Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maluchem do zakopanego - kilka pytań do miejscowych


2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kamilbob

kamilbob

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • :

Napisany 31 maja 2013 - 14:22

Siema wszystkim! Z tego względu że mam ze znajomymi teraz najdłuższe w życiu wakacje, wybieramy się do zakopanego na jakiś tydzień, ale z tego względu że swoim maluszkiem w dość krótkim czasie zrobiłem praktycznie bezawaryjnie 2k km wpadliśmy na pomysł by 3 osoby zrezygnowały z busa i pojechali tam właśnie gibonem. Trasa(Lublin-Zakopane) ma w jedną stronę niecałe 450km, generalnie wielkich obaw co do stanu samochodu nie mam, ale chciałbym się tak ogólnie dowiedzieć czy ma to jakikolwiek sens, czy gibon w 3 osoby + bagaż poradzi sobie w tamtych rejonach(Nowy Targ, Zakopane itp) chodzi mi głównie o te strome podjazdy i zjazdy(hamulce), może ktoś z tamtego regionu jeździ maluszkiem i mógłby mi coś na ten temat powiedzieć.

Wiem że może mnie wyśmiejecie, bo widziałem relacje z Waszych duużo dłuższych podróży, ale licze na wyrozumiałość, jestem początkującym użytkownikiem malucha i ogólnie samochodu, autem jeżdżę zaledwie od roku.

I jeszcze druga sprawa - potrzebuje adresów sklepów z częściami do 126p w takich miejscowościach jak: Piaski, Frampol, Janów Lubelski, Majdan Królewski/Nowa Dęba, Mielec, Tarnów, Wieliczka, Myślenice, Chabówka/Rabka Zdrój, Nowy Targ, Zakopane. Wiem że google nie gryzie, ale wiem też że jest sporo takich sklepów o których nie ma nic w internecie.

Proszę również o jakieś cenne rady, co koniecznie sprawdzić przed wyjazdem, co zabrać ze sobą, na co zwrócić uwagę(gniazdo zapalniczki mam więc navi będzie, te relingi z matiza też myślę że się sprawdzą ;) )
Mile widziane również propozycje ciekawych miejsc, wartych uwagi na trasie :)

Dodany obrazek

#2 OFFLINE   Majonez

Majonez

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
    • Time Online: 3d 3g 37m 51s

Napisany 31 maja 2013 - 15:51

To super trasa wam się szykuje :) . dacie radę spokojnie, nie w takie tereny się maluchy zapuszczały, jak masz układ odpowietrzony, cylinderki i szczęki sprawne, okładziny nie wytarte to nie masz co się obawiać o hamulce :wink: . Co sprawdzić przed podróżą hmm. za dużo do sprawdzania w malcu nie ma :) czyli stan oleju, ciśnienie powietrza w oponach, płyn do spryskiwaczy, płyn hamulcowy .Możesz profilaktycznie przeczyścić i podregulować co nieco w silniku . Co zabrać, ja bym zabrał na pewno zabieraki :mrgreen:, oleju na ew. dolewkę, zwój drutu, może świece i skrzynkę narzędzi :E . To na tyle , na temat ciekawych miejsc i sklepów może wypowie się ktoś kto już jechał tą trasą, albo mieszka w pobliżu. To tyle z mojej strony, powodzenia :wink: .

#3 OFFLINE   Filip98

Filip98

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 258 postów
    • Time Online: 8d 15g 51m 6s

Napisany 31 maja 2013 - 19:55

Ja napewno bym zabrał paliwo żeby jakoś tam zajechać do Zakopanego :jeje








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.