Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fiat 126p elx 1998r by Meviu zwany "Tymek" :D


28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Meviu

Meviu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
    • :

Napisany 16 marca 2013 - 00:16

Witam serdecznie wszystkich miłośników Fiata 126p. Na sam początek pragnę się przywitać i pozdrowić każdego z osobna:)
Więc z dniem 09.03.2013r od godz. 19.30 wreszcie stałem się szczęśliwym posiadaczem zielonego Fiata 126p elx z 1998r z przebiegiem 60.000km
Biorąc pod uwagę ilość umów kupna sprzedaży to jestem 3 właścicielem więc o faktyczny stan licznika raczej można być spokojnym lecz nigdy nic nie wiadomo...:)
Na obecną chwilę Fiat będzie musiał być doprowadzony do jak najlepszego stanu i funkcjonalności, mianowicie:
Olej,filtry,świece,przewody,zawieszenie,hamulce,wnętrze,blacharka,regulacja gaźnika ogarnąć jakiekolwiek audio do autka,a z biegiem czasu
w planach jest rzecz obowiązkowa czyli gleba,felga,dobry kapeć,i dopieszczanie autka.
Koniec rozpisywania się czas na fotki

Autko po przywiezieniu w sobotę, a przed pracami w poniedziałek prezentowało się tak....

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Natomiast po dniu mycia i sprzątania autko prezentuje się następująco...


Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

W najbliższych dniach muszę sobie ogarnąć hamulce olej świece przewody filtry wycieraczki(niestety odmówiły posłuszeństwa) padł silniczek zamontować jakieś radio i pomyśleć nad głośnikami aby cokolwiek w aucie grało... Pozdrawiam...

#2 OFFLINE   ananas

ananas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów
    • Time Online: 1d 4g 48m 27s

Napisany 16 marca 2013 - 07:50

usuń rdzę na pasie przednim, a tak to ładny :)

#3 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 16 marca 2013 - 10:51

gratuluję zakupu. Kopia mojego :) jedynie mój ma inne fotele bo z materiału, zamiast znaczka elx ma naklejkę town :D widać wsadzali co mieli pod ręką. Zapraszam do mojego tematu i ogarnij podłogę chyba że już ktoś spawal :)
mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html

#4 OFFLINE   Baki94

Baki94

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 87 postów
    • Time Online: 16m 12s

Napisany 16 marca 2013 - 11:02

Już pod koniec 1998 roku naklejali naklejkę "town", jednakże te egzemplarze niczym się nie różniły od zwykłych ELXów, tylko właśnie naklejką. Sam tego nie rozumiem, dlaczego już w 1998 wprowadzili Towny, skoro tylne zagłówki stosowali od 1999 roku. Zatem to jest kwestia miesięcy, jaki ma z tyłu emblemat :)
A co do Twojego to już go znam, bardzo odmłodniał po porządnym wymyciu, aż szok że to ten sam Maluch. Bezawaryjnego sezonu :)

#5 OFFLINE   Meviu

Meviu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
    • :

Napisany 16 marca 2013 - 11:47

Powiem tak blacharką bd się zajmował w cieplejsze dni, najpierw mechanika autko musi służyć bezawaryjnie, a nad resztą bd pracował sukcesywnie...

#6 OFFLINE   Gutek

Gutek

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 16 marca 2013 - 12:59

Malec ładny,mechaniką zajmij się od razu :) A jak z blacharką patrzyłeś jak wygląda podłoga,mi osobiście zielone strasznie się podobają powodzenia przy pracach czekam na więcej fotek ;)

#7 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 16 marca 2013 - 13:07

Malec ładny,mechaniką zajmij się od razu :) A jak z blacharką patrzyłeś jak wygląda podłoga,mi osobiście zielone strasznie się podobają powodzenia przy pracach czekam na więcej fotek ;)


też mam zielonego i też mi się bardzo podoba :) u mnie mechanicznie wypada bardzo dobrze :) od 16 sierpnia 2010 kiedy go zakupiłem i zrobiłem co trzeba (hamulce, drążki) to regulowałem tylko zawory w zeszłym roku w wakacje :D a zrobiłem od tego czasu około 10tys km
mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html

#8 OFFLINE   Jasiek_prl

Jasiek_prl

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
    • :

Napisany 17 marca 2013 - 14:37

OOO kolega z zakopanego czy z nowego targu? Fajny maluch tylko trochę pracy będzie

#9 OFFLINE   Meviu

Meviu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
    • :

Napisany 17 marca 2013 - 16:42

Witam serdecznie kolegę z okolic, to że pracy troszkę będzie to mnie nie przeraża autko ma służyć na bieżąco praca mnie nie odstrasza ,bo już uratowałem jedno marzenie mianowicie VW Passat 32B 1.6 TD z 1984r niestety z konieczności musiałem sprzedać, później były inne auta, ale wreszcie trafiłem na 126p bo w obecnych czasach jazda fiatem to już nie konieczność tylko przyjemność...

