Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak biegów, zgrzyt przy wrzucaniu 1


5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Marco

Marco

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 29 lipca 2013 - 17:12

Witam. Mam problem z moim bomblem.

Nie mam biegów. Czasami na zgaszonym uda mi się łatwo znaleźć wszystkie biegi a czasem jest tylko jedynka i wsteczny. Najtrudniej wbić 2. Natomiast na odpalonym silniku gdy chce wrzucić 1 słychać zgrzyt i sobie odpuszczam.

Rzeczy które sprawdziłem:
zmieniłem cięgno sprzęgła i je naciągnięciem,
wymieniłem lizak,
sprawdziłem poduszki, nie są urwane

Dodam ze maluch jeździł ostatnio 10 miesięcy temu i cała zimę stał nie ruszany, problem pojawił się dopiero teraz gdy chciałem przywrócić go do życia.
Co to może być, proszę o pomoc

#2 OFFLINE   ananas

ananas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów
    • Time Online: 1d 4g 48m 27s

Napisany 29 lipca 2013 - 19:11

Ok, jeśli chodzi o zgrzyt to jeśli regulacja linki nie pomaga to prawdopodobnie sklejone sprzęgło. Możesz to sprawdzić tak: na zgaszonym silniku wrzuć sobie dwójkę, przytrzymaj sprzęgło i zakręć rozrusznikiem. Jak pojedziesz to najpewniej sklejone. Żeby to naprawić spróbuj się pojechać na dwójce i zahamuj z wciśniętym sprzęgłem (uwaga! rób to na pustej drodze albo lepiej na polu lub podwórku! Nie próbowałem tego sposobu, jak sprzęgło się nie rozszczepi to nie wiem jak będzie z zatrzymaniem samochodu!. Ja bym chyba wtedy wyłączył zapłon.). Jak to nie pomoże to będziesz musiał wyjąć silnik i rozszczepić sprzęgło ręcznie. Możesz jeszcze odkręcić odsłonę koła zamachowego, poprosić kolegę żeby ponaciskał sprzęgło i zobaczyć czy wszystko jest ok (wszystko koniecznie przy zgaszonym silniku) Tylko uważaj na twarz bo mogą być wycieki oleju. Jeśli jedynka i wsteczny już wchodzą bez zgrzytu, ale dalej są problemy ze znalezieniem biegów to sprawdź ułożenie zespołu napędowego i wyreguluj lewarek.

#3 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 postów
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Napisany 29 lipca 2013 - 20:31

Tak jak ananas mówi, sprawdź przy tunelu od strony pasażera 2 śruby na klucz 13 wyreguluj. Ze sklejonym sprzęgłem jeśli jest tako objaw jak opisuje ananas, to ja bym rozklejał je inaczej. Na lince na 2 biegu przy wciśniętym sprzęgle zaciągnij hamulec ręczny, siła zrywu pójdzie tylko na tylne koła. Jeśli przyjdzie Ci wyjąć silnik, to nie reanimuj tego sprzęgła, tylko wymień na nowe. Koszt praktycznie żaden, a będziesz miał spokój.

#4 OFFLINE   Marco

Marco

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 29 lipca 2013 - 21:47

Dzięki za odpowiedzi. Macie chyba racje ze sprzęgło jest skelejone, bo wcześniej odłączyłem cięgno wziąłem breszke i na maksa odchyliłem sprzęgło a kolega nadal nie mógł wrzucić biegu... Jutro spróbuje rozłączyc to sprzegło tak jak radziliście. Ale najpierw zdejmę osłone i zobaczę od dołu jak to wygląda. Co powinienem zaobserwować jeżeli działa prawidłowo i jeżeli jest sklejone?

Zauważyłem też ze prawa poduszka (patrząc od tyłu samochodu) jest nieco wyżej niż lewa, próbowałem to wyrównać na lewarku, odkręciłem poduszki i podnosiłem i nadal jest tak samo. Co robiłem źle? Podniosłem skrzynie tak że aż tylne koła się odrywały od ziemi a skrzynia nadal równo z budą szła.

Najbardziej wkurza mnie to że czasem znajdę wszystkie biegi, wskakują aż miło nic nie ruszam już. Zaraz sprawdzam jeszcze raz i jest już tylko jedynka i wsteczny wtf?

#5 OFFLINE   Szczepek

Szczepek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
    • Time Online: 3d 5g 41m 51s

Napisany 30 lipca 2013 - 08:44

Może masz za mało oleju w skrzyni. Ja miałem podobny problem w moim quadzie :wink: . Wyregulowałem lewarek i nic. Na równej powierzchni nie dało rady zmienić biegu. Wystarczyło nim zabujać i wtedy wchodziły. Sprawdziłem olej i wyszło, że jest poniżej minimum. Ostatnio miałem podobnie też w maluchu, że biegi ciężko mi wchodziły albo nie można było ich znaleźć. Wymieniłem lizak i jest lepiej, ale teraz czasami zgrzyta mi jedynka mimo że auto stoi :? .

#6 OFFLINE   Marco

Marco

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 31 lipca 2013 - 20:36

Witam. Dolałem oleju do skrzyni ok.150 ml przez ten otwór u góry (odpowietrznik?) strzykawką i faktycznie lepiej wchodzą biegi. W końcu ładnie dwójka weszła. Zobaczymy czy się utrzyma.

Odkręciłem osłonę koła zamachowego i kolega naciskał pedał sprzęgła. Sprzęgło chyba odbija, ale nie jestem pewien czy prawidłowo bo się nie znam na tym. Tak czy siak na odpalonym nie sprawdzałem bo nie miałem czasu podładować aku a czekam na nowy. Sprawdzę jutro i dam znać



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.