Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z altkiem


6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   KrzysztofElbląg

KrzysztofElbląg

    Zaawansowany

  • Member
  • 215 postów
    • Time Online: 12d 9g 24m 39s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 01 listopada 2013 - 22:24

koledzy otóż przeszukałem calutkie forum i nic nie znalazłem wiec pisze do was:)
Mój problemik zaczął się gdy pewnego razu jadąc droga ekspresowa zachciało mi się przetestować bolida:)
po przekroczeniu 110 poczułem w kabinie zapach palonego oleju:( i zauważyłem że tylna szybka pokryła się mgiełka:( Po zatrzymaniu i otworzeniu klapy okazało się ze pewnym cudem wywaliło mi olej:( po ostudzeniu kaszla dolałem oleju aby wrócić jakoś do domku. Gdy stanąłem na światłach gość zza mnie podbiegł i powiedział ze coś mi się iskrzy mocno w silniku. Spojrzałem na alternator a tam jak by ktoś w nim spawał:( i strasznie buczało:( po wyjęciu i wyczyszczeniu altka zamontowałem go ponownie, po uruchomieniu silnika przez kilka sekund buczało ale ładowanie na wysokich obrotach było :) po chwili jednak całkowicie zginęło i pali się lampka od ładowania. I tu mam do was pytanie:
co mogło paść?? i czy konieczna bedzie wymiana altka na nowy??

#2 OFFLINE   Mat

Mat

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
    • Time Online: 12g 21m 27s

Napisany 02 listopada 2013 - 00:09

U mnie przetarła się osłona wentylatora, do której przykręcony jest alt i właśnie z tego miejsca iskrzyło. Ładowanie zniknęło bo zniknęło też napięcie paska :P Sprawdź czy wszystko siedzi sztywno bo miałem dokładnie takie same objawy.

#3 OFFLINE   KrzysztofElbląg

KrzysztofElbląg

    Zaawansowany

  • Member
  • 215 postów
    • Time Online: 12d 9g 24m 39s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 02 listopada 2013 - 10:13

wszystko wygląda dobrze:) nawet szczotki itd:) zjem śniadanko i jade posmigac po szrotach za drugim :) do trzeciej w nocy czytałem posty na forum:) i jak ustaliłem to mogły paść diody:) a ja tego niestety sam nie zmienię ze względu fakt mieszkania w bloku:)
No i na szrocie dostałem calutki alternator wraz z obudowami i wirnikiem oraz filtrem powietrza za calutkie 50 zeciszy:) wiec naprawa starego raczej nie byla oplacalna:P

#4 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 03 listopada 2013 - 15:43

Hmn diody to kilka złoty kosztują, a co ma fakt mieszkania w bloku i zrobienia tego?

#5 OFFLINE   KrzysztofElbląg

KrzysztofElbląg

    Zaawansowany

  • Member
  • 215 postów
    • Time Online: 12d 9g 24m 39s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 03 listopada 2013 - 15:54

z moimi sasiadami to mam masakre:) nawet przeszkadza im jak grzebie przy nim :) no i pradu na podworku nie mam:) a do mieszkania gratow nie bede znosil:) bo mnie zona wywali :P

#6 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 03 listopada 2013 - 15:59

To jest robota na 2h max wyjęcie rozłożenie przelutowanie ;)

#7 OFFLINE   KrzysztofElbląg

KrzysztofElbląg

    Zaawansowany

  • Member
  • 215 postów
    • Time Online: 12d 9g 24m 39s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 03 listopada 2013 - 19:05

założyłem ten ze szrotu i działa :) ze swojego przełożyłem szczotki gdyż były ładniejsze i dłuższe :) tylko nie wiem z jakiego modelu on był gdyż miał kondensator a mój stary niee:)



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.