#10 OFFLINE   kondi13

kondi13

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 158 postów
    • Time Online: 1d 7g 14s

Napisany 17 marca 2013 - 17:13

świetny kolorek maluszka;) ogarnij blacharke hamulce i te nieszczęsne wycieraczki i bedzie dobry maluch;)
pozdrawiam

#11 OFFLINE   Jasiek_prl

Jasiek_prl

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
    • :

Napisany 17 marca 2013 - 19:16

A można wiedzieć czy kolega z zakopanego czy może gdzieś z okolic?

#12 OFFLINE   Meviu

Meviu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
    • :

Napisany 17 marca 2013 - 19:28

Bardziej okolice, ale częściej można mnie spotkać w NT...zawsze bd można się ugadać na mały spot jak pogoda dopisze i organizacja czasu...


Witam serdecznie żeby nie było, że przy fiacie nic się nie dzieje dodaję foto z postępu prac:)

Na początek silniczek wycieraczek:
Dodany obrazek

Następnie pasek:
Dodany obrazek

Podczas pracy przy silniku zauważyłem wyciek hmmm?
Dodany obrazek

Olej wydostaje się z tego miejsca jak to naprawić??
Dodany obrazek

Na poprawę humoru montaż radia, w planach jest półka na tył lecz chwilowo zbieramy fundusze:)
Dodany obrazek

W następnej kolejności będą prace nad silnikiem, zawieszeniem i hamulcami...
Pozdrawiam:)

#13 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 18 marca 2013 - 18:54

:lol: Kolejnosc jak to zwykle bywa poprawna. Radio potem reszta
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#14 OFFLINE   stopek126p

stopek126p

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 364 postów
    • Time Online: 8g 28m 25s

Napisany 18 marca 2013 - 19:04

obstawiam ze ten wyciek pod tłumikiem to uszczelka pod głowica bo tak samo miałem u siebie
Fiat126p+Niewiadów N126 1978r in progres,Zestaw lat 70 PRL-u

#15 OFFLINE   ananas

ananas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów
    • Time Online: 1d 4g 48m 27s

Napisany 18 marca 2013 - 19:22

jak już to pod pokrywą zaworów

#16 OFFLINE   Driver

Driver

    Master

  • Member
  • 557 postów
    • Time Online: 2d 15g 17m 23s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 18 marca 2013 - 19:27

Uszczelka pod wydechem masz uszkodzoną bo zostawiła ślad na ścianie grodziowej no i wiadomo że leci z pokrywy tj tych nakrętek. I tak jak kolega wyżej napisał uszczelka pod głowicą

3894cc4b71026425m.jpg


#17 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1 474 postów
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 18 marca 2013 - 22:54

Uszczelka pod głowicą do wymiany.

#18 OFFLINE   Meviu

Meviu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
    • :

Napisany 04 kwietnia 2013 - 14:27

Witam po dłuższej przerwie, długo mnie nie było, ale też dużo się dzieje praca i pogoda nie pozwala zbytnio by zaszaleć przy fiacie ,lecz troszkę czasu znalazłem:)
Więc do rzeczy:
Na początek poszło do sprawdzenia zawieszenie i wymiana końcówek drążków a następnie hamulce.Niestety nie posiadam zdj z wymiany ale jakiekolwiek foto jest.
Dodany obrazek

Wpadły mi też w ręce przy porządkach takie przedmioty:
Halogen Zelmot szukam 2 :/ ciężko idzie by dostać w dobrych pieniądzach

Dodany obrazek

Gaźnik Fos z CC 700
Pompka paliwa
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Wszystko się przyda hahaha
I taki bonus haha w końcu fiat musi być pojazdem uprzywilejowanym hahah
Dodany obrazek
Następnie postaram się ogarnąć silnik i wymienić uszczelkę czekam tylko na dłuższe wolne haha:) Pozdrawiam...



Witam po długiej przerwie.
Czas pokazać, że maluszek jeździ i trzyma się nieźle.
Dlaczego tak długo milczałem hmmm poszukiwania głowicy niepopękanej trwały 4 tygodnie ale w końcu udało się zdobyć idealną :D(niestety brak foto niepopękanej głowicy)
Lecz przed nią była jeszcze jedna wyglądała idealnie z zapewnień sprzedającego ideał myślę sobie jak tak zapewnia to kupię i 100 zł poszłoooooooo jak się okazało pęknięta przy jednym zaworku, ale niewiele w porównaniu z tym jak moja wyglądała..:/
I wówczas dowiedziałem się o głowicy niepopękanej więc poczekałem 4 dni i pojechałem zobaczyć na własne oczy by nie było takiej sytuacji jak wcześniej i była idealna nic nie popękane więc mówię biorę no i kolejne 100 zł poszłoooooo.
Jak już głowica zawitała przyszedł czas na przegląd nowy filtr paliwa powietrza i nowy olej do silniczka....należało mu się haha....
Maluszek trzyma się świetnie jak na razie odpala zawsze i nie zawodzi mnie:) A to przecież najważniejsze..:)

Mam w planie ogarnąć jakieś audio lecz kompletnie nie mam pomysłu:( myślałem by dać głośniki w tylne boczki ale hmmm właśnie ale jakie tam wejdą?? jak ze sztywnością boczków jak z dźwiękiem??? nie chcę pierdzenia głośników tylko już jakiś przyjemniejszy basik i czysty dźwięk (w miarę możliwości) pomysł był też na tylną półkę i kolejny problem chciałem włożyć głośniki 20cm albo owalne i kolejne pytanko jak z tą półką jak ją fajnie i dobrze zrobić....Była też opcja głośniki w przednie drzwi tylko hmmm zawsze jest jakieś ale haha jak one faktycznie grają???

