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, więc prosiłbym o jakąś instrukcje + zdjęcie. Ewentualnie jak to połączyć prowizorycznie na inny osobny przełącznik. Proszę o szybką odpowiedź i z góry Dziękuje ! :)

#2 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 03 października 2012 - 14:55

Wymiana wcale nie jest trudna. Siadasz do auta, ściągasz z kierownicy klakson, Twoim oczom ukaże się nakrętka na klucz 22 albo 24, nie pamiętam teraz, którą trzeba odkręcić (wspomóż się drugą osobą, ewentualnie blokadą kierownicy, bo lubią mocno trzymać). Jak już odkręcisz, trzeba kierownicę wyciągnąć, jak nigdy nie była odkręcana może ciężko schodzić. Popukaj ją delikatnie od tyłu raz z jednej raz z drugiej strony i w końcu puści. Wtedy w jednym z otworów osłony kolumny szukasz śrubki mocującej ten cały przełącznik (mała jest, 8 czy 10 klucz) i popuszczasz. Teraz idziesz do bagażnika, rozpinasz kostki od tego przełącznika i wpychasz do wnętrza samochodu. Dla ułatwienia poluzuj sobie osłonę kolumny, zrobi się tam trochę więcej miejsca. Przełącznik wyciągasz do siebie i delikatnie przeplatasz przewody wychodzące razem z nim ze środka osłony kolumny kierowniczej. Tą osłonę to możesz nawet spróbować rozwiercić nity i w momencie wyciągania przełącznika wyciągać ją też, będzie łatwiej przy wkładaniu. Montaż w kolejności odwrotnej.

A tak w ogóle to zanim to zaczniesz rozbierać, to ja bym na Twoim miejscu przyniósł najpierw zapasowy, lub pożyczył od kogoś ten pająk i rozpiął tylko kostki w bagażniku i wpiął od niego, żeby sprawdzić, czy to na pewno to się zepsuło.
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Szczepek

Szczepek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
    • Time Online: 3d 5g 41m 51s

Napisany 04 października 2012 - 10:45

No to problem rozwiązany na szczęście nie musiałem wyciągać pająka tylko poprawić czyli zamienić miejscami niebieskie kabelki w nowo podłączonych przekaźnikach na h4
przed

Please Login or Register to see this Hidden Content


po

Please Login or Register to see this Hidden Content

:D



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.