Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak podłączyć zapłon 126p St.


3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów
    • Time Online: 6g 42m 53s

Napisany 24 listopada 2013 - 12:35

Witam, posiadam maluszka elegant, stał już przez jakiś czas nieużywany ponieważ nie szło dojść co jest nie tak z zapłonem. Raz dobrze chodził raz przerywał a raz nie odpalał wogóle i tak w kółko. Próbowałem wszystkiego.
Jako iż miałem troche starych rupieci w tym silnik w częściach z otworem na aparat postanowiłem złożyć do niego silnikczek na starym aparacie zapłonowym ( kopułka na kable zapłonowe ) wiem że to gorsze rozwiązanie ale chce zrobić po tanich pieniądzach auto bo jest mi koniecznie potrzebne na dojazd do pracy i chce żeby to tylko jezdziło.

Teraz sedno sprawy. Nie wiem co robie źle ale mam problem z podłączeniem tego, a dokładniej to nie wiem co podłączyć pod aparat tam gdzie podłącza się kondensator. Pod cewke mam plus i minus z akumulatora ( chwilowo bo chce to odpalić na warsztacie poza autem ), z cewki kabel w/n na aparat na środkowe wejście, no i dwa pozostałe na świece i do masy, pewna osoba powiedziała mi że tam ma być podpięta masa pod kondensator, no ale iskry nie ma, a podpinając plus z aku i cewki ( tak jest na schemacie ) obracając aparatem w pewnym momencie następuje mocne zwarcie. Obudowe aparatu mam do masy, cewke też. Wie ktoś w czym tkwi problem? słabo znam się na tym układzie. Aparat jest nowy, kondensator też, cewka jest jakaś stara używka ale jest na pewno sprawna.

#2 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 18:12

co podłączyć pod aparat tam gdzie podłącza się kondensator.

ja tam ma chyba plus od cewki
:mrgreen:

a co do zasilania z aku do aparatu to nie do końca wydaje mi się że zasilanie dajesz do cewki i z cewki do aparatu :P

#3 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 26 listopada 2013 - 18:29

kabel z plusem po zapłonie do styku 15 na cewce, do styku 1 kabel z aparatu zapłonowego

#4 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów
    • Time Online: 6g 42m 53s

Napisany 27 listopada 2013 - 21:21

Do tego już doszedłem ale dziękuje za pomoc :)



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.