W kolejnym planie mam zamiar założyć nowy zderzak przedni powód? mój jest pęknięty z przodu oraz założyć dmuchawę do ogrzewania, myślę też nad innym licznikiem takim z przebiegiem dziennym.
Jest jeszcze jedna rzecz która mi chodzi po głowie mianowicie gleba i tuuuuuutaj jest problem hahah mieszkam na terenie górzystym i wyboistym haha.... Zakopane się kłania i zimy mamy piękne zresztą kolega z forum wie jak u nas wygląda zima drogi nie zawsze odśnieżone a dziurawe jak ser szwajcarski co kawałek próg zwalniający i zaczyna się problem chciałem kupić inny resor i 2 sprężyny i obniżyć go tak by nadkole było równa z opona bym na zimę mógł dać wyższe zawieszenie a na lato niskie tylko tak o ile go sklepać??? i o ile uciąć???
Co Panowie myślą o tym???
I na koniec Fiacik dostał prezent nowe radyjko:)
A tak się prezentuje fiacik w plenerze....:)
Pozdrawiam....

Tutaj zdj już zamontowanej nowej głowicy...:)
Dodany obrazek

Tak wyglądała głowica przejściowa
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

W porównaniu z moją starą głowica to stan rewelacyjny hahaha
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Nowe radyjko:)
Dodany obrazek

I maluszek w plenerze...:)
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

No byłbym zapomniał maluszek został przerejestrowany i czeka mnie jeszcze wydatek na ubezpieczenie bo się mi kończy pomału haha

Myślę nad tym by tą głowicę z jednym delikatnym pęknięciem sprzedać może komuś się jeszcze przyda, a ten żółty halogen jestem skłonny zamienić za 2 białe zelmoty lub wesemki pozdrawiam....

No kolejna dłuższa przerwa mnie dopadła, ale widzę że w temacik nikt nie zagląda, a więc fiacik został ubezpieczony następnie przyszedł czas by poprawić mu oddychanie i ogrzewanie . Czekała mnie dłuższa trasa 250 km i zobaczyłem na gaźnik i dysza od mieszanki była wykręcona o 5,5 obrotu !!!!!!!!!!!!!!! masakra po prostu. Wykręciłem ją tylko o 2,5 i autko elegancko odpala jeszcze tylko wyczyszczę gaźnik bo tego nie zdążyłem zrobić i spalanie jak na ten moment bez czyszczenia jest przyjemne bo na 250 km spalił mi 10.1l więc jest elegancko. Trasę przebył bez zająknięcia z prędkością przelotową ok 70 czasem 80 i były też momenty próby i 130 poszedł:) teraz taka mała fotorelacja z prac.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

A tutaj takie gratisy zegarki i totalny spontan czyli białe felgi a co tam niech się wyróżnia haha...

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Następne aktualizowanie tematu bd w miarę jak mi czas pozwoli...
Pozdrawiam wszystkich...
1. ON Passat B2 1.6 TD 1984r
2. PB Cinquecento 700 z 1997r
3. ON VW Vento 1.9 GTD z 1994r
4. PB Daewoo Matiz 800 z 1999r
5. ON Opel Corsa A 1.5 TD ISUZU z 1992r
6. PB Fiat 126p elx z 1998r

#19 OFFLINE   dobry

dobry

    Master

  • Member
  • 1 348 postów
    • Time Online: 48d 18g 37m 44s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 10 lipca 2013 - 22:33

co to za patent z tymi rurami ? :) z ciekawości pytam :)

COKOLWIEK ROBISZ RÓB TO DOBRZE ALBO DAJ SOBIE SPOKÓJ....

BLACHA LAKIER TAPICERKA http://www.terytoriu...ier-t13294.html

 

Dobry Garage Klinika 126p http://www.terytoriu...p-dobry-garage/

 

ELX 1999/2013 BY DOBRY http://www.terytoriu...bry-t12009.html
Dobry Fiat 126p ST `83 600 http://www.terytorium126p.pl/forum/dobry-fiat-126p-st-83-600-t13452.html
Biały FL kiedyś Człapka http://www.terytoriu...-fl-93-człapka/

 

 


#20 OFFLINE   HuBeRt

HuBeRt

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 282 postów
    • Time Online: 1d 9m 56s

Napisany 11 lipca 2013 - 08:20

Gaźnik z CC 700 lepszy? :)
Mam takiego samego koguta :lol:
Ja bym pomyślał do niego o lampach 50/50 te biało-czerwone,uchylane szybki i fotele Inter Groclin.
Co to za znaczek na tylnej klapie ten okrągły?








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.