Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klaskon nie działa , dziwna sprawa


3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   damiano77

damiano77

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 19 marca 2013 - 14:07

Witam
Jestem tu nowy . Mam problem z moim szerszeniem ponieważ od dłuższego czasu klakson dziwnie się zachowywał , raz ładnie trąbił , raz tylko buczał. Ostatnio coraz bardziej szwankował , kilka dni temu wjechałem w zaspę przed domem bo nie wyrobiłem , wczoraj klakson przestał działać :shock: , zajrzałem pod spód , klakson i zawieszenie całe w lodzie i śniegu , wyczyściłem , wsóweczki były już w stanie agonalnym, wyczyściłem klakson , wymieniłem wsówki, sprawdziłem klakson na akumulatorze , pięknie grał , zamontowałem , zero reakcji :( nie słychać na kierownicy tego charakterystycznego "styknięcia ", nie podaje prądu na przewody które łączą się z klaksonem , , styki pod kierownicą w idealnym stanie , w aucie wszystko działa a bezpieczniki są całe :( normalnie zwariowałem :( nie wiem co mu jest :(
Proszę o pomoc
Pozdrawiam Damian

#2 OFFLINE   Quoter

Quoter

    Root

  • Member
  • 713 postów
    • Time Online: 1d 22g 50m 44s

Napisany 21 marca 2013 - 00:55

Damian ciekaw jestem skąd jesteś... uzupełnij profil
druga sprawa klakson znajdziesz na każdym szrocie w ilościach przekraczających twoje możliwości przerobowe a cena jak za dobre piwo z 5zł... i po problemie wiecej nie zdziałasz
podpis.png

 

 

#3 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 21 marca 2013 - 07:45

Quoter, przeciez napisal, ze sprawdzil klakson na akku i dzialal...po co wymieniac ?

Niech ktos nacisnie na klakson a Ty zmierz napiecie na kablach od klaksonu z dolu. Moze Ci sie poyebalo i podlaczyles na odwrot ? :P A moze gdzies jest przewod przerwany po drodze.
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   damiano77

damiano77

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 21 marca 2013 - 09:42

Problem rozwiązany :) przyczyną była śrubka regulacji przy samym klaksonie oraz jeden z kabli , naprawiłem kabel bo był pęknięty , lecz dalej buczał , wyciągnąłem klakson i pokręciłem śrubeczką regulacyjną , coś zadziałało , więc regulowałem dalej aż uzyskałem pożądany dźwięk . Potem śrubeczkę zabezpieczyłem żywicą by nie zmieniła położenia.
Pozdrawiam
Damian



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.