Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak odnaleźć samochód po dziadku?


12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Mat

Mat

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
    • Time Online: 12g 21m 27s

Napisany 12 lutego 2014 - 00:36

Słuchajcie, od dłuższego czasu szukam jakiegoś ciekawego maluszka i w przypływie sentymentu stwierdziłem, że fajnie by było odnaleźć samochód dziadka (jeśli jeszcze nie poszedł na żyletki). Maluszek został sprzedany pod koniec 96 lub na początku 97 roku z nr rejestracyjnym LZI 8626 do Zduńskiej Woli. Był to rocznik 89 kolor zomo. To praktycznie tyle co o nim wiem (oprócz tego, że fajnie się prowadził na kolanach dziadka jak miałem 6 lat :) ) Mam jakieś kwity z początku lat 90 i nawet wezwanie po odbiór samochodu z biura eksportu wewnętrznego - kosztował 1100 dolarów :) Ma ktoś pomysł jak zabrać się do sprawy?? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

#2 OFFLINE   Delmut

Delmut

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
    • Time Online: 30m 43s

Napisany 12 lutego 2014 - 08:16

Słuchajcie, od dłuższego czasu szukam jakiegoś ciekawego maluszka i w przypływie sentymentu stwierdziłem, że fajnie by było odnaleźć samochód dziadka (jeśli jeszcze nie poszedł na żyletki). Maluszek został sprzedany pod koniec 96 lub na początku 97 roku z nr rejestracyjnym LZI 8626 do Zduńskiej Woli. Był to rocznik 89 kolor zomo. To praktycznie tyle co o nim wiem (oprócz tego, że fajnie się prowadził na kolanach dziadka jak miałem 6 lat :) ) Mam jakieś kwity z początku lat 90 i nawet wezwanie po odbiór samochodu z biura eksportu wewnętrznego - kosztował 1100 dolarów :) Ma ktoś pomysł jak zabrać się do sprawy?? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Sprawdziłem, że auto o tym numerze nie istnieje lub nie posiada opłaconego OC. Zatem na 99% tablice się nie zachowały.

Skoro masz papiery od niego to masz też nr VIN.
Wyślij mi go w całości na prv ;)

#3 OFFLINE   Mat

Mat

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
    • Time Online: 12g 21m 27s

Napisany 12 lutego 2014 - 18:25

No właśnie nie ma vinu w tych papierach... Przeszukam szpargały dziadka w pt może uda mi się znaleźć jakąś umowę kupna sprzedaży.

#4 OFFLINE   Delmut

Delmut

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
    • Time Online: 30m 43s

Napisany 12 lutego 2014 - 20:14

No właśnie nie ma vinu w tych papierach... Przeszukam szpargały dziadka w pt może uda mi się znaleźć jakąś umowę kupna sprzedaży.

Nie ma VINu ma rachunku?? Jakies stare kwity na ubezpieczenie??

Poszukaj pod hasłami: numer nadowzia, numer samochodu, numer pojazdu etc

#5 OFFLINE   Mat

Mat

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
    • Time Online: 12g 21m 27s

Napisany 14 lutego 2014 - 16:44

OK znalazłem stara umowę. Dziadek przygotował kilka kopii więc nie ma właściciela ale jest nr silnika 6237979 i nr podwozia 9565388. Początek vinu wszystkie maluchy miały taki sam, że podaje się tylko ostatnie 7 pozycji??

Mój FL tez jest z 89 roku i jego vin wygląda tak: SUF126A0019480312. Ósma pozycja od końca odpowiada za rok produkcji, więc obstawiam, że w maluchu dziadka będzie taka sama czyli poszukiwany maluszek powinien mieć vin: SUF126A0019565388. Dobrze kombinuję?

#6 OFFLINE   ddzkm

ddzkm

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 513 postów
    • Time Online: 12d 5g 57m

Napisany 14 lutego 2014 - 19:23

Baza UFG nie znalazła takiego pojazdu, więc w najlepszym wypadku nie ma on OC i gdzieś stoi, albo po prostu nie istnieje już, niestety.

PS: Wspisałem obie wersje VIN-u - długą, pełną i krótką.

Szkoda, że nie wiadomo komu sprzedany - tak łatwiej by było dojść co się z nim dalej działo.

#7 OFFLINE   Mat

Mat

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
    • Time Online: 12g 21m 27s

Napisany 15 lutego 2014 - 02:59

A jak szukałeś? Gdzie nie wklepię tego vinu to wyskauje mi wiadomość żebym zabulił conajmniej dyszkę

#8 OFFLINE   ddzkm

ddzkm

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 513 postów
    • Time Online: 12d 5g 57m

Napisany 15 lutego 2014 - 15:53

Baza UFG:

https://zapytania.oi...guest?with=zpp1

#9 OFFLINE   Mat

Mat

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
    • Time Online: 12g 21m 27s

Napisany 15 lutego 2014 - 17:00

Myślisz, że to wiarygodne źródło? Jak wpisywałem w tych bazach co wyskakują na pierwszych pozycjach w google to pisało, że mają informację o tym pojeździe ale trzeba zabulić. Nie wiem czy to ściema jakaś nie jest.

#10 OFFLINE   ddzkm

ddzkm

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 513 postów
    • Time Online: 12d 5g 57m

Napisany 15 lutego 2014 - 19:08

To bardzo wiarygodne źródło - każdy pojazd, który oczywiście ma wykupione OC, będzie się znajdował w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

#11 OFFLINE   Pro100wnik

Pro100wnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 241 postów
    • Time Online: 1d 20g 15m 28s

Napisany 15 lutego 2014 - 21:16

Baza UFG:

https://zapytania.oi...guest?with=zpp1


zainteresował mnie ten temat, znalazłem kiedyś świstek z ubezpieczenia eleganta swojego taty, sprawdzałem po vinie i brak danych ;/ fajnie by było odnaleźć autko po tacie :D

#12 OFFLINE   Ghost666

Ghost666

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 207 postów
    • Time Online: 5d 12g 17m 19s

Napisany 15 lutego 2014 - 21:34

Powiem Ci że to nie jest jakos dokładne. Wpisałem dane 3aut to mi inne dane aut wyszły :D zamiast mondeo 2,0tdci titanium, to ambiete lub polo 1,9sdi basis zamiast 1,9tdi ale wersji nie pamiętam ale napewno nie wersja bazowa. A przy motorze wyszło że yamaha a w życiu nie miałem yamahy. Więc czemu by nie wersja że się nie myli ten ich komputerek i rzeczywiście ten maluszek u kogoś taśtasia?

#13 OFFLINE   Mat

Mat

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
    • Time Online: 12g 21m 27s

Napisany 16 lutego 2014 - 02:53

Kurcze oby. Zadzwonię do wydziału komunikacji w poniedziałek może tam mi powiedzą jak działać w takiej sprawie. Wygooglowałem, że są jacyś detektywi od samochodów ale to już chyba przerost formy nad treścią...



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.